Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van bármi módja annak a pszichológuson kívül, hogy ne legyek ennyire kontrollmániás, uralkodó, toxic barátnő?

Figyelt kérdés

Nincs bajom a pszichológusokkal. Voltam kettőnél is, egyik sem vált be hosszútávon, nem találtuk meg a közös hangot.

Azóta keresek folyamatosan, kettő is visszautasított azzal, hogy a járványhelyzet miatt most nincs szabad kapacitása.


Én viszont mérgezem a kapcsolatomat folyamatosan. Mindenben kontrollálni akarom a páromat, aki már 3 éve mellettem van és támogat. Rengeteg dologban fejlődtem, kinőttem nagyon sok rossz tulajdonságomat. De mégis sokszor azt érzem, függök tőle, minden időmet vele akarom tölteni, pedig együtt élünk már. Gyomorgörcsöm van ha más beosztásban vagyunk, hogy vajon mit fog otthon csinálni egyedül, gyomorgörcsöm van attól is ha dolgozik, mert nagyon sok csinos kolléganője van, amíg lehetett menni ide-oda, néha elment nélkülem koncertre, mosolyogva jó bulit kívántam neki és itthon a sírógörcs kerülgetett titokban. Nem tud ezekről. Vagyis felületesen, mert néha ő szól rám, hogy hagyjak már neki egy kis teret.


Szeret, talán túlságosan is. Meg se érdemlem ezt. Normális férfi fél év után elhagyott volna. Pont emiatt akarok változni, mert miatta megéri.


Nem akarok pióca lenni. Fejben tudom, hogy kéne viselkednem, de az életben nem megy. Megfojtom a ragaszkodásommal, rátelepszek, tudni akarok minden percéről. Tudni akarom minden gondolatát. Papucsot akarok csinálni belőle, pedig az eszem tudja, hogy úgy szerettem bele 3 évvel ezelőtt, hogy szabad ember volt, sok hobbival, érdeklődési körrel, célokkal. Most meg azt akarom, hogy minden gondolata körülöttem forogjon és én legyek neki a világ közepe. Ez nem egészséges.

Nekem a korlátozások a világ legjobb történése, hogy velem van itthon, de neki tudom, hogy a pokol. Elvesztette a hobbiját, ami kikapcsolódást adott neki.

Ettől függetlenül tündér velem, mindig meglep apróságokkal, bújik, beszélget velem, figyel rám. De tudom, hogy nem érdemlem meg és bár viszonzom neki ezeket, mire hazaér főzök neki, mikor boltozok hozom a kedvenc csokiját, átvállaltam a takarítást is, mert nekem amúgy segít feszkó-levezetésben. Akar segíteni benne, nem lusta, de többet dolgozik mostanság.


A saját gondolataim fognak a sírba vinni, reggel elköszönünk az ajtóban, boldogan beérek dolgozni és mire hazaérek délután már egy komplett sztorit gyártott az agyam, apró összefüggéseket hoz létre.


Felvette facebookra egy kolléganőjét > lecsekkoltam a nőt > GYÖNYÖRŰ > majdnem fél napomba telt, mire az instagramját megtaláltam, mert nagyon hétköznapi neve van és millió ilyen felhasználó volt > ott láttam, hogy hála égnek kapcsolatban van és megnyugodtam.

Majdnem fél napig sík ideg voltam egy ilyen f*szság miatt, már gondoltam mindenfélét, biztos páromnak bejön, én vagyok a szamár a ló helyett, csak vár az alkalomra, biztos ezért jön haza ilyen jókedvűen munkából blablabla... és ezek napi szintűek!!! neki nem mondom, nem akarom megőrjíteni ezekkel, de közben én bolondulok bele...


Kérlek segítsetek. Elolvasok bármilyen könyvet. Meghallgatok bármilyen podcastet, videót. Bármit megteszek. A szívem pszichológushoz húzna, mert beszélni akarok, millió gondolatom van. De eddig kettőből nulla, és sajnos nagyon válogatós vagyok. Nem tudok akárkihez beülni és megnyílni, nekem előtte fontos, hogy lássam hogy néz ki, milyen területekkel foglalkozik, beszéljünk telefonon pár mondatot.


