Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szeretnék vidékre költözni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék vidékre költözni, de a férjem nem akar, pedig már nagyon utálom a panelt budapesten, megvigasztalnátok?

Figyelt kérdés
tudom hogy én költöztem fel pestre egy szabolcsi kisvárosból és itt is alapítottam családot a férjemmel Pesten, de akkor még nem tudtam, hogy mennyire megterhelő anyagilag a két gyerek és hogy háromszorozódni fognak a lakásárak. Vidéken élnek a szüleim, férjem pesti és közeli agglomerációban élnek a szülei is. Apukám vállalkozó, már nyugdíjas, de még aktívan intézi az ügyeket, van egy boltunk, és néhány ingatlan, néhány hektár föld gazdálkodni. Én tudnék nekik segíteni, férjem is tudna munkát találni 30 percnyi autóútra a közeli nagyobb városban, ha igazán akarna, hisz közgazdász, most közszolga. amiért menni akarok, hogy kinőttük a panelt, egymás szájában vagyunk, mindenki zavar mindenkit és apukám ott venne nekünk kertes házat, szépet újat, de ha azt a pénzt ideadná, itt csak egy másfél szobával nagyobb 40 éves panelt tudnánk venni, ahol nekem megint nem lenne semmi helyem, egésznap hallgathatnám a focit meg a hülye vígjátékokat a férjemmel egy szobában, ha meg megkérem hogy kapcsolja ki, ő van kiakadva. szóval érthető okokból apukám nem szeretné ezt egy túlárazott panelre költeni, férjem meg utálja a kisvárost, közeli falukkal, lenézi, suttyóknak hívja őket és azt képzeli mindenki kocsmába jár csak és azt mondta ha mi eltartanánk és nem kéne dolgoznia, akkor se jönne és a gyerekeket se engedi, mert falusi iskola, vannak cigányok is, meg milyen jövőjük lenne ott. férjemmel mindketten 2 diplomások vagyunk, jó egyetemről, mégsem tudunk megengedni egy olyan házat, amit ott kapnánk. Én vidéki falusiként hatalmas házban udvarral külön szobával nőttem fel, most a gyerekeimnek egyszobában kell majd felnőniük, mert itt maximum 10-15 év plusz hitellel veszünk egy kicsivel nagyobb panelt, ahol a gyerekszoba még mindig egy kis lyuk. A férjemnek a saját kis panelét amiben lakunk, el se kellene adnia, kiadhatná bérbe és ha nem jó, bármikor visszajöhetnénk, de ő nem akar jönni mert utálja anyósomékat, irigy rájuk mert falusiként többre vitték, és nem is az a fajta, aki odateszi magát, munka után inkább hazajönne, ledőlni pc játékokat játszani vagy tvzni, itt vannak a szülei és a barátai. ugyanaz a ház amit vidéken kapnánk 24 millióért itt 60 millió az agglomerációban is a szülei mellett. a gyerekek imádnak vidéken lenni ők határozottan oda akarnak költözni, már előtte is ezt mondogatták, mielőtt felvetődött volna bennem. Még 4-7 évesek, de Mi lesz így a gyerekekkel? mikor fog eljönni az amikor szenvedni fognak egy szobában, amikor kiabálás lesz a fürdő, hűtő, fogasok előtt, mert senki nem fér el normálisan? mondanom sem kell, hogy a pesti szórakozási lehetőségeket ki se tudjuk használni, mert nincs rá pénzünk, félreteszünk. amennyit hazsnálnánk havi 1-2 alkalommal, azt faluról-kisvárosból is lehetne tenni. amúgy meg van ott minden spar, kórház, rendelők, játszóház, gimnázium is. Én is odajártam és azóta a város még jobban fejlődött, megggazdagodott, sorra épültek a gyárak, üzletek, vannak szegények is, nem tagadom, de mégis ott a sok szép családi ház, takaros kertekkel, nyáron gumimedencékkel, bungalókkal, itt meg csak a lakótelepi nyomor vesz körül és igen, tudnánk venni egy kicsit nagyobb panelt két kis lyukkal, meg akor havonta egyszer itt is el tudunk menni moziba vagy állatkertbe, de mégis úgy érzem, budapesten élni luxus lett és nem akarom hogy a gyerekek itt nőjenek fel, mert mire ők felnőnek, már úgyis megfizethetetlen lesz még hitellel is a ház.

2019. jan. 2. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Ezt a férjeddel kell megbeszélni de egy tősgyökeres pestinek szerintem hiába mondod, ők megrögzöttek , nem fog onnan elmenni.

Kössetek kompromisszumot, hogy akkor menjetek egy pesthez közeli kisebb városba.

