Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Együttélésnél mennyi a normáli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együttélésnél mennyi a normális közös program?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lassan egy éve együtt élünk a párommal. Minden hétvégén egy nap közös program van, amikor kimozdulunk, kirándulunk egyet. A másik nap a párom a haverokkal találkozik ahova megyek én is. Többször is mondtam, hogy kicsit kellemetlen, de ő mondta, hogy menjek velük, nem érdekli mit gondolnak, menjek. Mostanra egyre kellemetlenebbnek érzem ezt, így meg szeretném vele beszélni, hogy menjen egyedül. A gond ott kezdődik, hogy a párom egyre többször akarja kibulizni, hogy az egész hétvége haveros legyen, mi meg amikor hétköznap meló után van időnk, filmezünk és ennyi. Nekem ez így kevés, oké együtt élünk, de szeretnék egy olyan napot hétvégén amikor közös napot csinálunk, kimozdulunk valahova, nem otthon poshadunk, és nem haverozik. Volt már ez téma, de úgy érzem neki ez annyira nem igénye. Nekem ez fáj. Szerintetek együttélésnél ez normális? Vagy én reagálom túl? Oké, hogy a haveros programokra hív, de én szeretnék egy héten egy olyan napot amikor ketten megyünk valahova. Volt téma, hogy hétköznap meló után kimozdulunk valahova, de én jobb szeretném hétvégén amikor kipihenten van egy napunk erre. Persze őt is értem, hogy haverozna, csak kicsit úgy érzem rájuk több időt szánna a hétvégéből mint rám. Segítsetek.


Ő 28 F, én pedig 26 N



2021. jan. 9. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem ez volt a kérdés, tudom, de ha csak itthon vagytok kertesben, nem is érzed jól magad? Ebben az esetben nem illetek össze, nem a társaságát élvezed, hanem a programokat.

Nekünk tökéletes közös kikapcsolódás, ha itthon vagyunk együtt. Ha a haverjai átjönnek, és mondjuk társasozunk, az is. Kirándulni is szoktunk együtt a többiékkel. Nyáron nagy grillpartikat tartunk. Egy pár hónap után az ő barátai, és az én barátaim is ismerték egymást. A legjobb barátjának a feleségével szoktunk kettesben is mászkálni.

Nekem fura, hogy te nem élvezed, ha társaságban vagytok, nem élvezed, ha vele vagy, csak ha kirándultok.

Tesóm kapcsolata is ilyen volt, látszólag minden rendben, mindig mentek hétvégén mindenfele. Aztán mikor a covid miatt tavasszal össze voltak zárva napokig, úgy egymás idegeire mentek, hogy nyáron szakítottak is.

2021. jan. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Nekem is volt hasonló kapcsolatom. Az elején mindig vitt étterembe, állatkertbe, wellnessezni stb, aztán pár hónap után, mikor együtt laktunk, már csak tévézés meg edzés volt a közös program, meg családlátogatás hétvégente. Nekem ez szörnyen unalmas volt. Szerintem a párod vagy nagyon otthonülős és gyerekes, mert neki még mindig a haverok az elsők, vagy csak spúr programokra költeni(jó persze most a covid miatt amúgy sem lehet semmit csinálni, de pl az én exem még a covid előtt volt ilyen). Mindenesetre beszéld meg vele, hogy neked ez nem oké, többre vágysz. Ha nem változtat, akkor szakítsz.
2021. jan. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jajj:(

Hát nem tudom... Mi igazából nem teljesen így szoktuk megoldani. Hétköznap esténként sokszor csinálunk együtt vacsorát, vagy épp együtt sétáltatjuk a kutyát, esetleg filmet nézünk. Hétvégén meg nagyon ritkán megy el haverozni, mert úgy van vele, hogy olyankor tudunk együtt lenni. Olyankor kirándulás, sétálás vagy épp egy kicsit lustizunk.

Ha esetleg a haverjaival megy el, akkor van mikor szoktam én is menni (olyankor az egyik haverja felesége is ott van)

Vagy én is elmegyek a barátnőimmel valahova

2021. jan. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Első: Szerintem kellenek egy kapcsolatban a tartalmas közös programok, nem csak az otthon ülés de nem vagyunk egyformák. Szeretek a párommal lenni, épp ezért mentem amikor hívott a haverokkal. Csak kicsit már cikinek érzem, hisz a haverok barátnői nincsenek ott, csak én. Ha pedig csak a programok érdekelnének nem a párom, akkor mennék mással, vagy egyedül...


Második: Nekem mindegy, hogy fizetős program, vagy se, sima sétának, vagy valami kirándulásnak is örülnék. Ezeket most vírus alatt is lehetne.

2021. jan. 9. 14:16
 5/11 A kérdező kommentje:
Hármas: Hétköznap mi csak filmezünk, vagy elfoglalja magát valamivel és én is. :( Hétvégén lenne több időnk egymásra.
2021. jan. 9. 14:18
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Az, hogy vannak programok, meg az, hogy minden pihenőnap kötelező jelleggel menni kell, az két külön dolog. Egy olyan nap nincs, mikor reggeltől estig kibírnátok egy fedél alatt, te írod, hogy neked ez kevés. Ez pedig elég nagy gond lesz, ha együtt terveztek családot, és te otthon ülsz hetekig, ő meg megy haverozni, mert unalmas otthon. Erre is van sok példa. Sajnos nem egy kapcsolat ebbe megy tönkre a szülés után.

Azt látom, hogy azok a kapcsolatok gyenge lábakon állnak, ahol egy otthon töltött esős vasárnap unalmas.

2021. jan. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem írtam, hogy nem bírjuk ki egymást egy fedél alatt, és olyat se hogy minden pihenőnap kötelező jelleggel menni kell valahova. Volt olyan amikor csak otthon ültünk és elvoltunk, filmeztünk. Szerintem kicsit félreértetted amit írtam. Azt mondtam, hogy szeretnék egy héten egy közös programos napot, lehetőleg hétvégén. Ennyi. Nyilván nem vagyunk egyformák, lehet neked más egy normális kapcsolat, ezért is tettem fel a kérdésemet.
2021. jan. 9. 14:32
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem sok lenne, hogy minden hétvégén menni kell. Szeretek kimozdulni a párommal, sokat kirándulunk, de nekem is több igènyem van arra, hogy otthon bekuckózzak a kis csigaházamba, és feltöltődjek. Pihenek, takarítok, főzünk valami különlegeset. Hétköznap ilyenekre nincs idő.
2021. jan. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Később nem arra fogtok emlékezni, hogy mennyi filmet lestetek otthon a takaró alatt, hanem a közös élményekre.


Akinek erre nincs igénye, az kb leszarja milyen az életminőségük..

Szerintem pont az ilyeneknel van gond, akik nem akarják szorosabbra fűzni a köteléküket, úgy, hogy közös emlékeket gyártsanak.

2021. jan. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9:

Pont azt írom, hogy a minőségi együtt töltött idő nem csak azt jelenti, hogy programoztok. Az ilyen párok nyírják ki egymást karantén alatt.

Nálunk pl. 10 nap karantén alatt is születtek kedves emlékek, amiket elmesélhetünk az unokáknak. A 18+ részeket kihagyjuk.

2021. jan. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!