Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a barátnőm állandóan megszégyenít a szomszédok előtt és már annyira összevesztünk, hogy csúnyán elfajult a dolog?

Figyelt kérdés

Kis háttérinfo: Én 32 éves vagyok, a barátnőm 23. Nekem alapból volt egy lakásom, ő költözött hozzám, neki is volt egy örökölt lakása, amit eladott, és a pénzből megvette tőlem a lakásom felét. Így most ő is tulajdonos (a későbbiekben lesz fontos).

Én nagyon jóban vagyok a szomszédokkal, pláne az alattam lakó idős nénivel, aki eléggé régies felfogású és nagyon könnyen ki tud akadni. Amióta nálam lakik a barátnőm, rendszeresen ideges, hogy miért hagyom, hogy vezesse a kocsimat, annak idején nem volt módi, hogy ilyen alig ruhában össze-vissza furikázzanak nők egyedül.

Én megkértem a barátnőmet, hogy lehetőleg parkoljon le kicsit odébb és gyalog jöjjön haza, majd én beállok, ha pedig együtt megyünk valahová, ne ő vezessen, maximum cserélünk később. De ő megtagadja ezt a kérésemet, pláne az előbbit.

Azt is mondta az idős szomszéd, hogy rettenesen zavarja a dübögés, mivel a barátnőm a home office időszak óta itthon edz, de nem hajlandó másokra tekintettel lenni ebben sem, mondván, hogy kibír egy órát a néni.

De a kritikus pontot egy lakógyűlés jelentette. Előre tudtuk, hogy napirendi pont lesz az, hogy a házhoz tartozó udvarról kitiltsuk-e az idegeneket, hogy csak az állhasson be, aki ott lakik. A barátnőm ezt nagyon támogatja, de az egyik szomszédasszony körbejárt és könyörgött, hogy ne szavazzuk meg, mert neki magánvállalkozása van és rendszeresen jönnek hozzá vendégek, ügyfelek, akiknek nagyon fontos, hogy ne az utcán álljanak, mert akkor egyből romlana minden, ha mondjuk a kocsijukkal történne valami az utcán.

De a barátnőm nemet mondott és ráadásul közölte, hogy ő nem ér rá, és a szomszéd orrára csukta az ajtót.

Mindenki erről beszél a környéken, teljesen megszégyenülök miatta, ezért egyszerűen nem bírtam tovább, és a lakógyűlés napján eltettem a kulcsát és bezártam a lakásba, hogy ne tudjon jönni velem.

Áll a bál, folyamatosan hangosan cirkuszol, végül kiszaladt a számon az, hogy 23 évesen ne legyen ekkora szája, ráadásul diákmunkás, örüljön, hogy itt lakhat, és közösködöm vele, ez egy szívesség volt a részemről, hogy ilyenbe belementem, azért tettem, mert megbíztam benne.

Most pedig követeli, hogy fizessem ki az ő lakásrészét, utána ő elmegy.

Mit tudok tenni ebben az esetben, ha idáig fajult az egész?


2020. aug. 11. 13:37
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
93%
Jezusom xddd hanyadik szazadban elsz? Ki a fszt erdekel egy ilyen maradi venasszony velemenye? Jo eg
2020. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
92%

Jézusisten, ne már...

1. Nehogymár a szomszéd néni mondja meg, hogy mikor és hova mehetek az autómmal! Azért álljon már meg a menet! Igen, bizonyos dolgokban legyünk tekintettel a másikra, de ez baromira nonszensz. A néni foglalkozzon a saját dolgával!


2. Ameddig nap közben edz, addig joga van hozzá. Üljenek le megbeszélni esetleg, hogy ha a néni rendszeresen alszik 12-14 óra között, akkor a barátnőd intézze el előtte vagy utána az edzést.


3. Igen, itt lehetett volna nagyobb tolerancia benne, de ha neki ez az érdeke, akkor ez az érdeke.


4. Te, kérdező, egy rosszindulatú ember vagy! A saját párodnak a képébe vágod, hogy csak 23 éves... Ha tetszik, ha nem, felnőtt ember, veled egyenrangúnak kéne lennie, de te úgy tekintesz rá, mintha a lányod lenne! Az, hogy bezárod, korlátozod a szabadságában! Egy kontrollmániás szemétláda vagy. Ehhez nem volt jogod! Kifizette a ház felét, pontosan ugyanannyi joga van ott lakni, mint neked! És ugyanannyira joga van a véleményéhez! Fizesd vissza a pénzét, és hagyd békén, hadd találjon egy hozzáillő pasit, te meg foglalkozz a zsémbes vénasszonnyal.

