Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kezdő vagyok nagyon a komoly...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kezdő vagyok nagyon a komoly párkapcsolat terén. Vannak olyan problémáim, amik nem tudom, helyesek, normálisak? Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első kérdésem az oldalon.

Első olyan kapcsolatom ez, ahol össze vagyok költözve a másikkal. Érdekelne tapasztaltabbak véleménye. Egy év van köztünk, huszas éveink elején vagyunk.

Nos nagyon sok a stressz ugye a korona, munka, iskola, az én és párom családja miatt. Én ezért minden héten szombatig mentem dolgozni, vasárnap volt pihenő, építőmunkás vagyok. Most magyarán egy a kereset, amiből élünk. A szex miattam kevés, fáradt vagyok, alig van erőm hisz 11 órát dolgozom. Páromnak volt egy betegsége márciustól áprilisig, amiről nem tudni, mi volt, azt mondták pánikbeteg az ügyeleten és írtak fel frontint a számár, hogy szedje. Korona miatt akkor nem is tudtunk találkozni áprilisig. Távkapcsolatban voltunk. Nagyon megzavarta és nyár végéig sikeresen és rengeteg tünettel és mellékhatással, de letette. Ezért sok is volt a vita, mert emlékezetkiesése volt, nagyon szörnyű állapotban lett miatta, megzavarta teljesen. Szülőm is szedte és sajnos nála is ez volt a hatása a gyógyszernek, azóta ő sem szedi. Fél éve mikor ide költözött, három új ember lett az életében szüleimmel meg velem együtt. Én tudtam, milyen az élet, kezelni őket és a stílusukat. Hozzám költözött le messziről, rajtam kívül senkije sincs, legközelebb csak 150 km-re. Sokat veszekedtünk akkor is szüleim miatt és azért, hogy feszült voltam és nem tudtam helyén kezelni az indulataim. Sokszor sírt és mondta hogy nem akarja ezt és hazamegy. Ez nekem nagyon fájt. Elkezdte szeptemberben az iskolát, akkor is teljes stresszben volt, nem ismerte a helyet, szerintem túlreagálta. A szüleitől sem tudott még úgy elszakadni, sajnos rossz gyerekkora volt nagyon és a szülei rengetegszer manipulálták és keserítették meg az életét (fizikai és lelki bántalmazás), de elment pszichológushoz, próbált változtatni az utóbbi időben, úgy, hogy vitte a háztartást és mellette tanult. Ellustult, hiába próbáltam beleszoktatni az új környezetbe hamar. Azt mondta nem érzi magát jól mellettem, mert agresszív agyok, mert kiakadtam párszor és lekváztam és lenditettem a kezem, szétütöttem pár bútort és ordibáltam vele. Néha lökdöstem de már kiakasztott ezekkel a lelkileg megbántó mondataival. Olyankor már a fűbe folytottam a bánatom és csak az nyugtatott le. Nem értem, mi a baja. Nem emelnék rá soha kezet és csak az anyját kváztam le, felpofozott négyszer is. Folyamat mindent meg akar beszélni velem, hogy mi a bajom vele, tudni akarja, miért vagyok ilyen vele, pedig semmi bajom, folyton csak szexelni akar, ölelgetést, máskor meg jó dolgában hibáztat, hogy nem törődöm vele eleget és leszrom. Pedig hozzá sincs kedvem, csak a munka után aludni és kikapcsolni. Miatta nem tudok megvenni dolgokat, mert elkell tartsam. Tudtam, hogy tanulni fog és ez lesz a helyzet, de nem tudtam hogy ennyi energiám és pénzem fel fogja emészteni ez a nő és ez a kapcsolat. Eljárkált az új barátaival párszor, kétszer ide is jöttek. Én ezt nem engedtem meg és nem értem, miért nem elégedett. Eltartom, van pénz, dolgozom, és hazudik, mennyit kell tanulnia, cska hogy velem kiszúrjon, hogy kivegyem a házimunkából a részem. Csak azt akarom hogy hagyjon, ha hazajövök. Hadd telefonozzak és ne faggasson a kérdéseivel, milyen napom volt és részleteik, mert idegesít. Csendet akarok és nem akarom a gépek zúgását hallgatni. Ezek miatt meg azt mondja, nem szeretem és csak csicskásnak tartom holott ez nem így van. Szeretem csak néha sok az, hogy flegma velem amiután persze hogy az idegesítő kérdéseire így reagálok. Rossz szava se lehetne. Nincs joga szerintem beleszólni, hogy viselkedek vele ezek után. Egyszer még el is mentem itthonról, mert a teregetést nem csinálta meg időben 8 előtt és amikor kiabálva szerinte, csak felemelve a hangom mondam ezt, már sírt és úgy viselkedett, mint egy óvodás és haza akart költözni, az anyjával meg folyamatosan engem beszél ki. Szerinte nincs semmi igénye, tényleg nem megy el körmöshöz, fodrászhoz se, a pénzét is, amit utalnak neki, beadja a kasszába, de akkor se tesz le annyit az asztalra, amennyit én, tehát még jó, hogy nem engedem, hogy elverje el a pénzt ilyen szrságokra vagy a barátaival drága kajákra. Ennyit elmegyek talpalni, legalább lehetne valami megbecsülésem.


