Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Féltékeny, őrjöngő barátnő....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékeny, őrjöngő barátnő. Azt mondja, nem mondtam el neki kikkel leszek, én tisztán emlékszem hogy többször említettem. Vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Próbálom rövidre fogni. Ha zavaros, elnézést, friss, még zaklatott vagyok.


23 éves magyar srác vagyok, külföldi barátnőm van, én Mo-n tartózkodom jelenleg, ő az anyaországában, 3 hónapja nem vagyunk egy országban sajnos. 4 éve vagyunk együtt, nem vagyunk eljegyezve de kvázi megbeszéltük hogy fél éven belül, ha kinyitnak a határok, összeházasodunk, hogy könnyebben együtt tudjunk élni, komolyan gondoljuk a kapcsolatot mindketten, amit mindkettőnk családja támogat szerencsére. Ő is élt Magyarországon, én is éltem kinn a családjával.


Szeptember óta, mióta súlyosbodik a járvány, nem nagyon mentem nagyobb társaságba, talán csak 2-3 alkalommal, találkozni rendszeresen csak ugyan azzal az 5 (amúgy furcsa, nerd) haverommal szoktam, akik szintén vagy tanulnak még, vagy home office-ban vannak.


1 hete elmentem túrázni a fönti társaságból 1 sráccal és a barátnőjével, egy távolabbi barátommal, és abból a távolabbi társaságból egy lánnyal.

Barátnőm mindenkit ismer, ismeri a viszonyokat, azt is hogy hiába csinos az a lány (hivatkozzunk rá később A-ként), az életbe nem kezdenék ki vele a személyisége miatt.


Mielőtt kimentem, átbeszéltem vele mindent, elmeséltem neki mi a terv, mikor találkozunk kivel, merre megyünk, mikor érek haza.

"A" lány pár napra rá kitett egy csoportképet a héten Facebookra, amit látott barátnőm is, mivel ismerősök.

Ma konkrétan őrjöngött a telefonba, hogy én milyen fuckboy vagyok, és miért nem mondtam neki, miért csak a srácokról beszéltem.


Korábban előfordult már hogy elfelejtettem neki elmondani dolgokat, utólag pedig úgy emlékeztem, megbeszéltük, ez igaz, de most esküdni merek az egy élő Istenre, hogy pont a probléma elkerülése végett, mondtam neki hogy A lány is jön...


Most mégis ezt kapom. Nem esik jól. Szomorú vagyok. Szerintem tökéletes barát vagyok, soha semmilyen okot nem adtam a féltékenységre, viszont barátnőm már mondta korábban, hogy mivel relatíve magasnak és sportosnak számítok, valamint a családom nem áll rosszul anyagilag, és én is több nyelven beszélek és piacképes diplomám lesz, ezért tart a többi lánytól a környezetemben.


Mi a véleményetek? Ilyenkor mi van? Nem tudok bánni a nőkkel, de nem is akarok, nincs miért játszanom, tisztán szeretem ezt a lányt. Úgy gondolom, egyszerűen nem adtam okot semmire. Nagyon szomorú lettem, jó barát szeretnék lenni, és ezt kapom.


Hogy kezeljem az ilyen helyzeteket?



2020. nov. 21. 13:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%

Egyetértek a 9essel. Nem kell mindig bocsánatot kérni, főleg el sem követett hibákért.

Miért kellene neked visszametszegetni a saját életedből az ő féltékenykedése miatt?

A féltékenykedése probléma igen, de nem a te viselkedésed a helytelen, hanem az hogy ő így érzi. Így nem neked kell a problémát kezelned, hanem neki.

Ha ezt nem mondod ki neki, hanem bocsánatot kérsz, akkor azzal nem megoldod, hanem indukálod, gerjeszted a problémát. Később ugyanilyen veszekedéseitek lesznek és úgy fogja gondolni, hogy jogosan várja el tőled ilyenkor a bocsánatkérést.

A legjobb amit tehetsz, hogy kristálytisztán kijelölöd a határokat most és megmondod neki, hogy oda mész és azzal akivel akarzs, ebbe nincs beleszólása és a féltékenykedését erről nem fogod hallgatni. Nincs és nem is lesz olyan megállapodás, hogy tőle kell bármihez engedélyt kérned és ezt lesz szíves tudomásul venni.

Bele kell állni kő keményen és hidd el ha ez tisztázva lesz, utána kevesebb lesz az ilyen probléma a kapcsolatban is és hosszútávon ez a megoldás.

2020. nov. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%

Ezek szerint nem csak "A lánynak a személyisége" ami probléma a számodra.


Egy picit Othello szindróma gyanús gondolom a bezártság is közrejátszik. Szerintem beszart, hogy a járvány majd elmar magától, és te inkább itthoni lányt választasz.


Amúgy neked kell tudni mi az oka, de azt is furcsállom, hogy számodra egy problémás személyiségű lány barátod van, de csak azért nem kezdtél vele, mert olyan a személyisége, hiába csinos, ez a kettő ellentmondás szerintem.


Én nem tudom, ha valakinek a személyisége taszít vagy tök különbözőek vagyunk, akkor barátként sem tudom elképzelni. Nem tudom mit értettél olyan személyiségen.

2020. nov. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy milyen nemzetiségű a lány, mert a kérdésed válaszának megértéséhez ez is igen számít, mert minden kultúrának más a viselkedése, egyén szintjén is.
2020. nov. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
52%
Milyen nemzetiségű a párod?
2020. nov. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

12,

Igazad van, furcsán hangzik. Ismerem több volt barátját, ebből fakad leginkább a problémám, nem a konkrét személyiségjegyekből.


13,14

Japán...

