Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem, hogy a barátom vissza-visszatérően nyaggat bizonyos dolgokban?

Figyelt kérdés

Van a pasimnak pár vesszőparipája, amiket rendszeresen előhoz, és nem képes elengedni a témát. Ezek mind olyan dolgok, amik kétségkívül jók lennének nekem, én mégsem csinálom őket. Gondolom ezért érzi magát feljogosítva arra, hogy nyaggasson, és ő azt hiszi, hogy ő csak segít, hiába mondom, hogy nekem zavaró, és nincs szükségem erre.


A kedvenc témái az, hogy

- sportoljak

- hogy használjak minden nap fogselymet

- hogy beszéljek a főnökömmel egy munkahelyi probléma kapcsán

- hogy gyakoroljak angolul


Amikor ezeket felhozza, én támadásnak veszem, hiszen én megvagyok nélkülük, ő az akinek néha-néha eszembe jut, és rákezd a témára... Amikor felhozza a témát, támadva érzem magam és megpróbálok védekezni. Például, hogy most amúgy is aktív az életem, nem érzem szükségét a sportnak - nem fogadja el, felbosszantja magát. Vagy hogy tudom, hogy a fogorvosok is ajánlják a fogselymet, de én nem használom, ez van. Az én fogaim. De miért nem... De mennyibe tartana? De mit ellenkezek? stbstb


Na szóval nekem ez már kezd elviselhetetlenné válni, mert egyszerűen nem fogadja el a nemet válaszként, és felbosszantja magát azon, hogy én miért mondok nemet olyan dolgokra, amik jók lennének nekem. És ezek csak kifogások. Vagy megalkuvó vagyok. Vagy túl engedékeny magammal. Stb


2020. okt. 18. 14:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szakíts. Oké, tudom, mindig mindenki ezt javasolja itt... De gondolj bele, képes leszel ezt elviselni még 3 évig? 5? 10? Én 1 évig sem bírtam elviselni, pedig ugyanígy "az én érdekemben" próbálkozott, hogy mozogjak (utálok), mozduljak ki, vegyek részt programokon (szintén utálok, otthonülős vagyok), legyen hobbim (nincs rá különösebb igényem, sem kapacitásom, max. olvasgatok). Ahogy a 10-es is írta, egy idő után gyomorgörcs előzött meg minden találkozást, alig bírtam rávenni magam, amikor pedig már vele voltam és jött a szokásos "nevelési" célú észosztás, marha ideges lettem. El nem tudom képzelni, hogy ezt hogy lehet hosszabb távon bírni. Leállni vele pedig aligha fog, neki van egy meggyőződése, szerinte úgy kell, és mindig húzni fogja a száját amiatt, hogy nem tud változ(tat)ásra bírni.
2020. okt. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!