Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan hozzuk szakítás után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan hozzuk szakítás után helyre a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Tudom tudom, töltött káposzta se jó felmelegítve stb, de...

három hónapja szakítottunk, mindketten próbáltunk továbblépni, élni az életünket de valahogy mindig vissza kerültünk egymáshoz. A kapcsolatunkban leginkább kommunikációs probléma volt, meg részemről bizalmi. Nyilván ezért küzd ő, hogy visszaszerezze a bizalmam, de nehéz nagyon hinni neki, ez a saját félelmeimből és önbizalomhiányomból fakad. De én dolgozom magamon, pszichológushoz járok és igyekszem több önbizalmat szerezni. De a lényeg, tekintve hogy nagyon szeretjük egymást és nem tudunk elszakadni a másiktól úgy döntöttük megpróbáljuk helyrehozni úgy a kapcsolatunk, hogy nem fejest ugrunk bele hanem szépen lassan. Beszélgetünk, találkozgatunk, próbálunk önmagunknak és a másiknak bizonyítani és majd meglátjuk, hogy alakul.

Nagyon szeretném, ha működne most, mert nélküle keservesen vagyok. Működhet így? Vagy mit tehetnénk még, hogy kihozzuk ebből a legtöbbet?

Kérlek ilyen úgyse fog működni, sosincs második esély stb válaszokkal hagyjatok...


2021. jan. 12. 15:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg ritkán működik az újrakezdés, de pont azért, mert sokan ilyenkor nem beszélik meg, hogy mi volt a baj, a hibát csak a másikban keresik és nem magukban, stb. Szerintem ti pont a jó úton jártok, tehát azonosítottátok a problémát, és legalábbis a részedről a saját hibádat is elismered és dolgozol rajta (remélem, ő is!).

Nekem csak hasonló tapasztalatom van, amikor nem mentünk szét, de "szüneten" voltunk két hétig amíg átgondoltuk a kapcsolatot. Tapasztalataim alapján egyrészt azt tudom mondani, hogy türelmesnek kell lenni, mert a kapcsolat/bizalom nem épül vissza csak úgy. Másrészt azt is át kell gondolni, hogy ha már egyszer szakítottatok, akkor mi az, ami miatt a következő ilyen problémás időszakban nem fogtok. Hiszen nem érdemes most újra összejönni, hogy aztán pár hónap/év után ezt megint eljátsszátok.

A jó hír, hogy nálunk egy év alatt nem csak rendeződött a kapcsolat, de jobb lett, mint valaha. Már több év eltelt és azóta is együttvagyunk nagy boldogságban. :) Szóval működhet a dolog.

2021. jan. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben voltam. Többször kezdtük újra. Ja, az elején megváltozik, aztán kezdődik újra. Ha valaki így oldja meg a problémáit, nem fog változni. Sőt, ha ideges állapotában lesz, még jobban bele fog szarni.

Nem tudom, ti mennyi idősek vagytok, de én már öregnek érzem magam az ilyen játékokhoz.

2021. jan. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

“Ha valaki így oldja meg a problémáit, nem fog változni. Sőt, ha ideges állapotában lesz, még jobban bele fog szarni.”


Ezt mégis mire érted? Hogy értve hogy így oldja meg a problémáit?


Egyébként meg kettőnk hibája volt a szakítás is meg úgy minden :) Nyilván tudom én is hogy vagy sikerül helyrehozni vagy nem benne van hogy sikerülhet mert kivételek mindig vannak szerintem :)


Utolsó előttinek meg köszönöm tök jó volt végre egy sikersztoriről is hallani :) Remélem a miénk is hasonló lesz :)

2021. jan. 12. 19:39
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Arra értem, amit megbeszélés helyett tett. A bizalmi problémák meg csak hab a tortán.
2021. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!