Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretném felvenni a párom nevét házasságkötéskor, de ő ragaszkodna hozzá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy amiatt óckodom ettől, mert nagyon rossz kapcsolatban vagyok a párom apjával. Egy undorító, bunkó, nárcisztikus alkoholista. Több aljas dolgot is elkövetett velemszemben, és a családommal szemben. A saját családját sem tiszteli, a feleségéről nem is beszélve.

Lehet, hogy nem normális ez, de nem tudok megbékélni azzal a gondolattal, hogy ilyenmódon "közöm legyen hozzá". Nem tudok elvonatkoztatni ettől valamiért, pedig tudom, hogy alapból hülyeség és nem kellene, hogy ilyesmi befolyásoljon ebben, de az érzéseimen nem tudok változtatni.

Volt valaki hasonló helyzetben?


Páromnak mikor megemlítettem, hogy lehet, hogy megtartanám a saját nevem, de nem mondtam, hogy miért. Láttam rajta a meglepettséget, szomorúságot. Mondta, hogy ő szeretné, ha felvenném a nevét.

Nem szeretnék csalódottságot okozni neki, de azt sem szeretném, hogy életem végéig frusztrált legyek amiatt, hogy olyan nevem van, amitől irtózom az említettek miatt.


Mit tegyek?



2021. febr. 10. 05:23
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
92%
a TE nevedről van szó, ez a TE döntésed. Az legyen, ami neked jó, mert meg fogod bánni. én 1 év házasság után adtam be a papírt, hogy kérem vissza a saját nevem.
2021. febr. 10. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
96%
Ha a leendő férj ezen kiakad és nem érti meg és még erőlteti is, akkor meggondolnám ezt a házasságot. Ez nem probléma, beszélni sem kéne róla, nem értem miért ragaszkodik olyanhoz, ami neked nem jó. Ez azért árulkodó.
2021. febr. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
2-es: Nem erőlteti és nem is fogja, elfogadná, ha így döntenék, de gondolom szomorú lenne. Csak annyit mondott, hogy ő szeretné, ha felvenném.
2021. febr. 10. 05:52
 4/45 anonim ***** válasza:
18%

Az a név a leendő férjed neve, azt jeleznéd, hogy egy család vagytok, összetartoztok.

Az apósodhoz ezer egyéb szállal fogsz kapcsolódni. Eleve a férjed apja, ő lesz a gyerekeid nagyapja. Nem a neve miatt.

2021. febr. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
83%
#4 jé, én eddig azt hittem hogy a gyűrű, a házasság, a gyerek, az együttélés, a kutyaphasza jelzi ezt. :)
2021. febr. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
88%
#3 most akkor elfogadná, vagy rahaszkodna hozzá? Ha elfogadná, akkor nincs probléma. Ha ragaszkodna, akkor tényleg érdemes megfontolni a házasságot.
2021. febr. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

Nem erőszakosan, mindenáron értettem, hogy ragaszkodna. Csak láttam a reakciójából is, és mondta is, hogy szeretné, ha felvenném a nevét. Gondolom számára ez fontos lenne, így képzelte el, szóval csalódott/szomorú lenne, ha nem így történne.

Sosem kényszerítene vagy hasonló semmire.

2021. febr. 10. 06:13
 8/45 anonim ***** válasza:
92%
#7 ne aggódj, túléli. De komolyan, legyen már elég hogy a hátralevő életedet vele képzeled el. Vagy ajánld fel, hogy ha annyira közös nevet akar, vegye fel a tiédet. Egyből kiderül majd hogy mennyire fontos ez neki. ;)
2021. febr. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
80%

Ez most csúnya lesz, de gondolj arra, hogy apósod várhatóan hamarabb hal meg, mint ti (főleg ha kemény alkesz), és akkor a név már főleg nem rá fog emlékeztetni. Idővel a gyerekeitek is valószínűleg a férjed nevét kapják, gondolom, szóval inkább próbáld meg valahogy máshoz társítani ezt a nevet.

Illetve ha kötőjelesen veszed fel, akkor az is lehet egy átmeneti megoldás.


De ha nagyon nem tetszik, nagyon nem akarod felvenni, akkor én ezt megbeszélném a helyedben a pároddal, és megmondanám neki az okát is. Az, hogy most fáj neki, hogy nem akarod felvenni a nevét, valszeg azért van, mert magára vonatkoztatva feltételez valamilyen negatív érzést, ha nem tudja a valódi okokat valószínűleg eszébe se jut az apja.

2021. febr. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
14%

Senki se tehet róla és nem felelős elődjei tetteiért.

És mi lesz a gyerekeitek nevével?Utálni fogod őket,mert a férjed családinevét viselik?


Szerintem ez az elméleted ,(ne haragudj meg),de téves,és igazságtalan.


Az más kerdes,hogy nyilván jogod van hozzá,es senki se kenyszeríthet,ha nem akarod.

2021. febr. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!