Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözés eljegyzés előtt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés eljegyzés előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,tudom sokaknak ez megbotránkoztató lesz,hogy nem akarok csak úgy összeköltözni a barátommal,meg az a rendje mindennek,hogy összeköltözés x évig együttélés ,talán eljegyzés,vagy baba.

De én nem akarok összeköltözni vele azelőtt,hogy eljegyzett volna legalább...házasságot én sem akarom előtte,de leglaább lánykérést szeretnék. Vagy ez nagyon gáz elvárás és gonodlkoodjak el,hogym ilyen buta vagyok? Kérlek írjatok érveket,hogy miért gondolom bután a dolgokat...

De bennem az van,hogy felnőtt emberek vagyunk 1 éve vagyunk együtt lassan 30-as éveiknben. Heti 4-5 napot együtt vagyunk/alszunk.Közös a jövőképünk ,voltak már vitáink is,de elég jól meg tudjuk beszélni a problémákat,nem zavar a máasik jelenléte stb. De én senkivel nem költöztem még össze és konzervatív vagyok ilyen téren...pl közöskassza,hogy legyen így? Majd midnen felezünk? Az elég gáz lesz,de közös kasszát biztos nem csinálok csak arra,hogy járunk...

Szóval,hogy úgy érzem azért kell feladnom a lakásom és vagy ide költöztetnem vagy elköltöznöm,hogy valakivel együtt élejk aki nem is biztos abban,hogy el akar venni ?? Vagy hogy várjak még 3-4 évet ? Legalább lenne a gyűrű a kezemen és tudnám,hogy igen el akar venni van értelme az egésznek...

Ti mit gondoltok?


2021. jan. 6. 16:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
És úgy akarsz valakinek igent mondani, hogy lutri, hogy együtt tudtok-e élni egyáltalán?
2021. jan. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
28%

"De én nem akarok összeköltözni vele azelőtt,hogy eljegyzett volna legalább."


Okos.

Amúgy sok férfi szépen belekényelmesedik az együttélésbe, és úgy gondolja, hogy minek is az a papír, minek költsetek lakodalomra, mifene.

Pedig nem elavult a házasság intézménye, csak nagy az ellenpropaganda mindennek, ami természetes és normális.

2021. jan. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
mondd meg neki! mit szolna hozza? egyebkent pedig se az eljegyzes, se a hazassag nem garancia semmire, attol meg ugyanugy ott tud hagyni. eljegyzest felbontani semmiseg, es manapsag valni se egy nagy dolog. szoval ilyen szempontbol nincs logika abban, amit kersz. de persze te tudod..
2021. jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én abszolút komolytalan bohóckodásnak tartom az eljegyzést amíg nem derül ki, hogy milyen együtt élni. Akárki akármit mond, nagy különbség van a heti pár nap összejárás és az életvitelszerűen együtt élés között, én biztos nem gondolkodnék eljegyzésen meg házasságon ha még nem éltem együtt valakivel. És nem, nem kell már összeköltözéskor közös kasszára menni.
2021. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A modern, erős, független nő, aztán maga se tudja hogy mit akar...


Egyébként ha van saját lakásod akkor mit izgulsz? Bármikor kirúghatod vagy visszaköltözhetsz ha akarsz. Meg heti 4-5 együtt töltött nap után azt feltételezném, hogy ismered őt annyira hogy bízhatsz-e benne.

2021. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

1, hidd el már most ismerem a hibáit. Egyedül él és úszik a lakás nála a koszban,tudom hogy kb soha nem fog takarítani. De ezt átbeszéltük már ,ő szeret főzni én nem ,így ő fog főzni én meg takarítok.

Ismerem,hogy mi az idegesítő/ jó szokása. Ő is ismeri az enyéemeket,rengeteg időt töltöttünk már együtt hogy ismerjük a másik negatív oldalát.


