Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Más is van így? Úgy érzem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is van így? Úgy érzem megőrülök az itthoni társas magánytól.

Figyelt kérdés
2 naponta járok dolgozni. A férjem december közepe óta itthon van. Kőműves. Bár úgy csinál mintha bántaná a helyzet, látom rajta, hogy igazából örül, hogy nem tud menni dolgozni. Meg "rí", hogy nincs pénz. Nekem van, mert jól keresek de nem vagyok hajlandó mindet kitenni. Minden télen ez van. Sok munka lehetőség van a környéken, férjemnek ez a szezonális passzol. Egész nap a szobában nézi a TV-t. A gyerekeim is itthon vannak, mert online van az iskola.Az egyik elment a barátaival, a másikat ki nem lehetne mozdítani, egész nap a telefonját nyomkodja. Ma nincs valahogy kedvem sütni, főzni, takarítani. Férjemmel beszélgetni nem igazán lehet. Ha beszélünk is , én monológot mondok, Ő meg meghallgat, egyetért. A szexben is nagyobb az étvágyam. Szoktam mellette maszturbálni. Most azt sem tudok, mert hát ugye ki sem mozdul a szobából. Naplót írok, ez jól el van téve a szekrényemben lezárt dobozban. Majd a lányomra ráhagyom.... Ezt most szintén nem tudom csinálni. Szét unom az agyam és az estét várom, hogy nézhessek egy műsort, amit mostanában igen megkedveltem. Estére még tornászni fogok. Nem hiszem el, hogy ez én vagyok? Régen hiányzott a szótáramból az unalom, magány érzés. Mindig tudtam mit tenni-venni itthon. Ezenkívül hasznos dolgokra fordítottam a szabadidőmet. Interneten pl. angol nyelvet tanultam. Most meg nem találom a helyem. Úgy érzem sokkal jobban el lennék egyedül. Más is van így?

2021. jan. 15. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos sokan vannak így. Az egyetlen megoldás szerintem az lenne, ha tudnál komolyan beszélni a férjeddel ezekről a problémákról, mert magától nem valószínű, hogy ez megoldódik.
2021. jan. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Igen. Én is besokalltam. Nálunk legalább nagy a ház és el lehet vonulni. De épp valamelyik nap gondolkoztam, milyen jó lenne énekelni. De a férjem nem szereti az olyan dalokat, amik nekem tetszenek, a lányom meg rám szól, mert nem hallja tőlem a mesét vagy zavarom a játszásban vagy mert ő akar énekelni. És nem is éneklek túl tökéletesen, szóval én csak úgy magamnak szeretnék vagy max. a gyerekkel. Van egy lemezjátszóm, azon is úgy hallgatnék órákon át régi bakelit lemezeket, de a lányom hisztizik, hogy ne azt hallgassam és mesét akar nézni vagy nem tud tőle játszani. Olvasni el tudok vonulni, de elég válogatós lettem, nehezen találok olyan könyvet, ami leköt. Nem érzem jól magam a házasságomban, nem tudunk szétmenni, de így nem tudok ismerkedni. Szex az semmi.

A gyerekemmel nem tudok jól foglalkozni. Ő szerepjátékozni akar, amitől megőrülök, főleg amikor diktálja, hogy mit kell mondanom. Ha én kezdeményezek játékot, amit talán én is tudnék élvezni, akkor hiszti. Szeretek neki mesét, meseregényt olvasni, de csak este elalvás előtt szereti, nap közben megint csak hiszti.

Azt érzem, boldogabb lennék elváltan, lenne néhány nap, amikor senki nincs körülöttem, aztán nálam lenne a lányom néhány napig. Lehet, hogy csak öregszem és egyre rigolyásabb vagyok. Nem találom a helyemet sehol. Se a munkahelyen, se otthon, se anyaként, se feleségként, se a munkakörömben.

2021. jan. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Az építőipar ilyen.Egész évben jól keresel de év végén vagy elején van egy kis megtorpanás.Én is ebben dolgozok sajnos 2 hete nekem sincs munkám.20 percenként nézem a telefonom keresem kutatom várom az első melót és azt hogy végre beinduljon megint az év.Nem az zavar hogy én is nézem a tv-t kínomba hanem hogy nem tudok pénzt keresni.Elég szomorú hogy így vélekedsz a "párodról" hogy úgy tesz mint akit zavar...Te pedig nem teszed ki a teljes kereseted...El tudod te képzelni mennyire bánt ez egy férfit hogy nem tud pénzt keresni???Az én feleségem soha nem piszkált amiatt ha önhibámon kívűl rosszul alakult néhány hét nálunk egész évben közös a kassza akkor is amikor én 3-4 szer annyit keresek mint ő és akkor is amikor "pihi" van.Bár mi egy igazi család vagyunk nem olyanok mint ti!
2021. jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem megalapozatlanok a nézeteim, azért Ő nyáron sem dolgozza agyon magát.... de nem erre irányult a kérdésem. Alapjában véve rendes ember. Nem miatta szenvedek. Én mindig kiegyensúlyozott, nyugodt ember voltam. Most meg, nem értem miért nem találom a helyen?
2021. jan. 16. 10:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Össze vagyunk zárva a vírus miatt jobban és sokkal hosszabb távon, mint azelőtt. Gondolom ez és az emiatti rejtett vagy nem rejtett depresszió az, ami miatt az ember nem találja a helyét. Meg kéne tanulnunk egymással beszélgetni, időt eltölteni. Amikor a családtagok ezerfelé rohannak, nem tűnik fel, hogy már évek óta csak vagyunk egymás mellett, hiszen a csöndet kitölti a Tv és az okostelefon és a videójátékok és a Facebook. Csak amikor hosszútávra össze vagyunk zárva, elkezdjük érezni a magányt. Ki kéne kapcsolni ezeket az eszközöket ahhoz, hogy megtanuljunk együtt lenni. Ez nem megy automatikusan idegen emberek között. Elég szörnyű kimondani, hogy a gyerekeink vagy a párunk idegenné vált. Pedig az, hogy nem tudunk együtt lenni, ezt mutatja. Nyilván tinédzserként van egy természetes leválás is. Mindenki igényli a privát szférát, de nem minden otthon alkalmas erre. Megoldást nem tudok, mert rákényszerítenek az okoseszközök használatára és függést okoznak, ebből kitörni csak nagy tudatossággal és összefogással lehetne.
2021. jan. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Én ne nem tudnàm elképzelni a Csalàdi élet nélkûli életet magànyban!
2021. jan. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!