Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek a másik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a másik ember rendszeres várakoztatásáról?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel jelenleg távkapcsolatban vagyunk a munka miatt. Több tényező miatt nem mindig tudunk telefonon beszélni, de chatelni igen, amit szoktunk is sokat. Rendszeres, hogy perceket kell várnom egy-egy válaszára, amitől agyfszt kapok. Szerinte türelmetlen idegbeteg, önző vagyok, és nem értem meg, hogy más dolga is van, vagy barátnőivel is beszélget KÖZBEN ( mialatt velem is), és örüljek, hogy egyáltalán tud nekem is írni. Szerintem meg tiszteletlenség rendszeresen várakoztatni a másik embert egy privát chatelés közben.

Nem azt kérem, hogy nekem adjatok igazat, hanem azt, hogy ki miként vélekedik, vagy hogyan állna ehhez hozzá, ha vele történne/történik. Köszönöm!



2020. okt. 8. 08:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%

Ne írj neki csak hetente egyszer, aztán kész:) Én is rühellem ha itt kell ülnöm 5 percet várva 1-1 válaszra.

Vagy ha várat 5 percet te legalább 10-et várasd, de ha 20-at váratod az se baj. Ha rákérdez, hogy mit csinálsz csak kivágod magad:)

2020. okt. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Azért chatnél közbe jöhet bármi, nem telefon. És az emberek inkább mellesleg szoktak chatelni tapasztalatom szerint. Közben elmennek pisilni, kavarják a levest, felszállnak a villamosra, visszaírnak a főnöküknek...
2020. okt. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Én attól kapok agyfszt mikor napok mire reagál valaki az üzenetemre. Sosem értem, nehogy már ne legyen egy perce rám. Akkor meg miről beszélünk.

És nem egy alkalomról beszélek hanem folytonosságról.

2020. okt. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen alap, hogy a legtöbb ember egyszerre több dolgot is csinál a számítógépén/telefonján. Miközben ezt a választ írom, egy flash játékkal is játszom és megy egy film a háttérben.

A chatelésnél is pont ez szokott lenni. Pár percenként odapillantok a chat ablakra és megírom a választ. Szerintem semmi elítélendő nincs abban, ha valakinek várni kell a válaszára, én eddig nagyon kevés emberrel chateltem életemben, akinek a válaszaira ne kellett volna várni. Ez egy ilyen műfaj. Önmagában a chat a legtöbbeknek nem éri el az ingerküszöbét, kell valami mást is csinálni közben. Nem kell ezen kiakadni.

Az is közrejátszhat, hogy naponta többször is beszéltek.

Szerintem kezdj el te is csinálni közben valamit, és úgy repül az idő. Ha mindenképp azt akarod, hogy csak veled foglalkozzon, akkor jelöljetek ki naponta egy idősávot, amikor csak és kizárólag egymással chateltek.

2020. okt. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó, én azt nem értem, hogy ha neked valami más dolgod van akkor minek írsz másra?

Ha megcsinálnád a másik dolgot, előbb szabadulnál. Ha pedig nem akarsz beszélgetni minek írsz rá?

Figyelmet megosztani semminél se jó. Jóval több idő valamit elvégezni, főleg ha szellemi dologgal foglalkozol, de főzni se lehet igazán jól, ha nyomod a telefont...

2020. okt. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Pedig leírtam erre a választ. Nincs más dolgom, csak önmagában egy emberrel a chat nem éri el az ingerküszöbömet. Ha a másik azonnal válaszol, akkor is fél percet kell várni míg legépeli és végre elküldi. Ha adott esetben hosszabb választ ír, akkor még többet. Addig mit csináljak, bámuljam a három pontocskát a képernyőn?

Abbban egyet értek, hogy szellemi munka esetében nem jó figyelmet megosztani, de a beszélgetés az nem szellemi munka, hanem egy teljesen természetes dolog. Én főzés közben sem szoktam chatelni (azt nem is én írtam, hanem a #2), de szerintem ott is pont hogy vannak üresjáratok, amíg olvasztod a margarint vagy várod, hogy melegedjen a serpenyő, vagy ilyesmi. Ez nem a figyelem megosztása, hanem az üresjáratok kihasználása, amivel pont, hogy időt lehet spórolni.

2020. okt. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek ment a zöld. Nehéz dolog ez, mindenki másképp áll a chathez. Ha vkivel beszélgetek, akkor csak rá figyelek, nem a levesre, filmre, stb. Másoknak meg a a természetes, hogy a chat csak egy "háttérzaj".

Férfiként nem kezdek olajat cserélni az autón, miközben chatelek, de egy nő 50 más dolgot is fog csinálni.

2020. okt. 8. 09:05
 8/24 anonim ***** válasza:
60%

Ha nincs más dolgod és beszélgetni sem akarsz igazán tekintve, hogy még 5 másik dolgot csinálsz akkor nem értem minek írsz rá... Vagyis, de. Értem. Múlatod az időt. Ez ilyen egyszerű. Elmész busszal X-Y helyre és ahelyett, hogy olvasnál ráírsz egy ismerősre valami sablon hülyeséggel, hogy addig is ingerdúsabb legyen az egész.

Azt sem értem, hogy lehet úgy normálisan filmet nézni, ha beszélgetsz... Ezek a dolgok nem "üresjárat" kihasználások szimplán időkitöltések, hogy úgy érezd csinálsz valamit, legalább gyorsabban megy az idő.

Amúgy nem tudom milyen holtidőről beszélsz chat közben... Azért nem a nagymamád gépel... Egy átlagos gépelési sebesség szerintem nagyjából 30-40 szó körül van/ perc. Azért azt ne mondd, hogy te 40 szavakat írkálsz facebookon egyszerre.

Főzés közben pedig míg olvad a margarin addig mondjuk összevághatnád az alapanyag egy részét, vagy elmosogathatnál 4-5 poharat, így nem menne pocsékba a margarin olvasztás.

2020. okt. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Hívjátok inkább fel egymást.
2020. okt. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Miert nem telefonon beszeltek? Egy fokkal jobb, mint irogatni es ott tenyleg egymasra tudtok figyelni. Sot lathatjatok is egymast. :) Nem muszaj hosszu idore, en inkabb arra koncentralnek, hogy ha kevesebbet is beszelunk, de az minosegi legyen. :)

27N

2020. okt. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!