Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem, hogy a barátom vissza-visszatérően nyaggat bizonyos dolgokban?

Figyelt kérdés

Van a pasimnak pár vesszőparipája, amiket rendszeresen előhoz, és nem képes elengedni a témát. Ezek mind olyan dolgok, amik kétségkívül jók lennének nekem, én mégsem csinálom őket. Gondolom ezért érzi magát feljogosítva arra, hogy nyaggasson, és ő azt hiszi, hogy ő csak segít, hiába mondom, hogy nekem zavaró, és nincs szükségem erre.


A kedvenc témái az, hogy

- sportoljak

- hogy használjak minden nap fogselymet

- hogy beszéljek a főnökömmel egy munkahelyi probléma kapcsán

- hogy gyakoroljak angolul


Amikor ezeket felhozza, én támadásnak veszem, hiszen én megvagyok nélkülük, ő az akinek néha-néha eszembe jut, és rákezd a témára... Amikor felhozza a témát, támadva érzem magam és megpróbálok védekezni. Például, hogy most amúgy is aktív az életem, nem érzem szükségét a sportnak - nem fogadja el, felbosszantja magát. Vagy hogy tudom, hogy a fogorvosok is ajánlják a fogselymet, de én nem használom, ez van. Az én fogaim. De miért nem... De mennyibe tartana? De mit ellenkezek? stbstb


Na szóval nekem ez már kezd elviselhetetlenné válni, mert egyszerűen nem fogadja el a nemet válaszként, és felbosszantja magát azon, hogy én miért mondok nemet olyan dolgokra, amik jók lennének nekem. És ezek csak kifogások. Vagy megalkuvó vagyok. Vagy túl engedékeny magammal. Stb


2020. okt. 18. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Lapát!
2020. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én meg már azt hittem hogy orál anál hármas... 😄😄😄
2020. okt. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Imád parancsolgatni, otthon te vagy a célpontja. Nálam páros lábbal repülne.
2020. okt. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Többi a te dolgod, de a fogselyemhasználat alap, abban igaza van.
2020. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4: Igaza van mindenben, nem ez a probléma. Gondolom pont azért nyaggat, mert hogy igaza van. A probléma az, hogy attól még hogy igaza van, nem kell nyaggatnia. Nem az anyám vagy a személyi edzőm vagy a fogorvosom. Én is találhatnék 25 dolgot, amit ő is csinálhatna az egészsége érdekében, de nem teszem, mert egy kapcsolatban nem az a dolgunk, hogy a másikat basztassuk, hanem hogy szeretetben éljünk. Ha pl. a párom cigizik, akkor az feljogosít, hogy én minden nap basztassam, hogy ne cigizzen mert zavar, mert meg fog halni, mert drága stb.? Nem. Vagy el lehet fogadni vagy el lehet menni. Felnőtt emberek ne mondják meg a másiknak hogy hogy élje az életét.
2020. okt. 18. 14:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy el lehet fogadni vagy el lehet menni. Felnőtt emberek ne mondják meg a másiknak hogy hogy élje az életét."


Ennyi.

2020. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6 :D

Jogos!! Teljesen jogos :D

De én mégis általában először megpróbálom megoldani a problémákat, mint a végső megoldással élni. Bár az is jogos akkor, hogy mit is keresek ezen az oldalon, ahol minden kérdésre a válasz a szakítás.

2020. okt. 18. 14:28
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7


Problémákat csak a másik közreműködésével tudsz megoldani. Ő partner abban, hogy változtasson? Mert ha nem, akkor nem lesz változás. Akkor viszont a tűrés vagy a szakítás marad. Az ember jelleme viszont adott, nagy változást kva nehéz elérni benne. Ezt is vésd az eszedbe azért.

2020. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Speciel pont fogorvos vagyok, a te érdekedben írtam, nem diktálás vagy piszkálódás miatt. Hidd el, hogy egy fogászati probléma esetén a fogselyem árának sokszorosát otthagyod a rendelőben (ezzel magam ellen beszélek). Napi rutinod részévé kellene tenni, egyáltalán nem bonyolult vagy hosszadalmas. Nem kívánom hogy egy parodontológiai műtétet követően változtass a nézeteden.
2020. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanezért szakítottam a barátommal kb. 3 hete!

Engem is állandóan bszogatott, olyan témában amit már milliárdszor kitárgyaltunk és igazából rohadtul csak az én dolgom lenne... (nem higiéniai) már találkozni sem volt kedvem vele, vagy csak gyomorgörccsel mert minden egyes alkalommal felhozta és veszekedésbe torkollt az egész. Ráadásul szerintem az apja cseszegette hogy ez nem tetszik neki bennem és telebeszélte a fejét. Azért csapódott aztán az egész rajtam.


Nyugodtan várhatsz még, de ha nem akad le a kéretlen tanácsairól vagy inkább már erőszakos irányítgatási próbálkozásairól a végén úgyis kiábrándulsz majd. Velünk is ez lett, pedig nagyon szerettem.


Az lenne más, jó szándékú, ha egyszer max. kétszer hozná fel, vagy ha csak akkor adna tanácsot ha te kéred rá! De ez a nyaggatás meg erőltetés szerintem felháborító.

2020. okt. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!