Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nők, ti elvàrnàtok hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, ti elvàrnàtok hogy a férfi vegye fel a ti neveteket ha feleségül vesz titeket?

Figyelt kérdés
Sajnos kiderült a barátnőm ezt elvárja tőlem, még nem lesz házasság csak szóba került ha lenne akkor ő nem veszi fel a nevemet hanem majd én az ő nevét vegyem fel. Nagyon ideges lettem, sajnos csúnyán össze vesztünk ezen. Nekem jó nevem van, könnyű leírni, kimondani, nem hosszú nem is rövid. Az övé már nem ilyen nehezebb kimondani leírni, mindig vissza kérdeznek tőle ha valahol mondja a vezeték nevét. Nekem nem kell a neve, amúgy sem vagyok hajlandó. eldobni a családi nevem. Ha lesz gyerek őt is az én nevemre szeretném, nem fogunk vele kicseszni. Nagyon össze vesztünk ezen most nem is beszélünk. Más nő is ezt elvárja? Ez nem is szokás. Férfi neve maradjon.

2020. okt. 11. 14:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Én nem vártam el, hogy a párom felvegye a nevem, ő se várta el tőlem, de mindketten szerettük volna az összetartozást ilyen formában is kinyilvánítani, ezért mindketten kötőjeles formában felvettük a másik nevét. Így megvan az összetartozás, anélkül, hogy egyikőnk neve is “elveszne”. 26/N
2020. okt. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Dehogyis. Neki amúgy is szebb a vezetékneve, mint az enyém, de ha nem így lenne, akkor is maradnánk a klasszikus verziónál.
2020. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem várom el, de én sem venném fel a férjem vezetéknevét a munkám miatt (ezen a néven ismernek, ezen a néven van a publikációim stb). Plusz én nagyon szeretem a vezetéknevem.

A baráti társaságban csak egy olyan pár van, akiknél a férj vette fel a feleség vezetéknevét, de csak azért, mert a nő családja nagyon ismert és ebből haszna származik.

A gyereknek lehet majd kötőjelesen adni a vezetéknevét, pl Kiss-Nagy Tivadar.

Ajánld fel, hogy mindkettőtök maradjon a saját vezetéknevénél, ha ragaszkodik a sajátjához. Meg kötőjelesen fel tudja venni a tiédet is.

2020. okt. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Azt sem várom el, hogy bárki feleségül vegyen, de ha ragaszkodik hozzá, akkor sem venném fel senki nevét (és nem szeretném, hogy bárki felvegye az enyémet).
2020. okt. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De nekem nem kell a neve még kötőjelesen se. Ha bele menne hogy ő így felvegye az enyémet az oké. Viszont én így maradok az biztos.
2020. okt. 11. 15:11
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem várom el, de én sem veszem fel senkiét.
2020. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Én az egész névfelvételt ódivatúnak és butaságnak tartom. Én nem veszem fel az ő nevét, ő nem veszi fel az én nevemet.

23/L

2020. okt. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Dehogyis
2020. okt. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem várom el, de én sem veszem fel senkiét, sehogyan sem. Ha nem tudok megegyezni, akkor szerintem ne erőltessétek a házasságot.
2020. okt. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
37%
Nem, bár azt díjaznám, ha a gyerekünk az én nevemet kapná. ¯\_(ツ)_/¯
2020. okt. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!