Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan segíthetnék a barátmon?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segíthetnék a barátmon?

Figyelt kérdés
21/L vagyok,a barátom szinten ugyanennyi eves. 1eve vagyunk egyutt es az a problema ahogy eszrevettem hkgy egyre inkabb akadnak problemai az alkohollal. Legalabb heti 3x megiszik otthon egyedul egy uveg bort,es ezt o egyaltalan nem tartja soknak, abnormalisnak,fuggosegnek,de en igen. Elmondasa szerint a foleg csaladi dolgokbol eredo stressz miatt szokott iszogatni mert az ellazitja,de ez igy nyilvan sehogy sem megoldas,de nem hajlando nekem hinni hogy ez mar oedig igenis az alkoholizmus kezdete(vagy mar az) es engem nez hulyenek hogy miert vagyok ezen fennakadva es hogy ez egyalatalan nem okoz problemat sem,mikozben rendszeresen kesik a megbeszelt talikrol,vagy hasznalhatatlanul masnapos a pialas miatt. Kezdek nagyon aggodni miatta es nem szeretnem hogy lejebb csusszon a lejton emiatt. Ha valakinek van valami tippje,tanacsa vagy hasonlo tapasztalata es tudna egy-ket szoval segiteni azt nagyon megkoszonnem!:)

2020. júl. 19. 01:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vedd rá, hogy 1 hónapot kibírjon alkohol nélkül. 1 hónap. Köss fogadást vele, aminek ez a tétje..akkor van esélye elindulni..
2020. júl. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Ez már függőség sajnos. Ennél csak rosszabb lesz. Probálj programokat csinálni, hogy ne legyen lehetősége otthon inni. Ha találsz otthon alkoholt, akkor öntsd ki.

Az a gond, ha nem akkor leszokni, nem is fog. Csak a jó útra probálhatod terelni. Csak nehogy, vita és veszekedést szüljön a dolog, mert a kapcsolatotok is rámehet.

Sok sikert.

2020. júl. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az a dolog aminel az ultimatum egy tokeletes megoldas. Szepen kimondod hogy neked ez igy nagyon nem oke, vagy abbahagyja vagy mehet a sunyiba. Nem csak azert mert ez teged boldogabba tesz, hanem mert ez az egyetlen megoldas ami a kisiklott eletet helyreallitja.
2020. júl. 19. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele, hogy ez sok, rengeteg alkoholt iszik, és ha valóban nem függő és fontos vagy számára, csak 1 hónapra tegye le. Problémák miatt alkoholba menekülni az egyik legrosszabb választás, mert később ez egyre többször fordul majd elő és mindig alkohol után nyúl, ha baj van, avagy indokot keres rá, hogy igyon. Másképp is le lehet vezetni a stresszt, sportolás például még jó hatással is van, inkább ilyen, vagy ehhez hasonló alternatívára irányítanám.
2020. júl. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Hát igen.Mindenki leírta,hogy mit kéne vele csinálni.

Csak egy helyen se olvastam valami olyasmit,hogy például nem e kéne a problémáját közösen megoldani,és azt miként lehetne.

Ugye ,mert mindenkinek vannak gondjai.És általában azért van az ember valakivel,mert a rosszabb napokon is ki tudják egymást segíteni,tudnak számítani egymásra.Mikor a másik nem érzi úgy,hogy le van xarva a feje,és egyedül maradt a gondjaival,és azt egyedül kell megoldania.

Ahelyett,hogy itt megszabsz,kikötsz dolgokat,meg ultimátumokat adsz,mi lenne,ha arra mennél,hogy megértsd,mi az igazi gond,és elérd,hogy segíteni is tudj neki!

Vagy annyit nem ér az ember?Odáig már nem terjed egy kapcsolat,hogy a nehézségek idején egymásmellé álljunk?

2020. júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Keress egy igazi pasit. Úgy 30 éveset vagy afelett. Egy ilyen elbasz... takonnyal úgysem tudsz semmit kezdeni.
2020. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos egy alkoholistán csak ő maga tud segíteni, senki más. Neki kell akarni kimászni belőle, más hiába taszigálja. Csakhogy ehhez előbb (f)el kell ismernie, hogy valóban beteg.
2020. júl. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!