Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Féltékeny, őrjöngő barátnő....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékeny, őrjöngő barátnő. Azt mondja, nem mondtam el neki kikkel leszek, én tisztán emlékszem hogy többször említettem. Vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Próbálom rövidre fogni. Ha zavaros, elnézést, friss, még zaklatott vagyok.


23 éves magyar srác vagyok, külföldi barátnőm van, én Mo-n tartózkodom jelenleg, ő az anyaországában, 3 hónapja nem vagyunk egy országban sajnos. 4 éve vagyunk együtt, nem vagyunk eljegyezve de kvázi megbeszéltük hogy fél éven belül, ha kinyitnak a határok, összeházasodunk, hogy könnyebben együtt tudjunk élni, komolyan gondoljuk a kapcsolatot mindketten, amit mindkettőnk családja támogat szerencsére. Ő is élt Magyarországon, én is éltem kinn a családjával.


Szeptember óta, mióta súlyosbodik a járvány, nem nagyon mentem nagyobb társaságba, talán csak 2-3 alkalommal, találkozni rendszeresen csak ugyan azzal az 5 (amúgy furcsa, nerd) haverommal szoktam, akik szintén vagy tanulnak még, vagy home office-ban vannak.


1 hete elmentem túrázni a fönti társaságból 1 sráccal és a barátnőjével, egy távolabbi barátommal, és abból a távolabbi társaságból egy lánnyal.

Barátnőm mindenkit ismer, ismeri a viszonyokat, azt is hogy hiába csinos az a lány (hivatkozzunk rá később A-ként), az életbe nem kezdenék ki vele a személyisége miatt.


Mielőtt kimentem, átbeszéltem vele mindent, elmeséltem neki mi a terv, mikor találkozunk kivel, merre megyünk, mikor érek haza.

"A" lány pár napra rá kitett egy csoportképet a héten Facebookra, amit látott barátnőm is, mivel ismerősök.

Ma konkrétan őrjöngött a telefonba, hogy én milyen fuckboy vagyok, és miért nem mondtam neki, miért csak a srácokról beszéltem.


Korábban előfordult már hogy elfelejtettem neki elmondani dolgokat, utólag pedig úgy emlékeztem, megbeszéltük, ez igaz, de most esküdni merek az egy élő Istenre, hogy pont a probléma elkerülése végett, mondtam neki hogy A lány is jön...


Most mégis ezt kapom. Nem esik jól. Szomorú vagyok. Szerintem tökéletes barát vagyok, soha semmilyen okot nem adtam a féltékenységre, viszont barátnőm már mondta korábban, hogy mivel relatíve magasnak és sportosnak számítok, valamint a családom nem áll rosszul anyagilag, és én is több nyelven beszélek és piacképes diplomám lesz, ezért tart a többi lánytól a környezetemben.


Mi a véleményetek? Ilyenkor mi van? Nem tudok bánni a nőkkel, de nem is akarok, nincs miért játszanom, tisztán szeretem ezt a lányt. Úgy gondolom, egyszerűen nem adtam okot semmire. Nagyon szomorú lettem, jó barát szeretnék lenni, és ezt kapom.


Hogy kezeljem az ilyen helyzeteket?



2020. nov. 21. 13:00
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
* 12-es vagyok
2020. nov. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

* utána már nem akarnék a barátja lenni


* japán nyelv is talán olyan mint a kínai, hogy kepekben kommunikalnak

2020. nov. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, én most a saját tapasztalataimat fogom leírni, mert ennyivel tudok hozzájárulni. A ti kapcsolatotokat nem ismerem, majd eldöntöd te, hogy tudod-e hasznosítani a helyzetetekben. Azt viszont az elején leszögezném, hogy a barátnőd reakciója egyáltalán nem volt jogos, és nagyon durván viselkedett veled, amiért bocsánatot kellene kérnie, remélem, már megtette.


Én alapvetően hiszek abban, hogy a távkapcsolatok működnek, viszont a féltékenységet nagyon elő tudják hozni. Ugye alapvetően a legtöbb ember szeret magának egy olyan társat választani, aki fizikailag is elérhető, és ha a csajszi Japánban is lakik, akkor az azért nem az a kategória, hogy olcsón kifogott fapados jeggyel leugrasz a hosszú hétvégére, hanem tényleg csak elég ritkán tudtok találkozni. Én hasonló kontinensnyi távolságban próbáltam nem féltékenykedni, de azért néha az voltam, amikor láttam csajhaverokkal beszélgetni, mert konkrétan még a távbarátai is közelebb laktak, mint én. A ti esetetekben is el tudom hinni, hogy a csaj aggódik, hogy A ott van helyben, csinos is, barátok is vagytok, te partiképes vagy, és akkor már jobban "megéri" neked olyan valakit választani, aki közel van. Erre még egy lapáttal rátesz a COVID, ami miatt ugye nem láthatjátok egymást Isten tudja, meddig. Nekem van olyan ismerősöm, akinek majdnem emiatt ért véget az egyébként teljesen működő távkapcsolata. Szóval a COVID miatt van egy általános stressz, a bezártság okozta stressz, meg felmerülhet benne, hogy ha pl. házasságot vagy gyereket akarsz, és nem vagy még nagyon "ráérünk" korban, akkor sokkal könnyebb találnod egy helyit, akivel ezt záros határidőn belül meg tudod valósítani. Ilyen állapotban nagyon könnyű egy helyzetbe olyan dolgokat belelátni, amik meg sem történtek.


Illetve további kérdések: Vannak-e a barátnődnek önbizalmi problémái? Sokszor találkozott-e, elhiszi-e azt a mentalitást, hogy a pasik mind csak a farkuk után mennek? Járt e már úgy, hogy egy korábbi párja egy "csak baráttal" lépett félre? Mert ezek mind hozzáadhatnak a féltékenységéhez. Azt viszont neki lesz a dolga megjavítani, te max. támogathatod benne.


Én valahogyan megpróbálnám megbeszélni vele, hogy mi zavarja A.-ban, mitől fél vele kapcsolatban, mi az, ami bizonytalanságra vagy aggodalomra ad okot, és hogy te ezen hogyan tudnál segíteni (ha végérvényesen eltiltana tőle, az viszont elég nagy vörös zászlóra és kontrollmániára utal). Remélem, hogy ő is közreműködik ebben, és meg tudjátok menteni a kapcsolatotokat!


(U.I.: ha viszont egyébként is ilyen kontrolláló és hangulatember, akkor az óriási vörös zászló, és vedd semmisnek a fent írt "mentegetését".)

2020. nov. 22. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!