Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Otthagynátok ezért? Változik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Otthagynátok ezért? Változik az ilyen férfi?

Figyelt kérdés

A párom 36 éves, 1 éve élünk együtt. Van egy nagyon jó oldala, ami odaadó, figyelmes, határozott,vicces, családcentrikus, viszont ennek megvan a negatív párja..

Lobbanékony, sértődékeny természete révén, ritkán csúnyán szól nekem be random, pl "olyan hülye vagy, hogy..fogd már be, ostoba vagy" - neki erre az a magyarázata, hogy poén, nem úgy érti, ahogy én. Kértem, hogy változtasson, azt mondta fog és elnézést kért. Viszont valahogy mindig előjönnek ezek mégis.


Azóta volt egy csúnya összeveszés, ott elnézést kértem én is ő is. Egyébként ezerszer durvább dolgokat mondott nekem, majd a végén dühből mondta, hogy "legyen vége" (erre is hajlamos, és én állandóan maradtam, mert elfogadtam, hogy tehetetlenségből mondja, de kértem hogy fejezze be, mert erre nem lehet így alapozni)


Mostanra viszont felgyűltek bennem ezek a dolgok. Ő azóta dédelgeti a sérelmét, pedig eltelt 5 nap, és beszólogat. Kértem, hogy lépjen túl ezeken, mert a sokadik ilyen, és ha én meg tudom tenni, ő miért nem?

Pedig csak szeretni kéne egymást és erősíteni a köteléket. Ha tükröt tartok, vagy beolvasom a hibáit, elismeri néha, de a vége mindig az, hogy a sérelmet emeli ki belőle, aztán jön a mártír szöveg "szar vagyok, akkor ezt sem csinálom jól, nem érzem jól magam ettől én sem"


Miért nem tudok rá hatni? Egyszerűen annyira fáj, hogy úgy hogy szeret, nem képes ezeket a helyzeteket másképp látni, és túlmenni rajta. Mindig az ő sérelme a nagyobb, mindig neki rosszabb minden. Én csak segíteni szeretnék, de olyan, mintha a falhoz beszélnék, nem megy át a mondandóm.


Hagyjam ott? Szerettem volna vele családot,de erre így nem építhetek, nem érzem a biztonságot. Az is nagyon fájna, hogy biztos szó nélkül elengedne, holott hányszor elnéztem fordítva. Nehéz lenne szembenézni ezzel, mikor annyit beleraktam.



2020. aug. 28. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog megváltozni sajnos.
2020. aug. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Férfiként mondom, nem szeret sajnos. Legalábbis nem úgy ahogy ez elvárható lenne az épitkezéshez és a biztonsághoz. nem tudom az előzményeket de igy az jön le, hogy csak pótlék vagy magány ellen. Bocsánat a szókimonásomért
2020. aug. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem szeret. Nem tiszzel csak vmi kapaszkodoja lehetsz hogy ne legyen egyedül.

A szeretet nem fog jönni "parancsra". Ez a hajo màr elment.

2020. aug. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3%
Hany eves vagy? Egy 36 eves pasi mèg 25-30 kozotti noket kerget (igen, az osszes pasi akiket ismerek) es nem 30 as kiègett noket.
2020. aug. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Ez mégis, hogy jön ide? 27 éves vagyok, de hogy jössz te ahhoz, hogy a legszebb női korosztályt ezzel a jelzővel illesd? Ha érdemben nem tudsz hozzászólni, akkor inkább hallgass a butaságodról.

2020. aug. 28. 21:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is szinte dettó ugyanez volt. Jártunk aztán párterápiára majd én is egyéni pszichoterápiát kezdtem és rájöttem, hogy egy csomószor, amikor negatívan élem meg azt, amit mond, valójában egy gyerekkori érzés kapcsol be, amikor gyerekként nem figyeltek rám, leugattak, keresztülnéztek rajtam. És nekem is azt mondta a férjem, hogy nem úgy gondolta, de az a hangsúly, meg a metakommunikáció, ahogy a homlokát ráncolja, ahogy néz, ahogy áll stb. - mind összevágott korai élményeimmel és egyszerűen úgy értelmeztem, ahogy gyerekként megtanultam. Pedig neki tényleg tök mást jelentett. A terápia abban segített, hogy elkezdtem kitekinteni a gyerekkori mintákból és innentől adtam neki esélyt, hogy lehet hogy nála tényleg mást jelentenek ezek a dolgok. Ami egyébként logikus is, hiszen más családban más minták vannak és mást tanul meg zsigeri szinten a gyerek.