22N


2021. jan. 23. 07:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A felismerés és belátás már nagy lépés a gyógyulás felé.
2021. jan. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Az alap problémákkal kellene foglalkozni, az elhagyottságtól, az értéktelenségtől, a nem vagy elég jó/szerethető/fontos és az alkalmatlanságtól való félelmeid, ezek okán az önbizalomhiány sokat játszik a helyzetben. Gondolom csodálatos gyerekkorod volt neked is, azért vagy ilyen.
2021. jan. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Fater alig volt otthon, ha otthon volt, akkor is piásan feküdt a nappaliban. Muter ápolónő, 12 órákat dolgozott, hogy eltartson engem és a két tesómat meg a házat. 8 éves koromban elváltak, utána anyám összejött egy másik iszákossal, aki fojtogatta őt mikor be volt rúgva, utána kidobta és többször megjelent részegen a háznál akkor, amikor egyedül voltunk otthon. A kádban kellett játszanunk "bújócskázósat". Aztán költözés, otthagytuk a sulikat és az összes barátunkat. 11 évesen kezdődött az új életünk anyával biztonságban. Azt hinné az ember, hogy ezek a korai emlékek nem maradnak meg benne, de sajnos én is azt gondolom, hogy ezek okozták a legtöbb traumát az életemben.
2021. jan. 23. 08:44
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon sokat segìt amíg nem talalsz megfelelő terapeutát Némethi Erika videói. Pontosan ezt a helyzetet magyarazza el. Nekem nagyon sokat segített, de persze nem elég elméletben gyakorlatban is tudni kell alkalmazni. Remélem segít.

[link]

2021. jan. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak a fejedben, sajat magaddal tudod rendezni.

Nekem is szr gyerekkorom volt, sok dolgot hoztam magammal a felnott letbe, amit szerintem sosem fogok tudni lekuzdeni, de rengeteget fejlodtem, en is igy viselkedtem, mint te, sot..

Nem segitett senki, nem tudtak, csak az, ha sajat magamban, fejben eldontottem, hogy mashogy akarok viselkedni. En elvesztettem az elso nagy szerelmem, reszben emiatt, te is erre a sorsra fogsz jutni, ha nem valtoztatsz.

2021. jan. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Bármibe fogadtam vna h az alkohol jelen lesz. Tehát neked a biztonságérzet tökéletes hiánya okozza a kontrollmániát, mindent tudni akarsz előre hajszálpontosan, mi mi után fog történni, mindenre felkell készülnöd stb igyvan?
2021. jan. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
2%
Nekem bejönne egy kontrollmániás, uralkodó, toxic barátnő. 😏
2021. jan. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

#7 Az, hogy neked erre áll fel, nem jelenti azt, hogy a kapcsolat is jó lenne.

Kérdező én Bagdy Emőke előadásait ajánlom. Nekem segített, amikor ilyen állapotban voltam. Azt hiszem, fent van youtube-on.

2021. jan. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#6 igen.

Mindent tudni akarok előre és mindig kérdéseket teszek fel, bizonytalankodok, mert zavar, hogy nem tudom mi fog történni a jövőben. Biztos valamilyen szinten a gyerekkori félelem is bennem volt, mert szörnyen kilátástalan helyzetből kezdtünk el felfelé ívelni 11 éves koromtól, sajnos a "normálisnál" jóval előbb felkellett nőnünk, hisz totál egyedül voltunk. Nem anyát okolom, neki pénzt kellett keresnie. A választásait okolom, mert ő hozta be ezeket a férfiakat az életünkbe, amit sosem lett volna szabad.


#7 a te fejedben lehet egy domina jelent meg, aki majd pálcával csapkodja a segged szex közben, nem erről van szó. Egy szabad lélegzeted, gondolatod nem lehetne mellettem, nem mehetnél oda ahova akarsz anélkül, hogy ne félnél az ezt követő hisztitől. Nem a szexi főnököd lennék, hanem a mindenbe beleugató hisztis barátnőd.


Többi válaszolónak köszönöm, Némethi Erika videóit ismerem és imádom amúgy.

2021. jan. 23. 09:54
 10/23 anonim ***** válasza:
20%
Csomó olyan férfi van aki pont ebben érezné jól magát. Keress ilyet.
2021. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!