Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 3 év után azért akar szakítani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 év után azért akar szakítani mert az elmúlt két hétben veszekedtünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 és fél éve vagyunk együtt a barátommal. Tavasz óta együtt is lakunk. Minden rendben volt, boldogok voltunk. Legalábbis azt hittem. Az elmúlt két hét azonban elég stresszes volt, főként nekem, ezer felé kellett volna figyelnem, és sajnos ezt a páromon töltöttem ki. Persze neki se volt egy jó időszak, és ő is rajtam töltötte ki fusztráltságát. De tény, hogy én rajta jobban, ezt elismerem. Csúnyán összekaptunk és ő közölte velem, hogy nem tudja mi legyen, lassan elég komolyra fordul a kapcsolatunk és nem tudja velem akar-e élni. Kérdeztem, hogy ez az elmúlt két hét miatt bukott ki, és elvileg igen. De szerintem sokkal korábban érlelődhetett ez benne, de ő ezt tagadja. Szerintem két hét alatt nem dobsz el 3 évet. Azt mondta szeret, de gondolnia kell arra, hogy szeret-e annyira, hogy velem is akarjon lenni, és elnézze a hibáimat.

Teljesen összetörtem, én szeretem őt, de ez az egész, összetört. Én nem dobnám csak így el a kapcsolatunkat, csak azért mert mélypont volt azt elmúlt két hét. Igen idegesebb voltam én is, és sajnos rajta töltöttem ki, amit bánok, de volt hogy rajtam csattant az ő idegessége is.

Nem tudom mi tévő legyek. Kért három napot, addig a szüleinél lesz, és átgondolja. Én meg addig szét fogom idegeskedni magam, hogy mi lesz. Szakítsak most vagy várjam meg a végét? Azt mondta nem akar forró fejjel dönteni és szeretné hideg fejjel átgondolni az egészet, mert ha most döntene vége lenne.


Ő 28F, én 26N



2020. dec. 25. 09:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Ahol felmerül a szakítás, ott szakítás is lesz, legfeljebb az agóniát tudjátok nyújtani.

Nem két hét miatt akar szakítani. Azért, mert tavasz óta laktok együtt, és olyan oldalad ismerte meg, ami nem tetszik. Az pedig valóban nem jelent semmi jót, ha te rajta töltöd ki a mérged. Gondolom, jelezte, hogy állj le, de te csak azért se. Eleve ciki, hogy benned fel se merült, hogy ezzel őt megbántod. Őszintén: ha az elmúlt két hétben ő fizikailag bántalmazott volna, akkor te se szakítasz, mert csak mélypont, és előtte jó volt? Dehogynem. Na, hát neki is tud fájni, ha szavakkal bántod, és ugyanúgy nem ebben akar élete végéig vergődni.

Legközelebb okosabb leszel, de már mással. Ezt elb.tad.

2020. dec. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled, szerintem sem az elmúlt két hét miatt akarna szakítani, ez lehet csak a hab volt a tortán. Mondják, hogy lakva ismerszik meg a másik, lehetséges, hogy az együttélés alatt már lassanként csepegtek neki a problémák és a negatív érzések, még úgy is, hogy nem tűnt fel neki sem. Én amondó vagyok, hogy ezt a pár napot másik lakhatás keresgélésével töltsd, aztán amikor visszatér, beszéljétek át, döntsétek el, van-e értelme újabb esélyt adni az egésznek, vagy mi legyen.
2020. dec. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az elmúlt két hetet leszámítva mondogatta, hogy velem akar élni, meg majd veszünk egy saját házat, lesznek gyerekeink. Közös vállalkozásba kezdtünk. Ha az együttélésünk alatt kezdett benne érlelődni, akkor minek mondta, hogy velem képzeli el az életét? Igen az elmúlt két hete elb*sztam, jól mondod, de ő is rajtam töltötte ki, csak én sajnos rajta jobban, amit akkor nem láttam be.
2020. dec. 25. 09:41
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

Kérj tőle bocsánatot, és nem lesz baj.

Egy kapcsolatban minden törés hozzáad egyet a szakításhoz, minden megbánás meg összeköt.

Embernek kell lenni egy kapcsolatban, jól mondta a párod, higgadtan akarja átgondolni. Biztos arra jut, hogy szeret, és pillanatnyi idegbaj volt ez nálatok.