Szerintem az összeköltözéssel semmi új nem fog kiderülni,de tényleg. Ennek az lenne az értlme maximum,hogy jobban tudjunk spórolni a közös életünkre. De én nem akarok olyan emberrel élni aki még ennyit sem tud ,hogy leglaább a szándék meg lenne arra,hogy elvegyen... De persze,ha van bármi okosabb érvetek akkor meghallgatom tényleg!! még ha esetleg itt le is szólom,elgnodlkozok rajta!


De bennem tényleg az van,hogy a gyűrű az pont olyan mint az összeköltözés. Valami ami még visszavonható,de már annak a jele,hogy mindketten nagyon komoylan gonodljuk.

2021. jan. 6. 16:31
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

6 év után költözött hozzám a barátom (azaz exem). 18 éves voltam, mikor összejöttünk, azért ilyen későn.

6 év ide vagy oda, igenis voltak mind a kettőnk számára idegesítő szokások.

Mi is a 6 év 99%-át együtt töltöttük, majdnem minden nap találkoztunk, jártunk nyaralni, utazgattunk, stb. De ez NEM olyan, mintha együtt kellene élni, csak magadat akarod ezzel nyugtatni.

Nem emiatt lett vége, csak gondoltam elmesélem, hogy a heti 4-5x találkozunk és ismerem mint a rossz pénzt, nem garancia semmire sem.

Elhiheted, 6 év alatt én is kellőképp megismertetem őt, mégis voltak nézeteltérések és nem vagyok benne biztos, hogy nem szakítottunk volna emiatt, ha a szakítás oka nem lett volna.

2021. jan. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

5, köszi itt éreztem egy jó "érvet" ,hogy már azért csak ismerem annyira,hogy megbízhatok-e benne. Ezen a vonalon majd még gondolkozok.

Viszont arra ,hogy van laskáom és bármikor visszaköltözhetek, azért nem olyan egyszerű kicuccolni,üresen hagyni ,átcuccolni stb..

2021. jan. 6. 16:38
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondtam volna igent összeköltözés nélkül. Nagyjából veled iegyidős voltam, mikor a férjemmel összeköltöztem, én se laktam még előtte mással. Ráadássul mi is napi 4-5 napot együtt aludtunk, én is azt gondoltam, mint te, hogy ugyanolan, mint az együttélés. Hát nem. Nem tudnám megfogalmazni pontosan, de itt nincs az, hogy akkor én most inkább hazamegyek, holnap találkozunk. Közös hálószoba, közös kupleráj, minden közös. Sok kis apróság felszínre kerül összeköltözés után.

Nem kell az elejn közös kassza. Mi az albérlet/rezsit feleztük, meg a nagyobb bevásárlásokat. aztán áttértünk arra, hogy hol egyikünk, hol másikunk fizeti a bevásárlást. A saját dolgokat (ruha, kozmetikus, edzés, bármi) pedig még évekig mindketten magunknak fizettük. Aztán évek alatt lett közös, de akkor már majdnem az esküvőnél tartottunk.

2021. jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok totojázós, de biztos nem akarnék addig összeházasodni senkivel, míg nem éltünk együtt. Szép az, hogy megbeszélitek, hogy majd te takarítsz, ő meg főz, de ez vagy így lesz, vagy nem.

29 voltam, mikor összeismerkedtünk, párom 37. Mondtam, hogy nekem nincs kedvem szöszölni, ha minden jól működik, egy-másfél év után szeretnék eljegyzést. 5 hónap után összeköltöztünk, 1 év után eljegyzett. De összeöltözés nélkül semmiképp se akartam volna eljegyzést. De én ugyanígy nem szülnék pl. házasság előtt. Nekem ez fontos.


Amúgy a közös kasszáról pedig: mi a közös dolgokat közösen fizetjük, a maradék fizetésével meg mindenki azt csinál, amit akar. Szerintem ezzel semmi gond nincs együttéléskor sem.

2021. jan. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!