Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy pofon belefér egy párkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy pofon belefér egy párkapcsolatba? Meg tudnál bocsátani?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a férjeddel/élettársaddal nagyon csúnyán összeveszel és kapsz egy pofont. Azonnal dobnád annak ellenére, hogy évek óta együtt vagytok, nem volt agresszív, hirtelen felindulásból történt az egész? Megremegne a bizalmad? Megbocsátanál de mindig ott lenne ez a kis "törés" benned? Mi van ha a nő üti meg a férfit. Értem én, hogy annak nincs olyan ereje, de a lelki, bizalmi része? Megütött, tudnál benne továbbra is bízni?

Mi van akkor ha a férfi "csak" megszorìtja a karod. Bántalmazás? Tudnál vele továbbra is élni?

Kíváncsi vagyok, hogy ti ezt hogy látjátok. Nagyon sokan mondják, hogy biztos dobnák egy pof után, de nem olyan könnyű az, főleg ha már gyerekek is vannak, válás, gyerek elhelyezése stb. Ti mit tennétek, ha egy nagyon heves veszekedésnél elcsattana egy pofon? Ha a nő keveri le azt a pofot akkor rendben van? Az nem bántalmazás? Nyilván nincs olyan ereje de akkor is. Nem megalázó ha a párod megüt, nem veszlik el valami, mondjuk a bizalom?



2020. júl. 22. 22:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk egy 8-10 éves kapcsolatban, első alkalommal fordulna elő, és én is hibásnak érezném magam a veszekedésben, akkor szerintem meg tudnám boocsájtani. 27N
2020. júl. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%

1x a párom kezet emelt rám, majdnem megütött csak pont ott volt a testvére aki leállította, utána már valami megtört bennem és nem tudtam rá úgy nézni ezért szakítottam vele.


Előtte sosem csinált ilyet de innentől már nem tudtam biznj benne.


Én se ütném meg a veszekedés nem ok arra, hogy az egyik megüsse a másikat.

2020. júl. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%

Ha indulatból erőszakhoz folyamodik, azt nem tudnám megbocsátani. Magamtól biztosan nem. Ha csak kapcsolat, akkor igen, válo ok. Ha van gyerek... stb, minimum egy párterápia. Mert ennek azért vannak előzményei és bőven többről szól, mint "csak egy pofon". És nem, nőtől sem elfogadható ez a viselkedés. Nem mellesleg, egy nő is lehet erős, tud fájdalmat, kárt okozni, főleg, ha a férfi nem akarja bántani, és ezért nem üt vissza.

Nekem okozott már agyrázkódást, meg törött ujjat is párom, de mindegyik baleset volt, hülyéskedés közben. (Az előbbi még régen egy párnacsata flashmob-on, rossz irányba hajoltam ki, az utóbbinál pedig nem vette észre az ujjamat az ajtókeretben, és rácsukta). Ilyesmi megeshet, de az indulat az full más téma. Voltak komoly vitáink az elmúlt években, de mindegyik nyugodt hangvételű volt, észérvekkel. Én nem provokáltam, ő sem engem, problémákat, érzéseket, kéréseket vázoltunk fel, és megoldást kerestünk. Nem lennék olyan emberrel, aki nem tudja kultúrált módon kezelni a konfliktusokat. És magamra is nagyon haragudnék, ha nem tudnám kezelni az indulataimat.

