Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi volt az a pont, mikor elgondolkodtatok, hogy jo part valasztottatok-e magatoknak?

Figyelt kérdés

Ket oraja ringattam a masfel honapos extran hasfajos es fronterzekeny lanyunk s.gget, semmi nem volt neki jo, besokalltam, szoltam az apjanak, hogy kimegyek a szobabol kicsit lehiggadni, mert kezdtem befeszulni. Ket perc nem telt el a gyerek uvolt, az apja horogve kiabal, hogy menjek mar. Hat nem mentem, levegoztem meg par percig, jol is tettem, kellett. Mikor visszaertem megkaptam, hogy "hogy lehet ennyire leszarni es figyelmen kivul hagyni" hogy sir a gyerek. O soha nem fog felkelni hozza, ha sir, mert dolgozik. O neki most nincs kedve, mert holnap dolgozik. Azert nem csinal semmit a ketnapontai furdetesen kivul, mert o dolgozik. Mert o holnap 5kor kel es dolgozik en meg egesz nap otthon vagyok a gyerekkel. Teny es valo, de nehogymar este ne lehessen egy kis ido, amikor lehiggadok az egesz napos orditas hallgatasa utan, miert nem varhatom el, hogy csak egy kicsit o is "bulizzon" a gyerekkel? Ha netalan veletlen felkel hajnalban a sirasra ugy tesz, mintha direkt siratnam a gyereket, hogy o ne tudjon pihenni, raadasul o jobban akarta ezt az egeszet, mint en. A pont az i-re, hogy szules utani enyhe depressziom van, ami szerinte hulyeseg es feleslegesen hisztizek mindig, mert ilyen nincs. Ugyhogy segitseg nelkuk probalom magam atlenditeni ezen, mert o nem segit, inkabb ront a helyzeten, ha olyanja van.

Szoval en elgondolkodtam ezek utan, hogy mennyire valasztottam jol.. Hat kb szultem magamnak egy gyereket, pedig k.rvara szeretem az apjat..


2021. jan. 12. 00:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

Nekem nagyon más volt a szituáció, amiben ez a kérdésem elkerült, szóval erre nem tudok releváns választ adni, de az tuti hogy egy gyerek minden elvárást felulmulhat (bizonyos negatív értelmekben is), és sokszor nagyon rossz. És szerintem ez minden kapcsolatot erősen megvisel, de az első rázós időszak után általaban legalábbis valamennyire rendeződnek a dolgok.


Ettől függetlenül jogosnak hangzik a felhaborodásod, szóval próbáld meg ha tudod erőteljesebben jelezni a párod felé, hogy ez hosszútávon így nem fog működni.

2021. jan. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Azt azert lehet elore latni, hogy egy ferfi a kurason kivul is jo-e valamire. Kedves, megerto, segitokesz, vagy egy himsoviniszta okor. Nektek noknek nem tiszta a latasotok, amikor szerelmesek vagytok.
2021. jan. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Amig terhes voltam es az azelotti idoszakba segitett, ha kellett, sokkal normalisabb volt, nyilvan ha ilyen lett volna, mint most akkor nem szulok neki gyereket🤷‍♀️
2021. jan. 12. 00:33
 4/18 anonim ***** válasza:
41%

Az én párom is hajnalban kelt dolgozni, de bármikor nekiállt a kislányunkat ringatni, ha szükség volt rá és én már kidőltem. Sőt, éjjel minimum kétszer felkelt megnézni, minden rendben van-e a babával. Mondjuk ott aludt az ágyunkhoz tolt oldalkiságyban, nem kellett messzire menni.


De azért nekünk nem volt hasfájós a baba, a mindennapi órákon át tartó sírás idegőrlő lehet mindkét szülőnek. Nem tudom, mi a franctól hasfájósak a babák? Szerintem amúgy a tápszertől. Gondolom nincs tejed. Azt jól el tudják szúrni a kórházban, ha megitatják a csecsemőt, mert nem akar aztán szopni, anya teje elapad, aztán jön a cumisüveg, levegőnyelés, hasfájás.

