Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, hogy ne legyek féltékeny?

Figyelt kérdés

Párommal nemrég jöttünk össze, illetve mondjuk úgy, hogy "hivatalosan", mert elég bonyolultan indult a kapcsolatunk. Már az összeköltözést tervezgetjük. Ami viszont nagyon zavar, hogy nem tudom kiverni a fejemből a volt barátnőjét. Igazából egyáltalán nincs okom arra, hogy féltékenykedjek,de viszonylag friss kettőjük szakítása. Sosem voltam féltékeny típus, de emiatt egy kicsit most az vagyok.

Egyszer megtaláltam a csajszit Facebookon, én hülye lecsekkoltam és azt láttam, hogy nála még mindig kint volt egy régi közös kép a párommal (szerintem figyelmetlenségből hagyta ott, azóta már le is került). Nekem pedig nagyon beleégett a retinámba, azóta szinte nem is tudok másra gondolni, amikor találkozunk. Mindig eszembe jut, bármit is csinálunk közösen.

Általában mindent meg tudunk beszélni, nagyjából tisztában vagyunk egymás múltjával is, de ezt a féltékenységséget még nem mertem Neki említeni, meg ahogy már mondtam, okom sincs rá, így nem is akarom ezzel terhelni feleslegesen.

Szerintetek mit csináljak? Hogy tudnám ezt elfelejteni, vagy inkább túllépni rajta?

Nagyon szeretem a barátomat, így nem szeretném ilyen dolgokkal tönkretenni rögtön az elején.

Köszönöm a válaszokat előre is!

22/L



2021. jan. 25. 00:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én is hasonló gonddal küszködtem, vagyis küszködök. Érdemes lenne végiggondolnod, hogy mi az a dolog, ami kiváltja a féltékenységet. Tegyél fel magadnak kérdéseket, most konkrétan az exes közös képével kapcsolatban: miért is bánt ez engem? Miért is vagyok féltékeny?

Vagy érdemes megfigyelni, hogy mennyire van valós okod a barátodra gyanakodni.. előfordulhat ilyenkor, hogy magadban kell keresni a probléma forrását. Miért félted így a barátodat? Félsz, hogy elveszíted? Miért tartasz ettől? Vagy egyszerűen nem vagy jóban magaddal, és mástól várod, hogy jobban legyél, szeresd magad? És még lehetne sorolni..

Mindenesetre ha a barátod az összeköltözést tervezi veled, és egyébként minden rendben köztetek, és soha nem adott amúgy okot arra, hogy más fele, vagy az exed fele kacsintgatna, akkor nincs mitől tartanod. :) De ha nagyon bánt, érdemes lehet a barátoddal beszélgetni erről és megkérni, hogy nyugtasson meg téged, hogy semmi okod ilyesmin aggódni. :) Vagy ha nagyon erősen jelentkeznek ezek, akkor érdemes esetle szakemberhez fordulnod :)

Remélem tudtam segíteni :)

Kitartást, és remélem megoldódik a problémád ^^


Egy sorstárs

2021. jan. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Rajtam egy konyv segitett. A szemleletemet valtoztatta meg. Sikerult.
2021. jan. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsolatom elején voltak ilyesmi érzéseim, pláne hogy első kapcsolatról beszélünk. Ott is szintén friss szakításból került át a párom a mi kapcsolatunkba. Egyik alkalommal, valami teljesen hülyeségen akadtam ki, hogy nem találtam valamit a konyhában, és akkor odavágtam neki hogy "persze, XY biztos könnyebben megtalálta volna", mire ő hogy "igen, mivel XY segített berendezni a konyhát, nyilván megtalálta volna elsőre. DE. Itt vagyok, és veled vagyok, nem vele, és ennek nyilván oka van". Onnantól kezdve, hogy megkaptam tőle ezt a megerősítést, én elengedtem ezeket a félelmeimet. Azóta eltelt pár év, már a felesége vagyok és még csak a féltékenység gondolata sem merül fel egyikünkben sem.
2021. jan. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!