Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok jól lenni egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok, esetleg valakinek van róla könyve,vidó anyaga,jó pszichológusa ezzel a problémval kapcsolatban ? Esetleg valaki volt hasonló helyzetben?

A következőre jöttem rá ,hogy képtelen vagyok tartósan jól lenni egy kapcsolatban.MErt nem tudom,hogyan kell vislekedni olyankor amikor jó. Az én családomban apa-anya apám mindig örökké kiabált,semmi ne mvolt jó,a mai napig. ÉN ebben nőttem fel, és megdöbbentő volt később akár csak sima baráti körben látni,hogy az emberekkel lehet normálisan is beszélgetni,de mindig hatalmas félelmet keltett bennem,mert nem tudtam,hogyan kell vislekedni ilyen helyzetben.

És a párkapcsoaltban is észrevettem,hogy minden király lenne,szerelems stb ,de én valamiért csak a hibát keresem a feszültséget generálom,veszekedés,vita,érvelések és attól valahogy jól érzem magam. Amikor nincs semmi ilyen akkor meg olyan laposnak érzem az egészet,hogy de uncsi tuti ő is un engem és nem tudom ,hogy ilyenkor hogy kellene viselkedni,hogyan érezhetném magamat tartósan jól egy nyugodt kapcsoaltban? Tényleg lételemem az,hogy kötekedjek és feszültséget keltsek...és ez pkoli mert hosszútávon tönkremegy az egész kapcsoalt ettől.

Rákerestem neten,de semmit nem tlaáltam így erről,mert nem tudom ennek mi is a pontos neve?Szívesen olvasnék ilyenről.


2020. júl. 17. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak nem nő vagy?
2020. júl. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nő vagyok,de apám volt az elmebajos aki miatt soha semmit nem lehetett élvezni. A semmin vergődött,hibáztatott mindenkit stb. Annyira ebben nőttem fel,és mindig modntam ,hogy nekem iylen pasi soha nem kellene stb.Erre rájövök,hogy hiába nem oylan a férfi én addig idegesítem míg ki nem jön a sodrából,mármint míg ideges nem lesz stb,ebből mintha azt látnám,hogy hm jó akkor érdeklem őt hiszen ideges és belemegy a vitába. PLusz ilyenkor húú van téma,izgi,adrenalin stb. Nagyon gáz és már néha észreveszem magmatól,hogy jaj ezt nem kellene szóvá tenni mégis képtelen vagyok megaállni és kb elborul az agyam és csak mondom és mondom.
2020. júl. 17. 08:51
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

Hát ez egy rossz szokás, tudatos is vagy már rá.

Szerintem megoldod.

2020. júl. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez a rossz családi minta tipikus esete, valószínűleg némi örökölt temperamentummal megtoldva. Az tök jó, hogy már tudatosodott benned a probléma, innentől van min dolgozni. Keress fel egy pszichológust, ebben csak ő fog tudni hosszútávú segítséget adni.
2020. júl. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem párkapcsolati problémákkal foglalkozó pszichológust keress, kicsit túlozva, mindegy kit, mert nagyon sok embernek ugyanez a problémája (hozott családi és tanult minták kezelése), sokan fognak tudni segíteni.


Nem olvastam sok párkapcsolati könyvet, de a "Jól működő házasság 7 alapelve" című nekem tetszett, különösen az a rész, ahol rávilágít, hogy mindenkivel lennének problémák, mindenkivel lesznek olyan konfliktusok, amik megoldhatatlanok, a cél, hogy együtt tudjatok nevetni rajta.

2020. júl. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt a mintát ismered, ebben tudsz működni, ez a rossz lett a számodra "normális". A nyugodt, kiegyensúlyozott kapcsolat ismeretlen számodra, ezért nem tudsz vele mit kezdeni. Én is pszichológus segítségét ajánlom, hogy ez a dolog helyre tevődjön benned.
2020. júl. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!