2020. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
A szüleim 30 év házasság után sosem emeltek kezet a másikra, pedig voltak durva veszekedéseik, tányértörés stb. Ezekből kiindulva eléggé konfliktuskerülő lettem, inkább diplomatikusan oldom meg a dolgokat. Egyszer nem emeltünk se hangot, se kezet egymásra a párommal a 3 év alatt, mindent meg tudunk beszélni értelmes felnőtt emberek módjára. Ha mégis valaha megütnénk egymást, akkor mind a ketten azonnal szakítanánk a másikkal, a mi erkölcsi normánkba nem fér bele az agresszió meg a fizikai bántalmazás. Lehet nagyképűen hangzik, de a pofozkodás stb az Lakatoséknál szokás, egy intelligens embernek nem jutna eszébe kezet emelni az állítólagos szerelmére. Talán egy kivételt tudok mondani, ami a 'belefér' kategória, a másik szeme láttára megcsalás vmi közeli rokonnal. Egy esküvőn láttam, ahogy a menyasszony a vőlegény testvérével smárolt az egyik sarokban. Na ott tapsoltam is volna, ha kap a férjétől egy pofont. De szerintem nem nagyon lehet más szituáció, ahol jogos lenne a pofon. Ja és nincs különbség aközött, hogy férfi vagy nő az elkövető, az erőszak akkor is erőszak.
2020. júl. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Nálam mindkét nem esetében csak önvédelem esetén elfogadható.

Én szakítanék, mert nincs arra garancia, hogy ne történne meg ismét és egy értelmes ember, pláne aki elméletileg szeret nem emelne rám kezet egy vita során se.

2020. júl. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
13%

Azt nem értem, hogy ilyenkor miért nem lehet kicsit viccesebben felfogni a dolgot, mondjuk ha ilyen veszekedés szitu van, mert én például már csináltam olyat, hogy mikor barátnőm nekiállt veszekedni velem konkrétan a semmin, tényleg a semmin, akkor fogtam és egy k*baszott nagyot rávertem a s*ggére majd egy cicás felsikítást követően lenyugodott én meg onnantól hiszticicának neveztem el, akkor már ő is abbahagyta a veszekedést el is nevette magát és kész nem volt "erőszak" csak elmondása szerint 1-2 napig nem tudott rendesen ülni a fenekén mert fájt neki 😃


Tehát visszatérve nem hiszem, hogy egyből arcon kell vágni, egy jó nagyot a s*ggére aztán kész, csak utána vigyázz a golyóidra is mert velem már volt hogy megesett amikor ez történt, az már nekem is fájt.

2020. júl. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%

20 évesen az akkori párom megütött. Korábban is voltak agresszív megnyilvánulásai, karomat szorongatta, falnak lökött, de akkor még naivan hittem abban, hogy nem lesz rosszabb.

Aztán lett, megütött. Akkora pofont kaptam, hogy a szemüvegem métereket repült. Sokkot kaptam szinte, nem akartam elhinni, hogy ez tényleg megtörtént.

Két hónapig együtt voltunk még, de soha többé nem tudtam vele szeretkezni. Eleinte próbálkozott, aztán hisztizett, hogy miért utasítom el mindig.

Végül szakítottunk, miután megcsalt.


A nő részéről sem tartom korrektnek, ha megüti a férfit.

2020. júl. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

#4-es válasza miatt még egy kérdés fogalmazódott meg bennem. Van-e olyan amikor igenis jogos az a pofon. Erőszak nyilván nem megoldás, de azért úgy megérdemelte azt a pofont. A válaszodban te a megcsalást említetted. Jogos lett volna ha kap egy pofont és még ő háborodik fel? És nyilván ismétlem erőszak nem megoldás, önuralom nagyon fontos de van az szint amikor egyszerűen az indulatok, hacsak egy másodpercre is, de elszabadulnak, nem? Jó mondjuk nyilván nem kéne.....

2020. júl. 22. 23:42
 9/25 anonim ***** válasza:
76%
Nem tartom elfogadhatónak egyik részről sem, de férfiként a férfi részéről történő bántalmazást súlyosabb aki ítélem, mivel egy nő sokkal kevésbé tud védekezni, egy férfi ellen, mint fordítva. Egyébként kaptam már pofont a feleségemtől és nem éltem meg "törésként", megbocsátottam, szerencsére négyszemközt történt, és már elég régen. Ha más előtt tette volna, azt súlyosabban ítéltem volna meg.
2020. júl. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%
Soha!
2020. júl. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!