2020. nov. 21. 14:34
 16/23 anonim ***** válasza:
75%
#10 Oké, hogy ő csak a barátnőivel jár el, de miért kéne neked is így élned? Miért akarja ráderőltetni ezt? Mert a hisztijével pontosan ezt teszi, és ennek sok negatív következménye lesz a jövőben. Pl. Egy munkahelyen majd nem lehetsz jóba a női kollégákkal vagy csapatépítőre nem mehetsz, nehogy neki fájjon, hogy más emberekkel (férfiakkal és nőkkel) is jól érzed magad?! Egyet ne felejts, amit az elején bevezetsz, az lesz az irányadó a továbbiakban. (9-es voltam és nő)
2020. nov. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
62%

Nyilván ez a “csak barát” dolog duma a javából. Exem is ezzel védekezett, aztán belenéztem a beszélgetéseikbe. Ő sem karol át más pasikat, akkor te se tedd ezt, mert őt ez nagyon zavarja.

Nem vagyunk egyformák, valakit az is zavar, hogy ellenkező neművel barátkozol, mást az is hidegen hagyná, ha érzelmek nélkül megfektetnél valakit. Ha annyira fontos a japán lány, akkor ne találkozgass más csajokkal. Ennyi.

2020. nov. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
#15 A japánok baromi zárkózottak ilyen szempontból.
2020. nov. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
61%

Uh hát én csak azt tudom mondani, hogy testvérem egyik ismerőse japán pasihoz ment férjhez, és nem fenékig tejfel az élete.


A japánoknál is van egyfajta hiearchia, és hát attól függ mi a szakmája, nagyon elemzően gondolkodnak és hát munka mániásak.


Azt még szabad tudni mennyi éves a lány?


Amúgy Japánban a nők helyzete kettős, sokáig sok mindenben nem volt joguk, és munkába állás után náluk egyfajta hagyomány volt, hogy 3 év után férjhez menjenek, utána meg otthon ültek háziasszonyként.


A nevelési sztereotípia azt sulykolta a japán nőkbe évszázadok alatt, hogy a nőnek otthon csöndbe kell maradnia, így nem csodálom, ha egyszer csak minden ok nélkül előtör egy-egy nőből a féltékenységi hiszti vagy az elégedetlenség.


Japánban meg ez a társadalmi norma, hogy a nő csak a barátnőivel szórakozik.


Láttad a Jó reggelt Vietnam című filmet? Igaz, hogy más ország, de nagyon szépen tükrözi, hogy az ázsiai nőket hogyan könyvelte el a társadalom, a randijukat is családi társaságban ejtették meg.


Tudom ez rátok nem vonatkozik, de amikor te azt mondod, hogy ő ilyen, hogy csak a barátnőkkel megy el, ez a kultúra része, csak szépen csöndben szólok. Szóval ezenkívül is adódhatnak házasság után olyan problémák nemzetiségi különbségek miatt, amitől majd te a falra fogsz mászni, és ha netalántán a lány becsületén csorba esne, akkor utána a család elől is menekülhetsz majd, mert oké hogy most befogadók, és segítőkészek, náluk ez alapból hagyomány hogy minél előbb férjhez mennek, na de ha félreértések lesznek akkor már nemcsak a lány haragját viseled, hanem a szülők, testvér, nagybácsi, nagynéni haragját is,a modernitás mellett azért az ősrégi évezredes hagyományaik is bekódolva ott van. Egyén függő ki hogy tudja, ezeket átprogramozni magában. Valószínűleg ez az incidens is családi körben már nem új hír. Szerintem egy picit menj be a könyvtárba, vagy vegyél Japán kultúráról szóló könyveket, különösen olyanokat, amiben a nők helyzetéről olvashatsz, hogy jobban értsd ezt a dolgot, de minden esetre szerintem nehéz súlyt veszel ezzel a válladra, de ha szereted akkor úgyis le küzdöd.De a beszámolód alapján nem sok mindent tudsz az ő kultúrájukról. És ez bizony hiba.


Az is kérdés, hogy a 4 éves kapcsolatotok alatt mennyi időt töltöttetek együtt, mert ha nyarakat, vagy heteket havonta, az szerintem ilyen felállásba kevés.

2020. nov. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

12-es ja hat akkor nem A lány barátnő személyisége ami zavar hanem az exei. Jól értelmezem? Szegeny A baratno mit tehet rola?

Egyfajta ki ha en nem fusztraltsagot is kiolvastam ebbol. Nekem ha ilyen baratom lenne barati tarsasagban aki a parjaval ki targyal engem hogy miert nem probalkozik nalam marha kellemetlen es szar erzes lenne es utana mar nrm akarnek a baratja lenni.


Mert ha ez így van akkor nyilván valamennyi oka van a Japán barátnődnek féltékenykedni bár ez is hülyeség szerintem akit lehet vinni az nem is igazi, dehát nem vagyunk egyformák meg hat az o kulturajuk meroben mas. Azt te sem tudhatod biztosra hogy ő teljesen hűséges ha nincs maximális bizalom köztetek de a hagyományos kulturajabol azert sejtheted hogy o csak baratnőkkel megy bárhova is. Szóval igy ilyen kulonbsegekkel egyfajta csalodast él meg a baratnod mivel az ő kulturajuk bizonyos dolgokban iszonyat konzervativ. Az is kerdes hogy Japan melyik teruleten él melyik réteghez tartozik milyen munkakört tölt be és stb és stb. Meg egyaltalan hogy kommunikaltok ha csak angolul lehet nem mindent ertetek meg. A hspan nyelv is talan olyan mint a kinai hogy kepben kommunikalnak ezt nem nagyon ertem hogy ez mit jelent csak olvastam. Nem is mindenki tud irni mert nagyon bonyolult az irasmodjuk ezt is olvastam valahol mar nem tudom hol.

2020. nov. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!