Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem látom az alagút végét....

Nem látom az alagút végét. Mit tehetnék, hogy jobban érezzem magam?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezemre esik elengedni a múltat. Elvették tőlem azokat az éveket, amikor igazán felszabadult lehettem volna, nem szerettek. Mindig tudtam, hogy nagyon hiányzik a szeretet, és az, hogy kötődjek valakihez. Sokáig pozitív gondolkodású voltam, aztán 2012-ben valahogyan elveszítettem a boldogságomat, mintha egyik napról a másikra történt volna és azóta nem is láttam viszont. Sőt, évről évre egy kicsit rosszabbul érzem magam. Hiányzik a régi énem, aki nem gyűlölte, nem vádolta magát. Folyton azzal hitegetem magam, hogy ha új környezetbe kerülök, vagy elérek egy célt, amit éppen szeretnék, akkor utána minden jobb lesz. Elkerülök valahová, elérek egy célt, pár hónapig minden kerek, de utána ismét eluralkodik rajtam a reménytelenség érzet. Bárhol voltam eddig, mindig idegennek éreztem magam a többi embertől, sosem illettem sehová. Erről én is tehetek, nem merek közel engedni magamhoz senkit, bízni is egyre nehezebb. Nem tudom már, milyen szeretetet érezni valami vagy valaki iránt. Utoljára az exbarátnőmet szerettem, de ő csúnyán átvágott, a szakítás óta képtelen vagyok bármilyen emberi érzésre mások felé. Gyűlölöm a munkámat is. Régebben nagyon szerettem dolgozni, de már megundorodtam a kollégáimtól, a vezetőimtől, a szimpátia alapú előre jutástól. 120 %-ot beleadok a munkámba, mégsem látom semmi eredményét és senki sem becsüli meg. Úgy érzem haszontalan vagyok, semmi sem sikerül, semmihez nincs tehetségem, affinitásom. Gyűlölök tükörbe nézni, utálom, hogy kiégtem. Gyűlölöm magamat, amiért nincs egy pozitív gondolatom se, amiért ezt érzem, ezzel kelek és fekszem mindennap. Mindig megkérdezem magamtól, hogy minek?

Érzem, hogy változtatnom kellene, de nem tudom, hogyan. Hangulatjavítókat nem szedek, pszichológus most nem megoldható. Érdemes lenne szakember segítségét kérnem? Addig mit tehetnék, hogy egy kicsit jobban legyek? Pár biztató szó is sokat jelentene most.

(20)



2020. márc. 19. 23:48
 1/2 anonim ***** válasza:
38%
Így vagyok vele én is.
2020. márc. 20. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
65%

Szia,

Próbáld meg valahogy elengedni a múltat, a tanúságokat vond le, de ne engedd, hogy úgymond befolyásoljon. Kezd előröl valahogy, és némi pozitívummal és sok bizalommal.

Amikor ismerkedsz hallgass a lelkiismeretedre kb. milyen érzésed van egy ismeretlen emberrel kapcsolatban. Így nagy eséllyel találod meg a rendesebbeket és elkerülöd a felszínest.

Részvétem a múltbeli dolgok miatt.


Ne feledd hogy mindenki egyedi és pótolhatatlan. Mond magadnak, hogy erős vagy és letudod küzdeni ezt az érzéketlenséget és újra a régi tudsz lenni és nyitni az emberek felé is.

Mit mond a szíved és a lelked? Hogy boldog szeretne lenni nem? Mennyire boldog? nagyon..nagyon boldog...

Benne ott van mindig a remény, ami megerősít minket, hogy később jobb és szebbek lesznek a dolgok.

Ha a remény megvan akkor vele együtt a hajtóerő és akarat is megjön majd. Igen is erősek vagyunk és feltudunk állni, megcsináljuk magunknak, lesz munkánk, állásunk, tudunk finomat enni, jó helyekre menni, barátokat szerezni...Lassan de biztosan, mert a remény tartja a kezünket és visz előre..


Nézz motiváló videókat, kérd Istent, hogy adjon erőt és erősítsen meg, hogy új lappal tudj indulni és most már ne történjen még egyszer ilyen veled.

Próbálj úgy állni a dologhoz, hogy ezek a dolgok, amiket átéltél csak megerősítenek és most már nem fogod ilyen történni.


Egy pszichológus is segíthet (majd amikor lehet), meg sétálgass néha egy picit, engedd el a gondolataidat. Élvezz ki a kis örömöket, zene, finom étel, bármi ami oldja a szorongást. Isten megóvjon. Szép napot, remélem segít..


Itt egy motiváló videó és egy másik, ami lenyugtathat:

https://www.youtube.com/watch?v=iNn-VH5Lx58

https://www.youtube.com/watch?v=pwp1CH5R-w4

2020. márc. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!