Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek az eljegyzés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zola18 kérdése:

Szerintetek az eljegyzés előtt vagy után szokás összeköltözni?

Figyelt kérdés
(Számomra egyértelmű a kérdés csak kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.)

2015. aug. 19. 17:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképpen előtte, hiszen ha házasodni készülünk, azt normális esetben azért tesszük, mert működik a közös élet a választottal.
2015. aug. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előtte. Ott hamar kiderül, ha baj van.
2015. aug. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%
Előtte. Két év együttélés után jöhet az eljegyzés, három után akár az esküvő is. Előtte viszont felelőtlenség életre szóló döntéseket hozni a másik teljes személyiségének ismerete nélkül.
2015. aug. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
83%

Mindenki úgy csinálja ahogy neki jó.

Én valahogy nem szerettem volna x számú pasival együtt élni, mire kiderül melyikük gondolja komolyan a kapcsolatot annyira amennyire én, mert én házasságban szerettem volna élni hosszútávon.

Szóval csak azzal költöztem össze aki legalább előtte megkérte a kezemet. Így nem volt 3-4-5-6 élettársi kapcsolatom a nagy Ő előtt, csak egy. Ő az EGYETLEN, nem a sokadik, akivel együtt éltem/élek jelenleg is. Ez neki is sokat jelent.

Azt tudtuk, hogy az összeköltözéssel semmi probléma nem lesz, mert az együtt járás alatt is rengeteget voltunk együtt, és valóban semmi gond nem volt se összeköltözés után, sem az esküvő után. Mert ugye kapcsolat és kapcsolat közt is óriási különbségek vannak.

2015. aug. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
68%

Ugyanigy gondolkodtam mint az elozo.

Nem akartam tobb pasival is osszebatyuzni probalgatni.

Addig jartunk amig jol megismertuk egymast es eljegyzett majd ra 6 honapra eskuvo es csak utana koltoztunk ossze.

Huseg hazassag kozos elet sok sok kopmromisszum es igazodas egyutt kozos elet sok sok munka.

Mi eldontottuk egymas mellett maradunk mindent megoldunk es igy is lett. Ebben a honapban volt a 25 hazassagi evfordulonk es a 27. ismerkedesi evfordulonk.

Ez az osszekoltozesi tevesme csak oda vezet hogy tobb elettarsi kapcsolatok is vannak a hazassag elott ertelmetlen dolog.

2015. aug. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
58%

Regi felfogas szerint csak az eskuvo utan szokas osszekoltozni ... persze ez a mai ertelemben mar maradi felfogas.

Mai modern felfogas szerint pedig mar akkor koltozol ossze barkivel is, amikor cask akarsz. Nem szukseges hozza sem eljegyzes, plane nem eskuvo.


Igen am, de valahol a ketto kozott van az igazsag. Valoszinu a szulok meg regi vagasuak, ezert nem orulnenek a "vadhazasagnak", ezert az O megnyugtatasuk vegett eredmenyre vezeto lehet elobb megkerni a lany kezet es csak utana osszekoltozni.

2015. aug. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%

A környezetemben az együttélés nélküli elköteleződések mind rosszul sültek el.

Egyértelműen az "eljegyzés előtt"-re szavazok.

2015. aug. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
81%
Az összeköltöző szakasz arra való, amikor a pár biztos benne, hogy együtt akarja leélni az életét, ezért közös életet kezdenek, elköteleződnek egymás mellett. Mikor úgy tűnik, a döntésük reális volt, nem csak hirtelen érzelmek vezérelték, jöhet az eljegyzés és házasság, ami már csak a jogi megerősítése annak, amit ők az összeköltözéssel kinyilvánítottak egymás felé. Senki nem úgy vág egy együttélésbe, hogy az csak átmeneti lesz, illetve lehet vannak néhányan, akik csak a kényelmet keresik a másik mellett, de őket egy esetleges eljegyzés kényszere sem fog visszatartani a dologtól, ha úgy áll érdekükben. Pár évig lehet szédíteni egy nőt/férfit házassággal, és addig is élvezheti a biztos háttér örömeit az illető. A fentebb hozzászólók keverik az együttélés fogalmát a lakótárssal, holott megfelelő partner esetén egyáltalán nem az a lényeg, mikor kerül sor az eljegyzésre, házasságra, hiszen attól a perctől fogva, hogy megismerkedtek, végleg együtt fognak maradni. Akár összeköltöznek, akár eljegyzik egymást első lépésként. Ha a partner nem megfelelő, akkor a túl korán megkötött házasság viszont csak ront a helyzeten.. Lehet, valakinek az első együttélés során sikerül működő kapcsolatot kialakítani, lehet, valakinek csak a második során, de én így 30 évesen nem ismerek olyan embert a korosztályomban (pedig elég széles az ismeretségi köröm), akinek kettőnél több kellett volna ahhoz, hogy megtalálja az igazit, akivel néhány év után házasság is lett az együttélésből. Az 5-6 emberrel való összebútorozást nem a komoly elköteleződéssel kellene egy lapon említeni, mert nyilvánvalóan csak lakhatási gondjai voltak az illetőnek, azért ugrott bele minden szembejövő alakkal a közös életbe.
2015. aug. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%
Csakis elotte. Fel-egy ev egyuttlet, aztan johet az eljegyzes.
2015. aug. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem mindegy, hogy eljegyzés előtt, vagy után, a lényeg, hogy az ESKÜVŐ előtt legyen 1-2 év együttélés. Egyébként én mindig úgy akartam, hogy már az eljegyzés előtt éljünk együtt egy ideje, ez így is történt.
2015. aug. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!