Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit alkalmazzak, hogy végre a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit alkalmazzak, hogy végre a beszédemben ne jöjjön elő a "falu"?

Figyelt kérdés

Férjemmel idén házasodtunk, 3 éve vagyunk együtt. 1 éve voltunk együtt mikor megfogant a gyermekünk. Tehát már egy család vagyunk.


Ő nagyvárosból származik, én kisvarosbol, de az emberek viselkedése "falusi".

Tájszólás természetesen itt is jelen van. Azt mondják, nagyon "ízesen" beszélünk.

Mikor megismertem a férjem mondta, hogy őt nagyon zavarja a beszédem, az előző felesége olyan művelt volt, jó sokat beszeltek, szépen fogalmazott, figyelt mindig a mondanivalójára míg én nagyon nyers vagyok, röviden es tömören válaszolok. (ott gyerek nem született, részben ezért is váltak el 10 év után)

Szoval elkezdtem figyelni rá, mert nyílván hátrányom nem szárzamik ha szépen társalgok, s válogatom a szavaimat és úgy beszélek mint egy "fővárosi".


Mikor nem figyelek rá,előjön belőlem (ahogy férjem fogalmaz) a falu.

Ilyenkor nagyon dühös és mindig mondja, hogy nem érti miert van velem meg miért veszi el az idejét egy ilyen helyen ilyen emberek között. (Leköltöztünk mikor terhes lettem, kevesebb szmog, friss levegő, kevesebb ember.. ugy gondoltuk jobb lesz a babának).

Mondja, hogy mióta itt élünk, s itt dolgozik azota rengeteg energiáját elveszi az, hogy ne verjen szét mindenkit egytől egyig ezért (az ő szavaival élve) a bunkó, alpári beszédért.

Fél vinni társaságba, mert mi lesz ha ott is kijön belőlem a falu, és nem akar szégyenkezni.


Az lenne a kérdésem, mert szerintem nem jogos a rendszeres felháborodása, mert nehéz egy emberből azt kiirtani amit X évig gyakorolt..., de mégis, hogy tudnék jobban koncentrálni arra, vagy mit tudnék a sok olvasáson kívül tenni azért, hogy műveltebb és olyan beszédem legyen, mit ő megálmodott?


Válaszotokat előre is köszönöm.


Feleség: 23

Férj: 38



2020. szept. 5. 20:31
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.:)


10-es válaszoló.


Úgy, hogyha kérdez valamit akkor általában rövid válasszal letudom, nem pedig ódákat zengek az adott dologról.


Illetve ha tanácsomat kéri valamiben, akkor nem finomkodok, hanem elmondom neki azt a megoldast amit én jónak gondolok, csak sokszor szerinte nyersen fogalmazok, ő pedig hozzászokott a finom, kedves, körültekintő beszédhez.


Szóval a nyers beszéd nála talán az egyenes beszéd nem puhítva.

2020. szept. 6. 10:17
 12/20 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as!


Ha úgy adódna természetesen mindent megtennék azért, hogy jó életünk legyen a babámmal.


DE! A gyereknek szüksége van az apjára. Először a problémákat megszeretném oldani. Minden házasság munkával jár.

Könnyebb út, ha elválunk, de nem biztos, hogy jobb.


Szóval, csak ha minden kötél szakad, akkor lenne az a megoldás, hogy külön költözzünk.


Addig is igyekszek mindent megtenni a kapcsolatért. Ha nem sikerül, legalább tiszta lesz a lelkiismeretem, hogy mindent megtettem.

2020. szept. 6. 10:22
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy, hogyha kérdez valamit akkor általában rövid válasszal letudom, nem pedig ódákat zengek az adott dologról."



Tehat normalis ember modjara nyilvanulsz meg!


Nincs ezzel semmi baj!


Nagyon tiszteletre melto , hogy igyekszel mindent megtenni a kapcsolatotokert, kivanom neked es Nektek a legjobbakat, de szerintem itt nem magaval a kapcsolattal van a baj ,hanem vele. Nem tartom sem sznobnak , sem ertelmiseginek. En meg soha , amit te leirtal , nem hallottam ertelmisegi, muvelt ember szajabol.

Ezek nem az ertelmiseg elvarasai , valamint az , hogy roviden tomoren fogalmazol nem a "falu".

2020. szept. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha kérdeznek, én általában hosszabban válaszolok, mint a férjem, pedig ő Budapesten nőtt fel, én pedig vidéken.

De az is biztos, hogy kidobtam volna a faszba, ha nekiáll összehasonlítgatni a volt feleségével, ráadásul azt mondja, ő jobb volt.

2020. szept. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
22%

Bizony, ilyenek a budapestiek.


A II. VH-ban Drezdát poring rombolták az amerikaiak, abszolút indokolatlanul.


Budapestet miért nem? 😭😭😭

2020. szept. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Az írásod alapján tapasztalatlannak, befolyásolhatónak, és kishitűnek tűnsz. Egy olyan férfi oldalán aki nem tart magával egyenrangú partnernek. Lásd be, hogy vak vagy a szerelemtől, ez a kapcsolat csak rombol téged, ehhez a férfihez nem tudsz felemelkedni, mert alja ember.
2020. okt. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Még valami, ilyen apára, aki nem tiszteli a gyermeke anyját egy gyerkőcnek sincs szüksége. Milyen példát mutat majd a kicsinek? Azt, hogy az anyuka csak megtűrt, tökéletlen huszadrangú lény????
2020. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Elváltál már ettől a faroktól?
2022. ápr. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Kedves 18-as!


Nem váltunk el. Munkájából adódóan , s hogy lecsengett a Covid , nincs itthon egész nap, csak kb. Aludni jár haza. Kiegyensúlyozottabb vagyok. Majd a jövőben elválik mi fog történni a családunkkal. Egyelőre így jól érzem magam! :)


Most olvastam a 16-os kommentjét.

Valóban igaza van. Házasság és gyermek terén valóban tapasztalatlan voltam/vagyok.

Érzem, hogy jobbat erdemelnék mint amit kapok/kaptam. (Bár a fentebb leírtak már nem annyira jellemzőek, viszont az, hogy nem tart egyenrangú partnernek az sajnos még mindig áll). Amint újra dolgozok, s jobban függetlenedek akkor lehet bármiről beszélni. Addig viszont kihasználom a jelen helyzetet ahogy a legjobban tudom. :)

2022. ápr. 28. 21:00
 20/20 anonim ***** válasza:

Tarts ki kerdezo! Orulok , hogy hallottam rolad ujra! Nem is emlekeztem mar erre a kerdesre!

Ha otthon van normalisan viselkedik? Gyerekkel foglalkozik?

2022. ápr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!