2020. dec. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem, ha egy kapcsolatban felmerül a szakítás, hogy bizonytalan kettőtökben, akkor nem érdemes szorosabbra fűzni a szálakat. (Közös lakás, gyerek stb). Ugyanis már most bizonytalan, amikor komolyabb nehézségek jönnek, sokkal rosszabb lesz.
2020. dec. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom a 2 hétben nem egyszer egyszer lett veszekedés.

3 éve vagytok együtt, és kb 5-6 hónapja laktok együtt, tehát most kezd csak igazán megismerni.

Lehet, hogy érlelődött benne, de én azt se tartom kizártnak, hogy most, hogy kimutattad a "valódi" arcod, így elmúlt az a báj ami körüllengett és úgy van vele, hogy ha már 6 hónap után képes vagy úgy viselkedni, ahogy akkor a továbbiakban mi lesz.

Nekem az írás alapján se tűnsz korrektnek. Leírod, hogy 2 hétig veszekedés volt miattad, de azért ő is beléd rúgott, ezzel próbálod meg a felelősséget kettőtökön megosztani, vagy legalább magadat kevésbé rossznak beállítani.

Röviden pedig, erre mondják hogy lakva ismerszik meg az ember. Az pedig, hogy akármilyen stresszes vagy máson töltöd ki megint csak nem biztató. A sajnálom dolog pedig pont ugyan olyan, hogy verj bele egy szöget a fagerendába majd húzd ki. Az se fog begyógyulni.

2020. dec. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Mi 17 éve ismerjük egymást az élettársammal, kb 11 éve élünk együtt. Előtte a szüleimnél laktunk sok évet. 17 év alatt egyszer sem merült fel a szakítás. Aki tökéleteset, hibátlant akar, az még nem tudja, hogy olyan nincs. Mi is van hogy vitázunk, ami kb 5 percig tart, akkor van kiabálás is, de utána mintha semmi sem történt volna. Sosem volt olyan hogy bármelyikünk is bedurcizott volna, vagy hogy na amkor szakítsunk. Stressz. Olyan időszakok mindig lesznek. El kell tudni dönteni, hogy hosszútávon mi a fontosabb: egy habos babos álomvilág, tele önbecsapásokkal, vagy pedig a realitás, ahol bizony van stresszes időszak is, de senki nem vár tökéletességet, hibátlanságot a másiktól, hanem elfogadja a másikat úgy ahogy van.
2020. dec. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Ezt hívják casus bellinek.


A barátod szakítani akar (tök mindegy, hogy mi miatt), és most talált egy indokot, a túl sok vitát. Ha nem vitáztatok volna túl sokat, akkor talál mást.


Az biztos, hogy nem ezen az indokláson kell pörögni, mert teljesen felesleges, ez csak az ürügy, lehet, hogy több értelme lenne kideríteni a gyökér okot, de igazából ha szakítani akar, akkor az is mindegy, hogy mi van a háttérben valójában.

2020. dec. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ő is elmismerte, hogy ingerült volt velem, nem csak kitaláltam. És nem mentegetőzöm, tudom, hogy hibáztam, bocsánatot is kértem tőle, elismertem neki, hogy nagy hiba volt. Ő is elismerte, hogy neki is kellene változnia. Nyilván egy kapcsolatban két ember van, sosem lehet csak az egyiket hibáztatni.

Én csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy emiatt a két hét miatt eldobni ezt a 3 évet, számomra hihetetlen. Két hete még azt mondta nagyon szeret, tervezgette, ha vége a vírusnak hova utazunk, egyik haverja nemrég költözött kertes házba, és mondta, hogy nekünk is jó lenne egy ilyen. Ha igaz az, hogy megismert az összeköltözésünk miatt és nem tetszett neki, minek kellett hitegetnie a közös élettel? Én komolyan gondoltam vele, sőt még most is, mert szeretem, de ha nem vele képzelném el az életem, nem mondogatnám neki.

2020. dec. 25. 11:24
 10/18 A kérdező kommentje:
Mármint ha nem vele képzelném el az életem, nem mondogatnám neki, hogy majd lesz családunk, és közös házunk, stb.
2020. dec. 25. 11:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!