Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most vajon éretlen a srác...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most vajon éretlen a srác vagy csak még össze kell csiszolódnunk?

Figyelt kérdés

22 évesek vagyunk mindketten. Nekem volt egy 5 éves hosszú párkapcsolatom, nemrég lett vége. Neki egy barátnője volt, kb 1 évet jártak.


Az elején nagyon határozottnak, "tökösnek" tűnt. Egy helyen dolgozunk, mindig hívott kávézni, utána randizni, majd bemutatott a családjának.


Megbeszéltük az elején, hogy a korábbi csalódásaink miatt most okosabban fogjuk csinálni, együtt, lassan haladva, úgy, hogy mindenkinek jó legyen. Említette emiatt ezt is, hogy ő nehezen nyílik meg, de fog ezen változtatni.


Már több hete "járunk", viszont annyira üresnek érzem az egészet. Nem tudom, hogy ez azért van e, mert még friss a párkapcsolat, vagy azért, mert nem illünk össze /éretlen(ék vagyunk)?!


A kommunikáció nem igazán jó közöttünk. Ha én mesélek valamit, azt csak hallgatja, nem fűzi tovább, nem kérdez bele. Ennek ellenére máskor visszautal rá, tehát figyel és emlékszik rá.

Alapvetően nem kérdez semmit, csak olyanokat, hogy milyen napom volt, milyen volt a munka, akkor a hétvége így jó e, fáj e a lábam (sérülésem volt), stb... De az nincs, hogy "kíváncsiskodna", kérdezgetne, hogy jobban megismerjen.

Magáról sokat tud beszélni, de nem tényeket vagy érzéseket, hanem csak ilyen elpoénkodott dolgokat, inkább csak viccelődik önmagáról, a személyiségéről.

A párkapcsolati dolgainkat is (mit hogy csináljunk, mik a határok, stb) én hozom fel, kérdezi, hogy szerintem hogy csináljuk, utána én fogalmazom meg a lényeget, és utána ő ahhoz csatlakozik, azt nyugtázza és hajtogatja utána (mintha nem lenne egyedi gondolata vagy nem merné felvállalni)

Ha csend van közöttünk pl kávézás közben is, sokszor inkább csak néz engem és "gyönyörködik" bennem, hogy szép vagyok, meg stb... Ami nagyon aranyos, de kétnaponta beszúrni ilyet, főleg beszélgetés helyett már inkább furi...

Én próbálok jó hallgatósága lenni, figyelni rá, kérdezgetni őt.

Aztán mikor halványan feljött ez a téma, akkor csak annyit mondott, hogy "hát nem tudta, hogy mikor lenne alkalmas x meg y dolgot megkérdezni tőlem" (aztán mikor elmondtam az x meg y dologra a válaszom, akkor sem tűnt nagyon érdeklődőnek) meg hogy ő a lelkizősebb beszélgetésben (de szerintem a "simában" is) inkább olyan, hogy csak akkor szólal meg, ha kérdezik őt, hogy mit tanácsolna (ezzel nem is lenne gond, de alapvetően csak néz rám olyankor, és max csak annyit látok rajta, hogy hallja amit mondok)


Ezek alapján úgy tűnik, hogy nem kifejezetten én erdeklem őt, hanem csak maga a szerelem. Viszont munkahelyen és a szabadidejében is annyira húz hozzám, kisegít ha kell, mindig jön hétvégén, programokat talál ki, stb...


Ezen a kommunikációs bukkanón át kell/lehet jutnunk, vagy ilyen csak akkor van 2 ember között, ha amúgy nem passzolnak össze?


Köszönöm előre is!


2020. júl. 24. 06:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%

Ha nem jön össze, majd írj légyszi.


Egyébként majd mindenen túl lehet jutni. Ugyanezt mondd el neki is.

2020. júl. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem értem, hová akarsz kilyukadni ezzel a szarkazmussal... Reggelről még lassú az agyam... Elmondanád?!
2020. júl. 24. 06:30
 3/15 Noren1989 ***** válasza:
100%

Most akkor vagy baromira introvertàlt a sràc, vagy egyszerűen nincs mit mondania.


Hozzàd képest hol tart az életében?


1es arra utalt, hogy mikor szétmentek, csöngess fel hozzà.

