Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetek, ha a barátom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, ha a barátom nem akarja hogy változtassak a külsőmön?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, ő két évvel idősebb nálam.

Most a természetes hajszínem van meg, ami barna, és ez tetszik is neki, mostanában azonban sokat gondolok arra, hogy szívesen befesteném legalább egy részét más színre, mondjuk élénkvörösre vagy lilára. Volt már festett hajam, tudom hogy jól állna, és sokat dobnak a közérzetemen és az önbizalmamon is. Amikor viszont ezt szóba hozom a batatomnak, olyanokat mond, hogy:

- csináljam csak, maximum kevesebbet fog mutatkozni velem nyilvánosan

- fessem be, de akkor ő leborotválja a fejét

- nem érti miért akarok k*rvásan kinézni

Nekem elég rosszul esik ez a hozzáállás tőle, pedig a legtöbb esetben megteszem amit kér, például levágattam a hajam, mert mondta hogy mostanában a rövidebb hajú lányok tetszenek neki.

Nem örül annak sem hogy szedem a szemöldököm, pedig iszonyú ronda amikor elburjánzik, azt pedig, hogy szívesen kipróbálnám az 1D vagy a 2D szempillát, már említeni sem merem neki...

Szerintetek mit tegyek? Mennyire szabad hagyni, hogy befolyásolja a párom a kinézetemet?



2020. nov. 23. 08:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
26%

"élénkvörösre vagy lilára"

Még a vörös hagyján, de lilára? Tuti nem mutatkoznék veled utána az utcán.

2020. nov. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%

Úgy tűnik mintha csak egy öltöztethető próbababa lennél számára.

Elégge lekorlátoz. De mondd meg neki hogy akkor borotválja le nyugodtan a fejét, te meg befested a SAJÁT hajad. Így csak neki lesz rosszabb:D

Nem bántásból, de biztos jó embert választottál magad mellé?

2020. nov. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
27%
Nekem soha nem tetszett a nem természetes hajszín, zöld, kék, lila stb, az ilyen hajszínű emberekre, ha ránézek, az jut eszembe, hogy tuti valami aluliskolázott családból való, meg az, hogy elég gyerekes. Tinikorban még elmegy, de egy felnőtt nőnél...szóval én megértem, ha a barátodnak nem tetszik, de ettől még nincs joga megszabni, hogy hogy hordd a hajadat. Eléggé kontrollmániás, toxic csávónak tűnik.
2020. nov. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Aluliskolázott családból jövő dolgozó egyetemista vagyok :)

A hajszínem pedig többek között segít az önkifejezésben. Nekem speciel mindig tetszett ha valaki kitűnt a szőkék és barnák tömegéből.

2020. nov. 23. 09:01
 5/26 anonim ***** válasza:
14%
Bocsi, de ez a lila tényleg durva, pláne, hogy csak a hajad egy részét... Nagyon tini kategória. Ez engem is zavarna, de ezt leszámítva tényleg nem kóser a csávód.
2020. nov. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
36%

"élénkvörösre vagy lilára" osztom a srác véleményét, én sem örülnék, ha a párom papagáj lenne...


"A hajszínem pedig többek között segít az önkifejezésbe" jaj, mekkora gyerek vagy te még XD

Amíg a külső tényezőket arra használod, hogy különb legyél, csak lázadsz a társadalom ellen. Tipikus tini viselkedés. Ez nem önkifejezés, csak deviancia.

Viselj elegáns ruhákat, ha komoly nő vagy, vagy sportosat, ha szereted a testedet építeni, stb. Ez önkifejezés lenne.

2020. nov. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%

A te saját hajad, azt csinálsz vele amit akarsz.

Vagy te a tulajdona vagy a "barátomnak"?

2020. nov. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%

Én biztos nem tudnék olyannal lenni, aki ennyire beleszól abba, hogyan nézzek ki. Imádok a hajammal babrálni, nem sok színt lehetne mondani, amilyen még nem volt. Nem tartom az önkifejezés csúcsának, vagy ilyesmi, szimplán tetszik, jobban érzem magam, ha váltogatom a hajszíneimet. Az aluliskolázottságról meg annyit, hogy egyetemen oktatok. Szóval hagyjuk a sztereotípiákat a korlátolt embereknek.

Igazából neked kell eldöntened, mennyire fontos ez, és mennyire van rensldben a párkapcsolatod, ha így áll hozzád. Nyilván érthető, ha valakinek nem tetszik, és ha amúgy kiemelkedően jól elvagytok, lehet érdemes lemondani erről. Ellenben ha ez neked tényleg fontos, és annyira nem is mesés a kapcsolat, hogy ezt el tudd fogadni, akkor csináld meg, és vagy megszokja, vagy megszökik.

Nálunk a kapcsolat elején én is visszafogtam magam, mert nem néztem ki páromból, hogy tetszik neki az ilyesmi, aztán végül ő ment el nekem türkiz hajszínezőért, mikor mondtam, hogy szívesen visszaváltanék. Azóta pedig azzal nyúz, hogy ő is színes hajat akar, ha már home office-ban van (pedig fejlesztő mérnök egy autóipari cégnél).

2020. nov. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
30%

Biztos nem lennék olyannal, aki nem érti meg, hogy nekem ő tetszik, és ha nem ő tetszene, akkor keresnék egy másik hajszjnű nőt...



(btw, érdekes a hajszín meg a köröm variálás az kötelező, de ha a férfi megjegyzi, hogy kicsit elhízott, foglalkoznie kellene a testével, akkor hirtelen már nem olyan fontos a dolog :)

2020. nov. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem mindenkinek joga van olyan külsejű, stílusú párt választani, ami neki tetszik.

Emelett mindenkinek joga van úgy kinézni, ahogy akar.

Nyilván ha kapcsolatba lépsz valakivel, az úgy tetszik ahogy van.

Ha ahhoz képest drasztikusan változtatni akar a külsején az egyik fél, akkor joga van hozzá. A másik félnek pedig joga van eldönteni, hogy az tetszik-e neki vagy nem. Ha ezen nem tud a két fél kompromisszumot kötni, akkor lehet szakítani is, ha ennyire fontos a stílusváltás. Mert senki nem kötelezhető arra, hogy elfogadjon olyasmit, amitől irtózik,emelett senkit nem lehet akarata ellenére korlátozni. Ha nem illik össze a két fél, nyugodtan mehet az egyik jobbra, a másik meg balra. Ez a megoldás,ha nem jutnak kompromisszumra.

2020. nov. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!