Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Házimunka? Csak kérésre?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házimunka? Csak kérésre? Férfiak nem segítenek?

Figyelt kérdés

Akik együtt élnek a párjukkal, hogyan oldják meg a házimunkát? Mi több éve élünk együtt a párommal, de egyszerűen semmi sem működik. Évek alatt a sok "nagybeszélgetés" eredménye az hogy mosogat, meg felsöpör. Full poros szekrényt, komódot már nem takarítja, mert nem látja hogy koszos, a ruháit ott ahol leveszi ott hagyja. A fent említett két dolgon kívül semmi másra nem hajlandó. Mindig megígéri 1-2 napig, max pár hétig megy aztán megint én csinálok mindent meg. Mindig az a válasza, hogy kérjem meg, szóljak neki és akkor megcsinálja. De ami azt illeti, ha megkérem, és megmutatom hogy kell, vagy elvileg tudja hogy kell az adott dolgot csinálni, akkor se úgy csinálja, ahogy kérem, hanem ő jobban tudja és máshogy. Ennek általában az az eredménye, hogy én rakodok vagy takarítok utána. Csinál valamit, pl szerel és otthagy minden fúrót, csavarhúzót ahol csinálta és elmegy telefonozgatni, cigizgetni. A garázsa egy putri és egy lomtelep keveréke.


Nem bírom már, mert nem gondolom, hogy az normális, hogy ha valamit akarok akkor szólnom kell. Miért kell mindenért külön kérvényt benyújtani? És most csak néhány példa amit azt hiszem normális embereknek nem kell kérni:

- a szennyest a szennyesbe tegye, kipakolt zsebekkel

- a ruhákat nem tudja összehajtogatni, pedig számtalanszor megmutattam neki

- a ruhákat ha már 5 napja lógnak a szárogatón szedje le ( mert lehet nekem nem volt időm)

- a csipeszek a dobozba 1 hónapig kinn álltak a porba-vízbe-fagyba, mert a legutolsó kinti teregetés után elfelejtettem behozni és én nem szoktam kimenni a teraszra ő pedig naponta kb 10szer minimum- és ez után is nekem kellett legalább kétszer szólnom hogy hozza már be

- a hamutálat akkor üríti ki, mikor már annyira pupos hogy le burulna, ha mégegyet belenyomna

- kávékészítés után a kávézacc a pulton szétszóródva és nem letakarítva


Nálatok is mindenért külön szólni kell? Nem azt mondom hogy legyen egy takarítónő, de szerintem úgy működik jól, hogy én is teszek, akkor ő is. Főleg, hogy a lakás az övé, de osztozunk a költségeken, illetve dolgozom. Korábban megyek- később is jövök mint ő. Ő előttem mama hotelbe lakott ha ez számít. Mondtam is, hogy el volt kényeztetve de már elegem van ebből és szedje össze magát, mert nem vagyok az anyja. De mit ér ez a beszélgetés ha rendszeresen meg kell ejteni és nem hoz változást?



2019. nov. 18. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk nincs olyan, hogy segítek, hanem kiveszem a részem. Én csak porszívózok meg a szekrények tetejét takarítom, illetve az udvar meg a garázs az enyém. A többibe nem szólhatok bele és nem is matathatok sehova
2019. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Ugyan úgy mosok, főzök, takarítok, (kivéve a felmosást mert túl vizes feleségem szerint, és a vasalás ehhez türelmem nincsen). Az tesz-vesz aki előbb hazaér. Nálunk a munkabeosztás nem vált be, a feleségem pepecsel, én a látványos dolgokat csinálom, aztán kijavítja amit nem veszek észre.

Nem is tudnám megállni, hogy piszkot hagyjak magam után, vagy elnézzem ahogy úszik a lakás, ha otthon vagyok főzök ha nem maradt kaja előző napról. Ugyan ezt megteszi a feleségem is, ha ő ér előbb haza.

2019. nov. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A páromé a portörlés és porszívózás, illetve értelemszerűen a szerszámai között ő tart rendet. Ha ő jut előbb oda, akkor betesz egy mosást, vagy leszedi és összehajtogatja a tiszta ruhát (ez mondjuk nekem szebben megy, ezt mindketten belátjuk, de ha neki van erre ideje megcsinálja és én nem szólok, amiért nem úgy ahogy nekem tetszik). Esténként ő mosogat. Minden mást megcsinálok én itthon. Nekem ez hatalmas segítség és alapvetően rendszerető férfi, úgyhogy az evidens, hogy elpakol maga után. Pedig egyke, az anyukája egyedül nevelte és 28 éves koráig hotelezett otthon. :)
2019. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekünk van fizetett segítségünk is, aki a nagytakarítást, vasalást, portörlést porszívózást, fürdőszoba takarítást végzi, heti egyszer jön. Szóval csak szinten kell tartani.

