Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha egy lány nagy családból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy lány nagy családból jött, van 4 testvére, akkor valószínű, hogy ő is nagy családot, sok gyereket akar?

Figyelt kérdés

Belegondoltam ebbe és megriardtam. Én nem akarok sok gyereket, talán csak egyet, de ebben sem vagyok biztos. Pénzem se lenne eltartani sok gyereket a mai világban.

Szóval lehet hogy inkább nem kéne belemenni kapcsolatba ezzel a lánnyal?



2020. okt. 13. 13:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Neki sincs külön szobája
2020. okt. 13. 14:49
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen, nekem 5 testvérem van, mégsem akarok gyereket :D
2020. okt. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem, ez egyáltalán nem törvényszerű. Nekem például három testvérem van, én viszont csak egy gyereket szeretnék.
2020. okt. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is attól függ, hogy milyen tapasztalatok jönnek neki gyerekkorából.

Ez nem az anyagiaktól függ, több olyan nagycsaládot ismerek, ahol eléggé szerényen éltek, mégis nagyon harmonikus volt a család és nagyon kiegyensúlyozott, magabiztos, sikeres felnőttekké váltak a sok tesóval felnövő gyerekek. Lehet, hogy ebben pont az is segített, hogy anyagilag nem voltak annyira eleresztve, így más dolgokra terelődött a hangsúly, pl. drága játékok meg külön szoba helyett olcsóbb, de a szociális kapcsolatokat jobban erősítő szórakozások - kirándulás, társasozás stb. Így nagyobb élmény a gyerekkor és az ilyen emberek nem szívesen fosztanák meg ettől a gyerekeiket sem.

De ha a szülők nem tudatosan vállaltak sok gyereket vagy nem fektettek hangsúlyt a közösségi nevelésükre vagy elhanyagolták őket érzelmileg, így a sok elhanyagolt gyerek egy rakáson kellemetlen emlékekkel gazdagíthatja a gyerekkort. Akkor is, ha el vannak látva anyagi javakkal. Az érzelmi elhanyagolásnak sokkal drasztikusabb hatása van a gyerek felnőttkorára, mint az anyaginak. Ha a létszükségleten bőven felül kap egy gyerek, miközben érzelmileg elhanyagolják, ennek kifejezetten rossz következményei vannak, anyagiakkal nem lehet kiváltani a szülők harmonikus kapcsolatát, odafigyelését stb., míg fordított irányban a szülők lelki egyensúlya, törődése nagyobb mértékben is képes ellensúlyozni az esetleges anyagi hátrányt.

Ha tényleg jó családból jön a lány, jó kapcsolata van a testvéreivel, szüleivel, akkor valóban fennáll a lehetősége, hogy ő is sok gyereket szeretne és ez általában egy elemi igény. Azaz lehet, hogy az irántad való szerelme miatt esetleg korlátozná ezen vágyait, de azokat teljesen nem tudja elnyomni, ott lesznek a háttérben és később bánhatja, hogy nem szült, ami megmételyezheti a kapcsolatotokat. Neki is jobb, ha inkább nagycsaládpárti párt talál.

Ha meg konfliktusos családból jön, akkor valószínűleg nem akar majd sok gyereket.

2020. okt. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Én pl konfliktusos családból jöttem, a szüleim is elváltak és bántalmazott gyerek voltam

Szóval nem illünk egymáshoz

2020. okt. 13. 17:55
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk úgy, hogy neked nagyobbat kell ugranod, de ezt az ugrást a saját érdekedben is érdemes lenne végrehajtani, mert sokkal jobb kiegyensúlyozott embernek lenni, mint az ellenkezője. A bántalmazottságot fel lehet dolgozni. Igen, a gyerekkor ad egy batyut az embernek, amiben ugyanúgy lehet kaja, amiből energiát nyersz, mint bilincsek, súlyok, amik csak lehúznak, de a felnőtt embernek már a kezében van az, hogy mit kezd az életével. Aki belesüllyed az önsajnálatba és hogy azon siránkozik, hogy neki nem kaja van a batyuban, az csak eldobja ezt a lehetőséget a francba. Összejöhetsz valakivel, aki ugyanolyan nyomorból jön és ez egy pszichológiai törvényszerűség is, hogy a hasonló gyerekkori sérülésekkel bíró személyeket találjuk vonzónak, de ez akkor lesz jó, ha mindketten dolgoztok abból, hogy kijöjjetek a gyerekkor hatása alól. Amíg az önsajnálat és a felelősségáthárítás megy, sehogy sem lesz jó.
2020. okt. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Akkor keressen egy gazdag pasast, aki el bír tartani 5 gyereket.

Erre ha akarnék se lennék képes.

2020. okt. 13. 18:37
 18/18 anonim ***** válasza:
Egyáltalán tudsz valamit a családjáról? Az látszik, hogy te már alapból be vagy csavarodva, hogy képes vagy bepörögni és már egyenesen dühöngeni attól, amiket csak kitalálsz... jobban is jár a lány, akár akar sok gyereket, akár nem, ha megmented magadtól.
2020. okt. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!