Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha egyébként szuper a kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egyébként szuper a kapcsolatom, miért álmodom minden éjjel azt, hogy szakít / megcsal / meghal? Ezzel tudok valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk együtt, már közös lakásban élünk és tényleg nagyon harmónikus az egész kapcsolat. Nem veszekszünk, sok programot csinálunk, mennyiségre és minőségre is jó a szex, rengeteget beszélgetünk és borzasztóan bújósak vagyunk mindketten. Olyan kicsit mintha a legjobb barátom is lenne egyben, borzasztóan szeretem őt és ő is minden módon jelzi felém, hogy ugyanezt érzi.

Mégis nagyon megkeseríti a reggeleket az, hogy mindig rossz kedvűen ébredek, mert többnyire minden éjjel (max 2 naponta) olyanokat álmodok, hogy megcsal, szakít vagy pedig a legrosszabb, hogy meghal. Ezeket eleinte elmondtam neki, mindig sokat lelkiztünk róla és mindig nagyon aranyosan próbált megnyugtatni is. Mostmár nem mindig mesélem el, de látja rajtam.

Nem tudom miért álmodok ilyeneket, tényleg semmi alapja de nagyon kezd elegem lenni belőle, egyszerűen nem tudom élvezni az alvást már úgy mint régen. Nem pihentető, sokszor felriadok az éjszaka közepén is és szorít a mellkasom ezektől.


Tényleg csak a szakember segíthet ezen? Volt már valaki aki pszichológus nélkül ezt letudta küzdeni?


Köszi előre is,

22L


2020. aug. 31. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Lehet hogy nem árt szakemberrel beszélni.

A párom még a kapcsolatunk kezdetén volt hogy azzal ébresztett hogy kaptam egy maflást mert álmában megcsaltam. Furán hangzik, de nem egyszer előfordult. Idővel elmúltak ezek a kicsapongások, de a félelmeidet álmodod meg, nincs elég önbizalmad és emiatt rettegsz attól hogy mást választ. A helyedben inkább megkérdezném tőle mivel tudnál a kedvében járni és nem magaddal foglalkozni!!!

2020. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen álmok vannak majdnem mindenkinél, mert ettől félsz - van-e rá okod? Van-e erre utaló jel?


Én a vezetés közbeni halálról álmodom, mert félek vezetni. Szerintem mindenkinél vannak hasonlóak.


Egyik exem is sokszor mesélt ilyen álmokról, hogy én majd megcsalom, meg ilyen. Aztán pont fordítva lett. "Üdv, Sors iróniája"



A halálától való félelem viszont már furcsább, mivel fiatalok vagytok és nem dolgozik - gondolom én - valami veszélyes helyen.

2020. aug. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nyilván valamilyen szinten ezek rejtett félelmek, mindenki fél attól, hogy a párját elveszíti. Okot nem ad rá, soha nem is adott, egy percig sem kételkednék a hűségében vagy az őszinteségében.

A haláltól való félelem valószínűleg édesapám halála óta van, ő 3 éve hunyt el szívrohamban, reggel elment dolgozni, este nem jött már haza. Nem volt beteg, senki nem tudott erre felkészülni lélekben és elköszönni se tudtam tőle.


Utána sokat jártam pszichológushoz és úgy is tűnt, hogy sikerült feldolgozni az esetet, de most úgy gondolom ideje megint visszamennem mert okkal gyötörnek ezek az álmok, tudatalatt lehet félek, hogy megismétlődik megint.

Páromat kiskorom óta ismerem, barátok voltunk sok sok évig, nekem ő mindig az a plátói szerelem típus volt. Sosem gondoltam volna, hogy valaha vele fogok élni és arról áradozik, hogy milyen esküvőt szeretne majd velem. Mindig félek, hogy túl jó minden, és véget fog érni, mert ennyire nem lehet boldog senki sem, mint én jelenleg vele.

2020. aug. 31. 12:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Unatkozol
2020. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem direkt módon kell ezeket az álmokat értelmezni.Ez nem így működik.

Ha azt álmodtad,hogy vizbe estél,es fuldokolsz,az nem azt jelenti,hogy holnaptol nem menj stranda!!

2020. szept. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!