2020. nov. 28. 20:56
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem írni, hogy amikor elmentem az egyik vita után, a nagyon jó barátom hívta fel. Nem ismeri ezt a várost, mert nem ment nagyon ki. A boltot/orvost ismeri, annyi elég es nem is baj, hogy mást nem mutattam meg. Az eldugodtabb helyeket nem ismeri. Elkezdte csinálni a cirkuszt meg a fesztivált. Esett és hideg is volt, nem mentem messzire, ő meg az utcán biciklizett engem keresve és kiabálva a sötétben, nem normális, félt, csinálok valamit, ami amúgy jogos volt, mert azzal a szóval mentem el, hogy megölöm magam ha ilyen. Csak hogy tanuljon ebből és kapjon észbe, hogy a házimunka időbe legyen kész és nagyon gyerekes. Aztán mikor meg hazaértem, a legjobb barátom is kint volt a ház előtt és ő is éjfélkor, mert engem kerestek addig tíztől. Megmondtam neki, hogy takarodjon amerre lát. A barátaim előtt is lejáratott.
2020. nov. 28. 21:04
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, nem is tudom hol kezdhetném. Talán ott, hogy ezek a problémák nem normálisak és nem részei egy egészséges kapcsolatnak. Azt látom, hogy a barátnőd mentálisan eléggé labilis, te meg még állandóan kiabálsz vele és követelőzöl. Biztos nem könnyű vele, de nagyon rosszul kezelitek a konfliktusokat.


Ez, hogy eltartod is elég necces, mit tanul? Elég kiszolgáltatott helyzetben van így, hogy nálatok lakik, nem dolgozik, messze van a családjától, te meg még a barátaitól is tiltod. Ha vállaltad, hogy támogatod, akkor ezeknek is bele kéne néha férnie, illetve tanulás mellett sos kéne keresnie valami munkát...


Aztán ha valakit szeretek, akkor szeretek vele időt tölteni, nem idegesít a társasága. Ő nagyon szeretethiányos lehet, egész nap ül otthon, nem mehet sehova és te mikor hazamész is tojsz a fejére. Nem hiszem, hogy szeretnéd ezt a lányt, inkább csak vele vagy, hogy mégiscsak legyen ott valaki.


Nem tudom ebben a formában van-e bármi értelme ennek a kapcsolatnak, már most is eléggé toxikus és nem tudom mitől lehetne jobb. Lehet inkább el kéne engedni egymást.

2020. nov. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szakíts vele, és keress olyat, akit jobban el tudsz magad mellett képzelni.

Ennek a lánynak még otthon a helye, te nem teszel jót neki ezzel a viselkedéssel.

Te meg keress egy olyan lányt, aki azokkal a feltételekkel boldog lenne, amiket te állítasz fel!

2020. nov. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hú ez minden csak nem normális, egészséges párkapcsolat.

Egyesek miért ragaszkodnak egy rossz kapcsolathoz? Egyszerűen nem vagytok egymásnak valók, jobban járnátok, ha külön utakon folytatnátok az életeteket.

2020. nov. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
61%

Igen, nem normális, azt tudtam. De hogy ennyire és hogy ekkora nyűg lesz ez a .... inkább nem mondok rá semmit. Hiába lököm vagy akarnám megütni is már fejbe, szerencsére megértette, hogy ki lesz bszva mint a macska, és azóta sokat javult. Ezt aláírom. Nem szólt rosszat az utóbbi hónapokba, nem kérdezősködött, nem mert panaszkodni a szex miatt sem. Nem volt flegma sem. Vidám volt. Nagyon helyes, hogy erőt vett magán, csak a tanulást hanyagolta el, mert kellett neki szerinte egy kis pihenő, mert “mentálisan elfáradt”,hisz mindenki bántotta csak otthonról, itt is amúgy a suliban, én is néha, de a családom is. Nem álltam ki mellette mert nem érdemelte meg. Jöjjön helyre maga. Magának okozta ezt és sírt folyamatosan, hogy egyedül hagytam a szarjában. Ez van.

Meg az anyjától is elszakadt meg az apjától is, megtiltottam, hohy beszéljenek. Azóta minden rendben volt. Havi egyszer szexelek vele, nincs a szexre amúgy sem igényem.

Megértem, hogy neki sok szeretet kell, de ez nekem sok és nem tudok többet nyújtani.

2020. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
61%
Ja és a kérdező voltam. Köszi a jelentgetést.👏🏻
2020. nov. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az 5ös válaszodig még valamennyire megértettelek és szimpatizáltam is veled, de ennek már vége. Egy bántalmazó vagy, abból is a rosszabb fajta. Sajnálom szerencsétlen barátnődet, remélem meg tud szabadulni tőled.
2020. nov. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az alapvető reakcióm az, hogy ez nem lehet egy valódi kérdés, mert annyira nyíltan írod le, hogy milyen párkapcsolati hibákat vétesz (jóformán minden létezőt) és állítod be természetesnek, hogy ennyire nem lehet senki empátia nélkül.


De ha mégis, akkor csak az tudom megerősíteni, amit előttem. A barátnőd mellé egy nyugodt, kiegyensúlyozott, empatikus ember kéne, aki megérti a problémáit és még úgyis azt gondolom, hogy nagyon nehéz lenne stabilan maradnia. Te csak rontasz a helyzeten a hozzáállásoddal, érdemes lenne megbeszélnetek, hogy hogyan tudtok továbblépni. A lánynak kellene keresni valamilyen amiből eltartja magát, akár azon az áron is, hogy átmegy levelezősre és lassabban végzi el az egyetemet.


Neked meg érdemes lenne szintén pszichológushoz menned, hogy a dühkezelési problémáiddal valamit kezdjetek. A leírás alapján egy bántalmazó kapcsolatban vagytok, ahol sajnos te vagy a bántalmazó fél. Sok sikert, és továbbra is remélem, hogy kamu!

2020. nov. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

*valamilyen munkát


bocs lemaradt

2020. nov. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Írnék egy nagyon hosszú választ amiben kifejtem, hogy mennyire pszichopata vagy, de szerintem is kamu a kérdés.

22N

2020. nov. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!