Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az problémának számít ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az problémának számít ha a párod nem szereti a főztöd?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt, 2 éve együtt élünk. Nagyon szeretek és tudok főzni, régebben szakácsnak tanultam, végül cukrász lettem. Nagyon szeretek különböző módon fűszerezni, rengeteg egzotikus fűszerem is van. Viszont párom ehhez nem volt hozzászokva, náluk a fűszer fogalmát kimeríti a só, bors, pirospaprika, vegeta.. Ahogy az anyja főz, se íze se bűze... Nemrég elém állt, hogy nem bírja a gyomra a fűszeres kajáimat.. Már egy ideje is így volt, látszott hogy finnyás, inkább eszik kenyeret semmivel... Ami őszintén engem nagyon zavar. Ezen kívül teljesen jól megvagyunk, szeretjük egymást, de ez engem zavar... Tudom másnak kisebb gondja is nagyobb ennél..
2020. nov. 11. 19:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Lehetséges hogy gyomorsavat termel nála a sok random cucc amit használsz. Nem mindenki gyomra bírja az ilyesmit. Főzz neki magyaros ételeket, abból is van rengeteg.
2020. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%
Ebben az esetben én vagy főznék egy alapot, aztán máshogy ízesíteném a 2 felét, vagy nagyobb adagban főznék neki és magamnak is több napra. Nekem nem lenne ezzel gondom, mindannyiunknak más az ízlése.
2020. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%

Elég egyszerű áthidalni ezt:


1, kevesebb fűszert használsz és azokat is a megszokottból


2, kevesebb adagot csinálsz és csak magadnak, azt úgy fűszerezed ahogy akarod, magának meg csinál ő (vagy rendel, az ő dolga)


Láttad hogy nem tetszik neki, de továbbra is szétfűszerezted "egzotikusan", csak azért mert így élted ki magad amiért nem lett belőled szakács. Ez csak egy szimpla egó kérdés, ha annyira számított volna hogy neki tetszik-e, akkor nem játszod el a szuperséfet és kergeted vajas kenyérre.

2020. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Magyarost is főzök, az se jó.
2020. nov. 11. 19:33
 5/28 anonim ***** válasza:
28%
nálunk is ez van, én ínyenc vagyok, ő nem. de nálunk azért én nem hazsnálok sok fűszert, csak oylan hogy kakukkfű, bazsalikom stb, de főleg alapanyagokra finnyás, meggy, dió, tök és még ezerféle. Én már nem főzök neki, millió egy veszekedés volt ebből, mert amikor főztem akkor meg pont nem volt éhes vagy már rendelt amelóhelyeny, vagy az anyja is épp azt főz hétvégén stb. Szerintem nagyon fontos hogy egy legyen a kaja ízlésetek, én anno nem is gondoltam mennyire. Nekem nőként fontos lett volna a gondoskodás, hogy érezzem hogy nő vagyok, hoyg a férjemnek elé rakom a kaját minden este és megeszi, egy nőnek fontos hogy etessen, de az én uram anynira finnnyás hogy alig eszik valamit, nemhogy még egzitkusat, de egy túrős tésztás se eszik meg. Ha nem ő lenne a párom, most biztos odafigyelnék rá hogy a pasi akivel járok megegye a főztöm, mert így nem érzem jó asszonynak magam, főleg ha beszól hogy nincs itthon kaja (mármint amit főzök az nem kell neki, csak az az 5 féle amitől meg már herótom van és különben is mindig ki kell dobni a kaja felét mert madáragadot eszik férfi létére).Az étkezés az egyik legfontosabb dolog az életben, az időd nagy részét, a napod nagy részét teszi az ki, hogy kaját veszel, készítesz, eszel. Sőt ezért is dolgozol. Táplálkozás és szaporodás, a legősibb ösztönök, nem kis dolog, ami elhanyagolható lenne. Nagyon rosszl esik nekem mikor vagyok egy boltban és a nők beszélgetnek és mondják mit főztél, kelkáposztafőzeléket, vagy mákosbeiglit karácsonyra és tudom hogy én ilyesmit nem csinálhatok mert egymagam nem eszek annyit meg. Sokkal kevesebb értékűnek érzem magam tőle már azon is gondolkodtam hogy főzök és leviszem ide a zsaruknak az örsre, de hát az meg hogy nézne ki...Amúgy főzök, de csak magamnak, az uram eszi a vajaskenyeret mellettem...De ha a lelkitársam lenne nem zavarna, csak kár hogy nem az.,
2020. nov. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%