2019. jan. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem az a baja a férjednek, hogy az apád venné a házat? Mi nemrég költöztünk, eszünkbe se jutott, h a nagyszülők fizessenek bármit is. Egyébként nehezen tudom elképzelni, hogy a kapcsolatotok elején, még az esküvő és a gyerekek előtt hogy nem merült fel ez a téma? Ha ennyire mások a céljaitok, tudhattátok, hogy ez el fog jönni, nem?
2019. jan. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig, de mi pl agglomerációban élünk kertes házban.

Vidékről jöttünk, én éltem városban lakásban, és faluban házban is. Férjem 1 helyen, községben, kertes házban. AMikor Pestre költöztünk albérletbe, már akkor tudtuk, hogy nem lakásban fogunk élni. A saját, amit hitelre vettünk, az a kertes ház az agglomerációban. Én mai napig BP-en dolgozom, férjem nem. Fiunk helyben jár oviban. Szeretjük, mert vidéki környezet, város szélén erdő, közel a Duna, mégis városias, és BP is közel van.


Ez nálatok nem opció?

2019. jan. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Első vagyok, azért ezt a hisztit, hogy gyerekek nem tudnak felnőni a panelban szerintem hagyd abba , az ország nagyrésze panelben él.
2019. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nem akar kimenni a városból, mert utálnak 40 perceket vezetni, de az agglomeráció is megdárgult, ami tavaly mág 32 millió volt, most 46-60, ráadásul a vidéki város ahova mennénk, jobban ellátott, mint itt az agglomerációk, mert innen mindenki bejár 50-60 perceket, vidékenmeg 6-10 perc a központ, boltok, kórház, gimi, suli, a megyeszékhelyre meg 30-35 perc a bejárás, busz is jár.itt az arányokról van szó, hogy a félretett pénzünk mehetne nyugdíjra, gyerekeknek lakásra, házra, mert apukámtól mi kapnánk egyet. Ugyanaz a pénzmennyiség ami nekünk van és amit támogatásként kapnánk a szüleimtől máshogy lenne elosztva, nem lenne minden pénzünk egy panelban, vagy egy agglomerációs házban hitellel terhelve, hanem jobb elosztásban lenne, megalapozva a gyerekek lakhatását, a mi nyugdíjunkat is. mondom, még ki is adhatná a férjem a lakást havi 100 ezerért, de így sem akar.
2019. jan. 2. 14:20
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
A férjed egy kis nyomi aki a 2 diplomán kivul semmit nem tud felmutatni, reges regen elhagytam volna mellé meg le is nezi azt aki nem a fovarosban el vagy mas munkat vegez az se szamit ha tobbet keres vagy tobbre fogja vinni csak tudja lenezni mert nem diplomas. Parom budapesti en videki vagyok o szakember en hallgato vagyok meg az egyetemen de egy szo nelkul otthagyta budapestet es vett egy lakast itt szegeden..
2019. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem hisztizek, tudom hogy szerencsések vagyunk, ha nem volna jobb lehetőség, elfogadnám a helyzetet, de sokakkal ellentétben volna jobb választásunk is, szerintem, csak nem tudom a férjem beleegyezése nélkül megvalósítani.
2019. jan. 2. 14:24
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Pestről költöztem kisebb városba,külföldre a barátomhoz.2,5 éve élek vele,de nem tudom megszokni a szép kis csendes várost. Úgy érzem nem leszek itt soha boldog.Tervezek is költözni,amint lesz rà lehetőségem. Már az sem érdekel,ha szakítás lesz a vége. Hidd el,ez nagy probléma .
2019. jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én tök értem az érveléseid és pénzügyileg hosszú távon is jól átfontoltak. A lakás Pesten pl később lehetne az egyik (vagy akár mindkettő) gyerek albérlete, ha mondjuk oda mennének egyetemre.

Az a gond, hogy a férjed amolyan lusta fővárosi. Nem diszkriminálni akarom a fővárosiakat, jómagam is itt lakok!!! De én is találkoztam már azzal a fajtával, akik ha valami 10 percnél távolabb van, az már nyűg. Én személy szerint kirohannék a világba ettől az életfelfogástól, de te tudod, hogy ezt most el bírod viselni, vagy sem? Mert valahol itt mentalitások ütközése is kilátszódik a helyzetből.



30N

2019. jan. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Ez kompromisszum nélkül nem működik sajnos. Ezt én sem nagyon értem, hogy idáig hogy nem ütközött ki az, hogy ennyire másra vágytok. Mi is panelban laktunk, a szüleim vettek vidéken egy kis telket ahova lejártunk hétvégente az volt a felszabadulás a városi nyomorgásból,aztán örököltük meg nagyszüleim házát. A pesten kívüli nagyobb városokban is már feleannyiért vesztek lakást/házat mint Pesten, az nem opció, attól is elzárkózik a férjed? Ha semmiképp nem tudtok megegyezni nem tudok mást javasolni minthogy váljatok külön. Más megoldás sajnos erre nincs.
2019. jan. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!