Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért csinálja mindig ezt egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csinálja mindig ezt egy ember, vajon manipulálni próbál?

Figyelt kérdés

Szinte már beleőrültem az egészbe, lassan a saját igazamat sem hiszem el. Ha feljön egy konfliktushelyzet, vagy törtenik valami köztem és a barátom között, és elmondom az ezzel kapcsolatos érzéseimet, pl. hogy esett nekem az, amit mondott, akkor soha nem hagyja, hogy végigmondjam. Megszakít, és rögtön azt mondja, hogy “EZ NEM ÍGY VAN! ÉN ILYET NEM MONDTAM”, viszont nem is hallgat végig. Lassan felvételt kell készítenem, hogy visszakeressem, mit mondott. De ha vissza is emlékszik arra, amit mondott, akkor is meg tudja magyarázni, hogy én miért érzem rosszul. Különben nem vagyok az a típus, aki csak a saját véleményét gondolja igaznak, fontos, hogy elmondja a másik fél is a saját verzióját, de mielőtt sor kerülne rá, az enyémet máris megszakítja. Eddig nem vettem észre, csak azt, hogy elkezdtem furán viselkedni. Minden egyes dolgot megkérdőjelezek, mert folyton megszakított, ahelyett hogy hagyta volna elmondani, mit érzek. Mindig csak neki lehetett igaza, az nem számított, hogy milyen visszajelzést kap a viselkedéséről. Idővel belém beszélte, amikor megosztottam vele, hogy amit tett vagy mondott az rám milyen hatással volt, akkor az “úgy ahogy én gondolom egyáltalán nem igaz”. Mindent csak bebeszélek, fantáziálok, kitalálom, félreértem, ő szent és ne kérdőjelezzem ezt meg, mert neki rosszul esik. Szóval teljesen érvényteleníteni az érzéseimet. Nem is feltétlenül a bántó dolgokkal kapcsolatban, hanem bármilyen érzésről, gondolatról, úgy érzem már, hogy nem tudom mi a valóság. Azt hiszem van erre egy kifejezés, amit gázlángnak (gaslighting)-nak hívnak, és egy manipulációs eszköz.


Ti mit gondoltok? Észrevettétek, hogy valaki ezt csinálja veletek? Olyan mintha be lennék drogozva, vagy elkábítva, és csak az a valós, amit ő gondol, az én érzeseim csak “félreértések”.

Most hogy ezt kiírtam, úgy érzem, hogy megint valamit rosszul érzek/gondolok, és mintha nem tudnék megszabadulni ettől az állandó megkérdőjelezéstől.


2021. febr. 1. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Végig se olvastam. Ezt csak bebeszéled magadnak.
2021. febr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Menekülj. Kifogtad a narcisztikus pszichopatát.Még menekülni se lesz könnyű.
2021. febr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, mert azzal próbálom nyugtatni magam, ha olyan rossz lennék, vagy ennyire rosszul gondolnám a viselkedését, bizonyos kijelentéseit, akkor nem kérdőjelezném meg minden tettemet és gondolatomat! Épphogy ő az, aki nem hajlandó (nagyon ritkán igen, de az kész csodának számít) a saját igazából engedni.

Velem is van olyan (legalábbis régebben még volt), hogy a saját igazamat érzem a legigazabbnak, de mindig ott van bennem a hajlam a természetes megkérdőjelezésre, ott van a szándék, hogy megkérdőjelezzem, vajon tényleg igazam van?

Ha ez nem lenne meg, akkor van talán baj...

2021. febr. 1. 21:44
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Olvass utána a neten a narcisztikus pszichopatának (narcopata) vagy külön a narcisztikusra ill. a pszichopatára. Melyik leírás passzol a párodra?
2021. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Engem a helyedben az zavarna legjobban, hogy végig se mondhatom, mi bánt. Nagyon rossz, amikor a másik folyton belevág a szavadba, meg se hallgatja az érveidet.

Nem hinném, hogy tudatosan manipulálni próbál. Inkább ösztönösen, öntudatlanul mindig annyira védeni akarja magát, hogy minden rossz reakcióját igyekszik letagadni, eltussolni.


Egyébként így kívülről nem tudjuk megállapítani, melyikőtöknek milyen mértékben van igaza.

Pl. az tényleg sok nőre jellemző, hogy bebeszélik maguknak, hogy a másiknak az a homlokráncolása, mosolya, grimasza, akármilye az direkt ellenük irányult, és OLYAN hangsúllyal kérdezték utána ezt vagy azt, hogy teljesen egyértelmű, hogy utálják őt, és ő ezen most jól felhúzza az orrát, és legközelebb direkt lesz velük undok blablablabla....

Na, én férfiként ettől pl. a falra tudok mászni.


És igen, nagyon jellemző, hogy nők és férfiak ugyanazt másképp látják. Ez végigkíséri az egész életet. Nős férfiként néha nekem is az az érzésem, hogy mintha a szomszédainktól kezdve az összes közös ismerősön át mindenkiről lenne egy történetfilmem nekem, és egy egészen másmilyen a feleségemnek. Mintha nem is ugyanazt a valóságot élnénk meg, mikor együtt vagyunk. :-)))

2021. febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2021. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5: lehet benne valami, viszont nagyon kellemetlen, amikor valaki ennyire védekezik, hogy meg sem hallgatja a másik embert.
2021. febr. 1. 22:35
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Gázlángozásnak hívják amit csinál, olvass utána.
2021. febr. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez bizony szín tiszta manipuláció!
2021. febr. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Felemelnem a hangom es kozolnem vele h ha meg swm halgat akkor nincs mirol beszelnunk. Majd ha kepes lesz ram is figyelni akkor hivjon fel. Addig szevasz van.


Volt hasonlo probalkozas gyorsan tulleptem az adott pasin. Fene nek sem kell olyan tars aki semmibe vesz.

2021. febr. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!