Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az exfeleség lépett ki a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az exfeleség lépett ki a házasságból, mert szerelmes lett. 5 év után egyedül maradt és úgy tűnik vissza akarja kapni a volt férjét. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A páromtól 5 éve elvált a felesége, mert szerelembe esett. A felnőtt gyerekek elég nehezen viselték a válást és az anyukájuk új társát is szekálták. Aztán jöttem én az apjuknak és a helyzet stabilizálódott. Az exfeleséggel és párjával, valamint az én párom gyerekeivel is jó kapcsolat alakult ki, bár nekem ez az elején fura volt az ex-el bandázni de aztán elfogadtam, hogy lehet normálisan is élni, nem kell utálkozni csak azért, mert végetért a házasságuk. Aztán 2 hónapja ez az egyensúly felborult, mert az exnej élettársa váratlanul meghalt. Egyedül maradt, gyászol, fáj a lelke és bizonytalan a jövője, mert a betanított munkás fizuja nem lesz elég, hogy eltartsa magát. Korábban az elhunyt élettárs finanszírozta a közös életet és most az is odalett. A gyászában vele voltunk, segítettünk amit lehetett, ő folyamatosan hálálkodott, hogy milyen rendesek vagyunk.

Azonban a viselkedése elkezdkezdett jól érzékelhetően változni. Furán kedveskedő a párommal, értelmezhetetlen telefonhívások, velem hirtelen távolság tartó, kicsit ellenségesnek tűnő reakciói lettek és a felnőtt lányuk is elkezdett agresszíven, tolakodóan viselkedni velem. A felnőtt fiúk pedig minden kommunikációt megszakított velem.


Szóltam a páromnak, hogy ne induljunk el ezen az úton, legyen óvatos, ne menjen bele ebbe a játszmába de azt mondta, hogy rémeket látok és dobta témát.


Nem tudom mit tegyek, mert ha továbbra is jelzem az észrevételeimet akkor én leszek az ellenséges a szemükben. Ha meg kivárok, akkor meg vérszemet kaphat az exnej.


Ugyanakkor az is elképzelhető, hogy most csak a gyász hozza ki belőle ezt a viselkedést és idővel lenyugszik a lelke és nyitni fog más férfiak felé és megint helyre áll az egyensúly.


Bár így lenne, de mi van, ha mégsem? Mit tehetek? Tehetek egyáltalán ilyen esetben bármit is amiből nem jövök ki rosszul? Vagy csak bénán nézzem ahogy az események tőlem függetlenül alakulnak vagy jól, vagy rosszul? A párom nem akar erről beszélgetni. A lánya agresszív megnyilvánulásairól sem hajlandó beszélgetni. Pedig észreveszi és őt is zavarja, de az más ha ő mondja. Ha én jelzem, hogy sért a lánya viselkedése, akkor megharagik rám. Tehetetlennek érzem magam. Ötlet kellene a megoldáshoz.



2020. szept. 23. 09:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem reális lehet az, hogy újra összejönnek. Ezt abból gondolom, hogy az ilyen mentalitású , hozzáállású férfiakat a nők az újjaik köré csavarják. Gondolok itt arra, hogy ugyan drágám, csak rémeket látsz, csak bebeszéled magadnak. Vagy a másik verzió, hogy már levan zsírozva és így üti el a témát. Amúgy meg nem normális így összejárni, meg közös programokat szervezni az exekkel, mert néha ilyesmihez vezet. Meg nem is vagyok kíváncsi a feleségem exére, ha ő igen, akkor nem lenne a feleségem, ha ő tartani akarja a kapcsolatot, tartsa, de akkor lapát. Főleg ahol felnőtt gyerek van.
2020. szept. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez az, ezt nem is értem mi volt ez a közös bandázás évekig... Oké, dicséretes h nem egymást köpködve váltak el, a közös gyerekek miatt maradjon meg a jó viszony, de összejárni haverkodni meg pátyolgatni egymás lelkét egy másodpercig nem egészséges. Ide vezet. Az én szüleim is elváltak, de lévén 3 közös gyerekük, a normális hangnemű beszélőviszony megmaradt. De ennyi. Nincsenek közös programok meg mittudomén. Pedig még csak új párja se lett egyiknek se azóta se, meg már nem is lesz. Nem tudsz mit tenni, legyél résen, hogy ne a hátad mögött menjen a kavarás, hogy ki tudj lépni időben ebből a családi katyvaszból, ha úgy alakul, aztán ennyi. Vagy összejönnek vagy nem, de az előbbire látok nagyobb esélyt.
2020. szept. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Gyakorlatilag ettől félek én is leginkább, hogy nem fogja tudni kezelni, hárítani az ex közeledését. Várni és reménykedni pedig roppant idegtépő.
2020. szept. 23. 10:38
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a férfi(?), újra összeáll a nővel, aki otthagyta, akkor idióta.

És akkor örülj, hogy megszabadultál tőle!

2020. szept. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

" nem fogja tudni kezelni, hárítani az ex közeledését"


AKkor már tökmindegy, ha ezt feltételezed.

2020. szept. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Hát a gyász sokféle reakciót kihoz az emberből.

A gyerekek eddig az elhúnyttal voltak gorombák, most meg veled.

Akármennyire felnőttek, szerintem szívük mélyén megint az eredeti családjukat szedték visszakapni.

Mert az tőlük független ők miatt megszünt.

A gáz a párod viselkedése, ha nem hajlandó beszélni bármiről is, az nem párkapcsolat.


Az exem új párja is meghalt, én is pátyolgatom a lelkét, de szóba se jön, hogy bármiért is újrakezdenénk

Igaz ő tán még jobban is él, mint én.

2020. szept. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mindenről tudunk beszélgetni, csak érzelmekről nem. Én meg utálok taktikázni. Ha egy kapcsolatban "résen kell lenni" vagy "rá kell vezetni", azt már megette a fene. Legalább is szerintem. Pedig a tanulságos történetekben mindig a türelmes, taktikus asszonyok győznek. Az már egy másik kérdés, hogy milyen áron. Köszönöm a válaszokat.
2020. szept. 23. 17:45
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
2es vagyok, hát kitartást és sok sikert nektek, remélem nem lesz rossz vége. De tényleg ezt ott nagyon elcsesztétek, hogy ilyen szoros maradt a kapcsolat, én a helyedben bele se mentem volna ilyen kapcsolatba, ahol az exfeleség a legjobb pajti. Nem egészséges az ilyen összeragadás.
2020. szept. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hogyan alakul a történet?
2020. okt. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 FoxtrotLidérc ***** válasza:
Az exnejemet párod helyében úgy zavarnám el a malac farkára, hogy azt se tudná merre van az előre. Jól értem? Öt évvel ezelőtt "szerelmes lett", most meg jajj jajj hirtelen vissza akar menni? A férjednek kellene tökösnek lennie, és az ilyen haszonlesőt úgy kioffolni, hogy egy hétig egy irányba szaladjon...
2020. okt. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!