Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan hozzuk szakítás után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan hozzuk szakítás után helyre a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Tudom tudom, töltött káposzta se jó felmelegítve stb, de...

három hónapja szakítottunk, mindketten próbáltunk továbblépni, élni az életünket de valahogy mindig vissza kerültünk egymáshoz. A kapcsolatunkban leginkább kommunikációs probléma volt, meg részemről bizalmi. Nyilván ezért küzd ő, hogy visszaszerezze a bizalmam, de nehéz nagyon hinni neki, ez a saját félelmeimből és önbizalomhiányomból fakad. De én dolgozom magamon, pszichológushoz járok és igyekszem több önbizalmat szerezni. De a lényeg, tekintve hogy nagyon szeretjük egymást és nem tudunk elszakadni a másiktól úgy döntöttük megpróbáljuk helyrehozni úgy a kapcsolatunk, hogy nem fejest ugrunk bele hanem szépen lassan. Beszélgetünk, találkozgatunk, próbálunk önmagunknak és a másiknak bizonyítani és majd meglátjuk, hogy alakul.

Nagyon szeretném, ha működne most, mert nélküle keservesen vagyok. Működhet így? Vagy mit tehetnénk még, hogy kihozzuk ebből a legtöbbet?

Kérlek ilyen úgyse fog működni, sosincs második esély stb válaszokkal hagyjatok...


2021. jan. 12. 15:25
1 2
 1/14 Angel3000 ***** válasza:
39%
Szia! Sose lehet tudni! Pròbàljàtok megbeszélni a volt hibàkat és a jövöben kikûszöbölni. „Aki mer,- az nyer“! Ez egy arany közmondàs!
2021. jan. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Meg ezt is rosszul tudod. A toltott kaposzta felmelegitve a legjobb. Mas is kert mar receptet az ujrakezdeshez, megse lett belole semmi. Ket ossze nem illo ember, nem tudja megeroszakolni magat annyira, hogy megis egyutt tudjanak elni. Zombikapcsolat lesz. Kozben meg kapcsolatfuggoek is vagytok. Hogyan ne legyek alkoholista, ha mindennap megiszok egy uveg bort? Kb ezt kerdezted. Ja, kozben meg gyogyszerfuggo is vagyok. Nem a GYK-n fogsz erre valaszt talalni, abban biztos vagyok. De en nem is kezdenek bele egy kincskeresebe sem emiatt, eleg valoszinu, hogy nem fogsz talalni semmit. Bocs, tudom nem ilyen valaszt vartal, de a rozsaszin karakter kifogyott.
2021. jan. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Tipikus kötekedő komment már ne is haragudj :)

Honnan tudod hogy két össze nem illő ember vagyunk? Sokáig nagyon jól működtünk együtt, csak mindkettőnk a magánéleti problémáit megbeszélés helyett kivetítette a kapcsolatunkra. Nem beszéltünk arról ha valami zavart. Tudjuk, hogy hol van a baj és min kéne javítani. Szeretnénk is. És ahogy az első is írta, aki mer az nyer. Talán sikerül talán nem, de minden erőnkkel szeretnénk, ezért kértem segítséget.

Mellesleg nem vagyunk kapcsolatfüggők, ebben a három hónapban mindketten voltunk egyedül, megpróbáltuk mással is (én pár hétig húztam ő kicsit tovább) de nem ment mert egymást szeretjük. Ezért szeretnénk helyrehozni. Mert egymás mellett boldogok voltunk és tudjuk hol csesztük el :)

2021. jan. 12. 16:18
 4/14 anonim ***** válasza:

Azt nem mondom, hogy nem fog működni, de tényleg nagyon nehéz. Sokkal többet kell beletenni, mint amikor még nem voltak elrontva a dolgok.

Próbáljátok nem felhozni a múltat, akkor sem, ha fáj!

Ne siettessetek semmit se egymástól, se magatoktól!

