Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Házisárkány leszek a takarítás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házisárkány leszek a takarítás miatt, de nem akarok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Olyan kezdek lenni mint anyám, pedig megígértem, hogy ha végre elköltözök a szülői házból én nem leszek ilyen ideggörcsös a takarítás miatt. 1 hónapja költöztem el barátommal és kezdek anyámra hasonlítani...

Kiskorom óta abban nőttem fel, hogy ha 1 kanalat is bent felejtettem a mosogatóban ordított, ha 1 morzsát hagytam az asztalon ordított, ha 3 napig nem söpörtem fel a konyhában és már 1 porcica volt a földön ordított, folyamatos elvárásai voltak de mikor elkezdtem magamtól megcsinálni ezeket (hogy inkább legyen béke és ne kiabáljon) akkor sose köszönte meg, mindig azt mondta, hogy "de ez természetes, ezt kérés nélkül is csinálni kell".

Ne értsetek félre, nem akarok én koszban élni. Elmosogattam anno is magam után, feltakarítottam, főzés után tűzhelyet pucoltam stb. Nem szeretem én se a koszt. De anyám már kicsit paranoiás volt ezzel kapcsolatban, mindig mondta, hogy majd jönnek a hangyák, meg a legyek, meg penészes lesz (ezeket arra mondta, ha pl. 10 percig bent hagytam egy poharat a mosogatóba, nem napokról van szó)


Lényeg a lényeg, sokszor észreveszem magamon, hogy ha például barátom reggelizik már megyek utána és söprögetem le a pultról a morzsát, meg amint berakja a tányért a mosogatóba megyek és mosom el, mint valami rossz berögződés :( Ő is szóvá tette, hogy baba, nincs semmi gond, itt lehet hagyni, nem bánt már érte senki. De nagyon nehezen tudok erre átállni és sokszor őt is piszkálom, hogy de miért nem csinál meg ezt, meg azt, mintha anyám szólna belőlem, borzasztó... Pedig barátom is pakol, takarít, tényleg segít mindenbe, csak ő "normálisan" áll hozzá, hogy nem kell úgy elmosogatni, hogy még le se ért a falat a torkodon...


Nem akarom megkeseríteni a saját , de főleg az ő életét , szerintetek idővel elengedem ezt a sok berögzült hülyeséget vagy mit tegyek?


21L


2020. júl. 27. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Ha Te is akarod elengedni, akkor sikerül.

Az jó jel, hogy tudatosítod magadban - most már előttünk is -, hogy kezded azt a rosszat gyakorolni, amit anyádnál sem szívleltél. Akard, hogy ne akadj fenn minden apróságon!

2020. júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk apám volt ilyen. Meg anyám is kicsit. Én pont olyan lettem, hogy "mindent a legegyszerűbben!" Nem kell a takarításnak olimpiai számnak lennie, vagy ezzel vagánykodni a proli szomszédoknak, hanem csak úgy megcsinálni, gyorsan-egyszerűen. Sokkal jobb így, mint az állandó rinyaparádé mellett, egy baktériumfóbiás-tisztaságmániás alkesszal.
2020. júl. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

En inkabb irigyellek, rengetegszer megfogadtam mar, hogy mindent azonnal el kell mosni, es akkor soha nem fog semmi felgyulemleni, de nem megy. Szerencsere arra mar sikerult raszokni, hogy minden nap el legyen mosogatva, de sokkal egyszerubb lenne mindig elmosni azt a 2-4 darab valamit, mint este vagy masnap reggel egy egesz napi adagot. (En minden ivashoz uj poharat veszek elo🤷🏼‍♀️)

Szoval en a helyedben errol nem probalnek leszokni, egy tiszta lakasnal nincsen jobb. Ha a parodat nem akarod piszkalni, akkor ne piszkald. Ezzel nem azt mondom, hogy mindent csinalj meg helyette, hanem a stilusra figyelj. En szoktam szolni a paromnak, hogy csinaljon meg valamit, de altalaban normalisan megkerem, altalaban olyankor, amikor epp en is csinalok valami takaritassal kapcsolatos dolgot, o pedig megcsinalja, nincsen benne sarkanykodas se semmi :)

2020. júl. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!