Egy vagon problémánk megszűnt pusztán attól, hogy lejöttem a falvédőről és elgondolkodtam a dolgokon és elkezdtem őket máshogy látni, nem mindenre ráerőltetve a saját értelmezésemet.

Kívülről annyiszor voltunk emiatt krízisben, hogy a környezetünk kb. folyamatosan kongatta felettünk a harangot. Miközben az alap, hogy a másik embert nem lehet megváltoztatni, ezért eléggé aláássa a kapcsolatot, ha valamelyik fél mégis erre törekszik. Viszont meglepő módon a másik fél tud változni akkor, ha én változok. Pl. ha játszmáztok (pl. próbáltok egymás fölé licitálni, hogy ki a szerencsétlenebb elnyomott a kapcsolatotokban, kivel történt nagyobb igazságtalanság stb.), ha az egyik fél egyszer csak megváltoztatja a stratégiáját és mást válaszol vagy nem megy bele a szokásos vitahelyzetbe, akkor a másikat közvetetten rákényszeríti, hogy változzon. Döbbenetes dolgok meg tudnak így változni. De amíg az megy, hogy valójában önmagán senki nem akar változtatni, csak a másikat próbálja rábírni dolgokra, na az nagy meló, nulla eredménnyel.

2020. aug. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még jöhetnek, szívesen fogadom, mert el vagyok keseredve eléggé.

Nekem,ha csak egy testtartás, vagy ráncolás lenne a probléma, össze tenném a két kezem!

Azt nem tudom elfogadni, hogy valaki ennyire degradálóan meg tud nyilvánulni mint nővel, mint a párjával, ennek alapvetőnek kellene lennie.

A másik fő ok, ez a férfi picsizmus, és arrogancia, hogy nem képes túllépni dolgokon, sajnálja magát, és el sem gondolkodik azon, amit csinál. Ha párba állítaná azzal, hogy elnéztem neki milliószor ezt a szakítósdit, hogy körülötte forog ilyenkor a világ, megbecsülne.


Egyszerűen az az érzésem, hogy addig vagyok kényelmes és szerethető, amíg nem éri kritika részemről. Elment másfél évem, közeledem a 30-hoz, nem erre számítottam az elején! Ha holnap megmondom neki, hogy vagy értékeli, ami van és változtat ezeken, vagy hagyjuk egymást, még ő lesz felháborodva és elküld..

2020. aug. 28. 23:52
 8/9 anonim válasza:
Ugyanez. Narcisztikus szóval tudnám jellemezni. Magát felsobbrendunek gondolja, nem érdekli mit érzel, de ha neki van baja, "téged miért nem érdekel" alapon ertetlenkedik. Nem bírja elviselni ha építő kritikát kap, mondván őt ne oktassa ki senki, tudja o egyedül. Egyszer a tenyeren hordoz, szerető gondoskodó, aztán lekezelo taho paraszt. Élvezi ha csodaljak, és gyengébb jellemu emberekkel veszi körül magát h megalazkodjanak neki úgymond. Szólj ha ismerős.
2020. aug. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 1Léna ***** válasza:

A Te szemszögedet ismertem meg. Nem lehet ez alapján igazán használható tanácsot adni.

Általánosságban a kapcsolataink akkor változnak, ha mi változtatunk a magatartásunkon, a reakcióinkon.

Ha mi képesek vagyunk a kapcsolatunkért valami, -a másik fél által bosszantónak ítélt-, dolgunkat elhagyni akkor az, egy viszontszeretet reakciót válthat ki. Csak a szeretet ad elegendő motivációt, erőt egy rossz szokásunk helyett egy, a másik személy számára örömet okozó, újat kialakítani.

Ha valaki mindig csak kritizál minket, elégedetlen velünk, és mindenért minket hibáztat, azokat a személyeket nem kedveljük, eltávolodunk tőlük. Szívesebben vagyunk olyan emberek társaságában, akik szeretnek, értékelnek, elfogadnak bennünket a hibáinkkal együtt. Tegyük azt az embertársainkkal, amit szeretnénk, hogy velünk is tegyenek.

2020. aug. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!