Túl sok fűszert használsz és fáj tőle a gyomra. Miért lenne emiatt finnyás? Sokan nem bírják a fűszeres kajákat, pl. az indiai-t is se szeretik sokan.

Nekem is tud nagyon fájni a gyomrom, hidd el borzasztó érzés. A sértődöttség helyett inkább próbáld megérteni. Amúgy ez a "se íze, se bűze" megnyilvánulás is elég primitívre sikerült kérdező. Nagymamám egész életében csak az alapfűszereket használta és mégis sokkal sokkal finomabbakat főz, mint pl. egyes éttermekben. Szóval, ha szakács létedre nem tudsz ízleteset főzni az alapokkal, akkor még gyakorolj. Amúgy se lehet mindig minden egyes alkalommal egzotikus, ilyen olyan fűszereket használni. Néha jó a sima, klasszik menü is. A gyomor legalábbis értékeli.

Amúgy nagyon fura vagy, a párodnak akarsz elvileg örömet okozni, főzöl neki, de az ízlését már nem vagy hajlandó meghallgatni és figyelembe venni. Úgy tűnik, mintha csak próbálnál villogni a kreálmányaiddal.

2020. nov. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
76%
Tudom milyen ez... Ha a férjem főz, nem tudjuk mit eszünk : csirkét, disznót, marhát, vagy nyulat, de lehet, hogy őzet? A gyerekek könyörögnek, h anyu te csináld a kaját, mert akkir tudják mit esznek. :) Szeret újítani, mindenféle fűszereket használ... Nos, én a csirke sülthöz csak sót (finoman) és fokhagymát (gazdagon) teszek pici zsíron, amit ha a husi elfogy simán megeszik kenyérre kenve. Jó ha vki szeret főzni, de az sem mindegy hogyan. :)
2020. nov. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Az alapfűszerek minden rossz neki.. Vagy már szimplán minden amit én csinálok. Primitív meg te vagy kedves 6os,semmi rosszat nem mondtam erre én vagyok a rossz, mert nekem nem elég a vegeta a levesbe. Ha oregánó, bazsalikom, vagy bármi ami zöld az ételen már nem ízlik neki. Én meg nem nátrium glutamáton nevelkedtem. És egy szóval sem írtam, hogy sokat vagy túlfűszereznék, csak szeretem kipróbálni más nemzetek ételeit, mert ha azt főznék minden nap, amit ő akar enni, akkor virslis rakott krumpli lenne a mindennapi menü.
2020. nov. 11. 20:01
 9/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem számít problémának, maximum külön főzünk. EGyébként a túlzott fűszereket az én gyomrom sem bírja, ezért nem is főzök olyasmit. Az indiaitól kifejezetten rosszul is vagyok. A férjem külföldi. Megtanultam itteni ételeket is készíteni, de magyart is sokszor főzök. Eddig semmivel nem volt baja. Viszont ha azt mondaná hogy ő holnaptól nem fog gulyáslevest enni, akkor ennyi, nem főzök neki gulyáslevest. Szerintem éld ki a főzés iránti szenvedélyed a munkádban, vagy magadnak főzz különlegesebbet, neki pedig csak megszokott dolgokat.
2020. nov. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%
Akkor főzzön magának!
2020. nov. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!