Én szoptattam, nem is hallgattam soha órákon át a babasírást. Ahogy sírt, mellre tettem és kész volt a békesség. Ha ezen kívül sírt, akkor vagy beteg volt vagy jelezte, hogy kaki van a pelusban, de soha máskor. Kb. 2 olyan éjszakára emlékszem, amikor nem tudtunk mit kezdeni a sírásával, abból az egyik a BCG oltás miatt volt, csak mi nem tudtuk, mert nem szóltak a kórházban, hogy megkapta és számítsunk erre este. Akkor én is ott bőgtem friss anyukaként, mert nem tudtam, mi a baj.

Egy másik alkalommal a köldökcsonkja alá szorult a pelenkája és azért patakzott a könnye. Próbáltam mellre tenni, semmi. A szobatársam szólt, hogy hol a cumi. Volt valahol, belenyomtam volna a szájába, de kiköpte én meg arra gondoltam, te jó ég, minek ez a műanyag szar, a kisbabámnak valami baja van én meg el akarom dugítani, soha többé nem is vettem elő, tudni akartam, miért sír, aztán nagy nehezen rájöttem, hogy a köldökcsonk...

Még kb. egy-két éjszaka volt összesen csecsemőkorában, amikor órákon át sírt, akkor is a férjemmel felváltva masíroztunk a karunkban tartva őt.

Soha egy szóval sem mondta azt a férjem, hogy ez nem az ő dolga.

Sőt, volt hogy én küldtem aludni külön szobába, mert alvászavaros lett a gyerek és óránként kellett visszaaltatni és ezt hosszútávon nem lehetett munka mellett bírni. De nem ment másik szobába, mellettünk akart lenni.

Viszont az órákon át való sírást nehezen bírtuk volna hosszútávon. Lehet, hogy óránként ébredt, de szopizással azonnal visszaaltattam. Így is nehéz volt. De a sírás ellen legtöbbször megoldás volt egy kis szoptatás.

Ha hasfájós lett volna és minden nap órákon át üvölt, arra szerintem mi is rámegyünk. De én azt tapasztaltam, hogy egyáltalán nem tartozik hozzá normál esetben a kisbaba létéhez az, hogy órákon át ordít. Szerintem a tápszerek az oka.

2021. jan. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Iszsz a kislanyom, se cumi, se ujjszopas. Tul sok tej jon egyszerre a mellembol, ezert valszeg sok levegot nyel melle, raadasul sokat bukik, mert refluxos. Gyerekdoki mondta, hogy nincs kifejlodve meg rendesen a belrendszere, ezert nekem is figyelnem kell mit eszek, irni, hogyha aznap nagyon fajdogalt akkor mit ettem es masnap megneznj, ha azt nem eszem mi tortenik, ez 95%ban be is valik
2021. jan. 12. 00:43
 6/18 anonim ***** válasza:
41%
Nekem is rengeteg tejem volt, szó szerint spriccelt magától is, éjszaka is öltözködnöm kellett melltartóbetét ellenére is. De nem volt ilyen gondunk, nem volt hasfájós. Hát lehet, hogy nálatok a reflux a gond, az nem tudom, mitől van babáknál.
2021. jan. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
15%
Es, teszel is valamit, vagy csak itt rinyalsz kicsit?
2021. jan. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is ugyan ilyen a férjem. Egyszer se kelt fel hozzá éjjel, semmit sem csinált az ég adta világon a két-három naponta fürdetésen kívűl. (Ilyen a munka beosztása) mikor dolgozik akkor én végzem ezt a részét is. Semmi segítség senkitől sem. Egyedül vagyok vele, mint a kisujjam.


Nálam ez a pont volt, mikor elgondolkodtam azon hogy rosszul választottam apát, amit te leírtál. Bár szerencsére nálunk nem volt hasfájós baba és még a mai napig is cicizik.


Szerintem mi válni fogunk.

2021. jan. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos a nő mindig magának szül, nagyon ritka az a pasi aki tényleg segít és ott van. Kitartás.
2021. jan. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Még nem volt ilyen. Igazából nála éreztem először, hogy ő kell nekem életem végéig.

És ez kölcsönös is, mert saját bevallása szerint, anno húzta a szerelmi vallomást is, mert tudta, hogyha egyszer elkezdődik a kapcsolatunk velem akar megöregedni.

2021. jan. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!