Semmit se könyveljetek el véglegesnek! Se a jót, se a rosszat!

Legyen számottevő életetek egymás nélkül, erre szükség van!

Tudom, hogy ezekben semmi konkrét nincs, de tapasztalatból írom, minket minden nagyobb hibához ezek vezettek!

2021. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sehogy. Nem kell helyrehozni, lépjetek tovább.

Lehet, hogy most sokan sokféle jótanácsot leírnak, újra összejöttök, de ugyanaz lesz a vége ez szinte 100%. Ha most még húzzátok egymás agyát 3-4 évig mitől jobb, mintha szépen elválnátok egymástól és keresnétek mást?

2021. jan. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ertem. Azt azert tegyuk hozza zarojelben, hogy nem en szakitottam szet a kapcsolatotokat, hanem ti mondtatok egymasnak, ha jol olvasok a sorok kozott kolcsonosen, hogy nem illetek ossze. Aztan mar te irtad, hogy nem vagytok kapcsolatfuggoek, amikor a szakitas utan rogton mind a ketten kapcsolatba kezdtetek, es 3 honap utan megint egymast akarjatok. Szerintem ez az onbecsapas magasiskolaja. Hat te tudod. Nekem nyilvan se elonyom, se hatranyom nincs belole, hogy mit csinaltok. De kivulallokent en azt latom, hogy oriasi hulyeseget probaltok elkovetni, mert sajat erzelmeiteket sem ertitek, keveritek a nosztalgiat, ragaszkodast, fuggoseget meg gondolom egy csomo mast is. Sok szerencset, legyen nektek igazatok!
2021. jan. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5-ös, ahogy te is írod, szinte. lehet hogy ez lesz, na de mi van ha nem? :) én szeretném megadni neki az esélyt :) láttunk már olyat ahol működött a második esély, még ha sokszor nem is működik. mindig vannak kivételek :)


6-os, nem azt mondtuk, hogy nem illünk össze, nem tudom ezt miből veszed :) nem tudtunk rendesen kommunikálni egymással, nem mertük elmondani a problémákat a másiknak! de ez javítható szerintem. hát nem tudom én nem tartom magam kapcsolatfüggőnek, azért mentem egy másik kapcsolatba anno mert gondoltam hátha könnyebb lesz a felejtés. de voltam már évekig egyedül is, most sem az egyedülléttel van a bajom hanem azzal hogy a volt párom hiányzik nagyon, úgy éreztem nekem ő a nagy ő és benne olyat találtam amit másban nem :)

2021. jan. 12. 17:05
 8/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az egészben azt nem értem, hogyha szeretitek egymást és ő is akarná, akkor mi ennek az akadálya? A káposzta felmelegítve arra való kifejezés, hogy ha szakítotok és újra összejöttök, mert annak semmi értelme, viszont ha változnak dolgok, tesztek azért ami addig nem működött vagy hibásnak véltétek és azt magadban rendbe tetted, akkor nem erről van szó és az működhet. Nem veszítesz semmit, max. később kiderül, hogy hogy működik, de hát ezt előre nem lehet tudni, számolj ezzel.
2021. jan. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nincs akadálya, megfogjuk próbálni, itt inkább arra kérnék segítséget hogyan hozhatnánk ki ebből a maximumot. Hogyan csinálhatnánk tényleg a legjobban, hogy ne következzen be a szakítás.

Jó módszer e ez hogy nem ugrunk egyből bele hanem beszélgetünk, találkozgatunk, tiszta lappal kezdünk stb :)

Tehát hogy ha így csináljuk jó úton haladhatunk e, mi az amire figyeljünk stb:)

2021. jan. 12. 17:29
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha gondolod írj üzenetet, itt kommentben nem akarom kiteregetni a szennyest, de mi is 3 hónapig voltunk külön (2019 dec - 2020 márc) és újra próbáltuk, azóta is szuperül működik minden, mert változtunk abban, amiben kellett.

22N

2021. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!