2020. aug. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
84%

A 23 éves barátnődnek sokkal több esze van, mint neked. Valóban nem vagytok egyenlőek, ő fölötted áll észben, habitusban, és ellenben veled, neki van tartása és nem csicskul be a minden lében kanál, rosszindulatú szomszédoknak.

Én mindenben neki adok igazat, egyedül azzal a döntéssel nem értek egyet, hogy megvette a lakáod felét, de legalább annyi esze volt, hogy a pénze egy részét befektette.

Minden másban neki van igaza, mellesleg a kedvenc nénid egy szexista, és te is az vagy, ha szerinted az ő szexizmusa miatt az rendben van, hogy a barátnőd máshol parkoljon, meg sétáljon pluszban. Ha ilyet hallanék vissza, a hangosan edzés volna a legkisebb problémája annak a nőnek, és arról is gondoskodnék a barátnőd helyében, hogy ne legyenek nyugodt éjszakáid, miután bezártál a lakásba.

2020. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
83%

A vezetésre: én is azt mondanám, hogy kapja be a szomszédom. Pont nem érdekel, hogy az ő idejében hogyan volt szokás. Azóta elelt pár évtized, nyelje le.


Az edzésre azt mondom, hogy azt valóban meg kéne fontolni. Én ugyanilyen ok miatt a közeli parkba jártam ki jó időben edzeni, vagy megbeszéltem a szomszéddal, hogy csakis emberi időben csinálom otthon. De ezügyben szerintem egy megbeszélést lehetne a nénivel kezdeményezni.


A lakógyűléses sztorira meg: én is azt mondanám, hogy pont nem érdekelne a vállalkozó nyűgje. Akkor fizessen parkolóhelyet, amit az ügyfeleinek tart fenn. Miért, mi lenne a kocsikkal?? Ugyanakkora eséllyel lesz bajuk, int bármelyik másik cég előtt, ahol a belvárosban le kell parkolni.

Az meg, hogy a többiek mit sutyognak. Nem is értelek hogy ez téged mi a fenének érdekel. Majd lenyugszanak. Amúgy is, ők is ellene voltak, akkor mit nyammognak.

2020. aug. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem fizesd ki neki, had menjen. Től öreges felfogásod van hozza képest. Úgy tűnik, az alattad lakó nénivel jobban passzolsz.
2020. aug. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy semmi, mindenki érdeke, véleménye előrébb való mint a sajátod.. Akármilyen is a lány ugyanolyan jogai vannak, mint neked, hiszen megvette tőled a fele lakást, ráadásul nem szégyenített meg semmivel, csak eltér a véleményetek.

Úgy látszik egyáltalán nem illetek össze, jobban teszed, ha kifizeted a pénzét és búcsút vesztek egymástól.

2020. aug. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
94%
Ja, mellesleg az x. szomszéd ügyfelei nehogy már az utcán parkoljanak, de a saját csajod meg igen! Egy igazi barom vagy!
2020. aug. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
90%
Ha engem zártál volna be, szóltam volna rokonnak, hogy hívja a zsarukat. Te tiszta beteg vagy.
2020. aug. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
86%
Te mégis mi a faxt képzelsz magadról kérdező? Agyam eldobom komolyan
2020. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
84%

Azt tudod tenni, hogy nagyon sűrű bocsánatkérésekkel ismered be hogy egy p*cs voltál. Hihetetlen, hogy komoly párkapcsolatról beszélsz és a szomszédok véleménye előbbre való, mint a nődé. Alapvető probléma, hogy nem állsz ki a párod mellett ilyen már megbocsáss p*csafüst jelentőségű problémákban, amit holmi fenyegető aurás lakók felfújnak.

Pluszban még meg is fosztod a szabadságától, mert konkrétan BEZÁRTAD. BEZÁRTAD! Azt ugye tudod, hogy ezért feljelenthet?? A lakógyűlésről is ezzel a szavazati jogától megfosztottad.

Hihetetlen vagy öcsém...

Csaj helyében a lakógyűlésre közepére ráhívtam volna a zsarukat, legyen aztán miről csámcsogniuk, legfőképpen arról, hogy mekkora soviniszta vagy.

2020. aug. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!