Kisebb dolgokat felesben csinálunk a férjemmel.

Ha én főzök, ő mosogat és fordítva

Mosást, teregetést én intézem

Főzés utáni konyha takarítást általában ő

Nem kell kérni, csinálja magától.

2019. nov. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Sosem lennék olyannal akinek ezek nem magától értetődő, természetes dolgok. Ugyan úgy 8-12 órát dolgozom, nem fogok senki után ganézni még plusszba.

Nálunk minden felesben megy (nyilván nem percekben méricskélve, hanem kölcsönösen törekedve arra, hogy minden meg legyen csinálva). Előfordul nyilván, hogy meg kell kérni a másikat valamire, hisztizünk is rendesen ha egyikőnknek sincs kedve házimunkázni. De olyannal nem érdemes együtt lenni aki tényleg semmit nem csinál meg és még csak össze se pakol maga után. Egy felnőtt embernek legyen természetes, hogy ellátja magát és rendet tart maga körül.

Én adnék egy utolsó ultimátumot és ha akkor sem lesz változás akkor dobbantanék.

2019. nov. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk barátom pedánsabb, mint én, jó pár dologban.

Mondjuk otthonról hozott olyan takarítási szokásokat, amik gusztustalanok voltak, pl. felmosóronggyal miután vécében felmosott, letörölgette a polcokat a fürdőben...akkor eléggé kiborultam, sajnos az anyukája sok mindenhez ugyanazt az egy rongyot használja, stb. Ezek meg lettek beszélve.

Maga vasalja a dolgait, szebben hajtogat, mint én. Én előtte gyakran csak begórtam a szekrénybe a ruháim, amiket hordtam azokat fogasokra tettem.

Mosogatógép van, nem annyira szeretem, de mivel ekcémásodásra hajlamos vagyok, ezt használjuk. A barátai is hasonlóak, testvére is végez házimunkát.

Ő is anyukájánál lakott 29 éves koráig.


Amúgy érdekes, hogy én az albérletezős korszakomban is olyan férfiakkal laktam együtt, akik figyeltek a dolgokra és a környezetükre. A legtrógerebb lakótársam egy lány volt, én olyat még nem láttam, pl. tampon, betétpapírt simán ledobálta a vécében és ott hagyta :DD, kint hagyta napokig a lábast teli tejfölös főzelékkel nyáron.


Lehet gáz, de én egy hétig hagynék mindent úgy, ahogy van és csak magamra mosnék a helyedben, nem is takarítanék. Bár nem tudom, testvérem hasonló, mint a férjed/barátod, rá az évek alatt semmi sem hatott.

2019. nov. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Inkább én megcsinálom. Rossz látnom ahogy a párom takarít. Engem nem zavar. Kikapcsol addig. Ha megkérem vmire akkor megcsinálja szó nélkül.
2019. nov. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én ilyen téren baromi igénytelen voltam. Mindenem széthagytam, nem takarítottam(kivéve wc, konyhapult).

Aztán - ha tudnám hogyan, elmondanám - a barátnőm valahogy rávett, hogy igényem legyen a rendre és tisztaságra. Nem mondom, a levett ruhámat van, hogy széthagyom, de önként mosok, takarítok. :)

Sőt, főzni mindig én főztem szinte, de az utóbbi másfél évben főzés közben elmosogatok és elpakolok mindent. :D Anyám rám sem ismert. Régen a csetrest mindig otthagytam. :) Ha rámírsz privátban a hét vége felé, hogy ne felejtsem el, megkérdezem a barátnőm, hogy mit tud, szerinte hogyan csinálta ezt velem. :) (most nincs itt, most nem élünk együtt, de előtte egy évig így volt)

27f

2019. nov. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én főzök kettőnkre, a férjem jàr bevàsàrolni kettőnkre, a többi hàzimunka közös. Heti vàltàsban csinàljuk, egyik héten én, màsik héten ő. Első perctől így van. Soha nem is lennék senki cselédje, hogy egyedül takarítsak - utàna is, miközben mindketten dolgozunk.. A pasiknak is van keze, és nem törik le ha hasznàlni kell. Akinek derogàl, azzal nem lennék együtt. Keressen takarítónőt.

33/N

2019. nov. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!