2020. júl. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Dolgos, szorgalmas srác, most főiskolára jár, tanár szeretne lenni. Ő is a szüleivel él, van egy kis autója, sok haverja, alapvetően szeretik őt az emberek, mert nyitott, viccelődős, szimpatikus személyiség.

Nagyon lelki ember, mert érdekli őt a vallas is és a tanítás is, nem hiszem, hogy "üres" lenne...

Vagy idő kell még neki, vagy én nem váltom ki belőle azt a nyitottságot, szenvedélyt, hát nem tudom...

2020. júl. 24. 07:01
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
Ahogy leírod: lapát. Keress mást.
2020. júl. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Párom is ilyen volt az elején. A poénkodás ment, lelkizés nem nagyon. Ellenben ha bármi gond adódott az évek folyamán, azt mindig értelmesen meg lehetett vele beszélni, kompromisszumot találni, haladni előre. És ennek köszönhetően rengeteg energiám maradt arra, hogy fejlesszem magam, haladjak előre. Nyilván már többet is beszélgetünk, mert szinte mindenünk közös, együtt élünk, rengeteg közös élményünk van, és terveink a jövőre. De az első pár hónapban nem a végeláthatatlan beszélgetések domináltak. Inkább a programokban, kialakult szituációkban ismertük meg egymást. Nekem is fura volt eleinte, de ma már azt mondom, megérte.

Vannak, akik nehezen nyílnak meg, de ezt ez a srác ezt előre közölte is veled. Ha nincs türelmed hozzá, akkor engedd el, de szerintem pár hét után ez valahol normális. Ha valamit közölni szeretnél, azt tedd meg, ne arra várj, hogy rákérdezzen.

2020. júl. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem fog tetszeni a válaszom, de vállalom: én alapvető jó beszélőkével megáldott ember vagyok, de ha unalmas a partnerem, akkor csendben maradok. Nem biztos, hogy ő a hibás, vagy ő az éretlen, lehet te vagy neki túl unalmas és nem vagy az ő szintjén. Erre is illene gondolni, mielőtt itt a felhasználókkal leiratod szegény srácot.
2020. júl. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen fajta srác vagyok

21/F

Én a barátnőmmel interneten ismerkedtem meg és írásban ezerszer jobban elbeszélgettünk. Ha kamerát is kapcsoltunk akkor az egész olyan lapos lett, nem tudtam mit mondjak neki, miről kérdezzek, mert ismerem már. Tudom a múltját, hogy ki ő meg a lényeget. Tehát amit lehetett az elején kibeszéltük. Személyesen találkoztunk szerencsére mi nem haladtunk olyan lassan így nem kínos csöndek voltak. Ha nem nagyon volt miről beszélni akkor egymásnak "estünk" és olyankor sokkal nyíltabb az ember. Szívesebben elmond dolgokat. Meg közben is megismeritek egymást. A lényeg, hogy ez ad egy olyan plusz kötődést ami feloldja azt a korlátot amit te érzel.

Nem tudom, volt e már bármi érintkezés köztetek de ez a lassabban haladás, és amiket írtál arra utal számomra, hogy nem volt. Viszont még nem ismered a barátodat teljesen. Nem hiszem, hogy éretlen lenne csak ő ilyen, de ez nem hiszem, hogy baj.

2020. júl. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Fiatal még, lehet tapasztalata sincs annyira a párkapcsolatokban, és nagy a valószinűsége, hogy ő ilyen tipus.

Párommal 7 éve vagyunk együtt, de csak nagyon ritkán beszélünk mélyebb dolgokról. Ő, ha rááll egy témára, untig azt hajtogatja, meséli, mintha csak először tenné :D

Ahányan vagyunk, annyi félék.

2020. júl. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Tényleg nem értek itt pár embert... miért lennék együtt olyannal, akivel beszélgetni sem tudok? Csak bаszni meg egymás mellett lenni? Minek? 


A jó kapcsolat alapfeltétele a jó szex + jó beszélgetések. Nálam már ez a kettő se megy egymás nélkül. Kapcsolat meg? Pfff. Teljesen kizárt.


Igazából nem is randiznék csajjal úgy, hogy előtte nem beszélgettünk egy jót cseten. Ti se tegyétek. Utolsó téged se értelek, ezt a sivatagot hogy bírod.

2020. júl. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!