Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a párom szerint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a párom szerint egészségügyileg roggyant vagyok, és folyamatosan zsarol?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy kb. 12 éves korom óta hipochonder vagyok, és 22 éves korom óta kifejezetten be tudok pánikolni, ha vannak kisebb testi tüneteim. Viszont, édesanyám rengeteget segített nekem ebben, sokszor ő húzott vissza a valóságba, ha pár napos köhögés miatt a tüdőembóliától rettegtem éppen, és szerencsére sikerült eltanulnom az attitűdjét, ezért, ha rámjön a pánik, le tudom már nyugtatni magam.

Viszont, a párom, amióta összeköltöztünk, nem hagy békén, régebben minden oké volt.

Néha van olyan, hogy ha nem pihentem eleget, felugrik a pulzusom, megijedek, rosszul érzem magam, de 15-30 perc alatt le tudom magam nyugtatni. Régebben már látott kardiológus (meg millió másik szakorvos) és semmi bajom. A párom viszont már kiabált velem, hogy ez nem normális, és gyűlöli, hogy kardio edzéseket (is)végzek, erőltetem magam, amíg nem látott rendesen orvos, nem készült terheléses EKG, stb.

A peteérésem környékén néha szokott fájni a hasam, ami néha pisiléssel is összefügg, amióta az eszemet tudom, ez van, és járok évente rendesen a nőgyógyászhoz, mindig van UH és rákszűrés és soha nem találtak semmit, de a párom igénytelennek nevez, hogy ennyivel megelégszem, mert simán lehet endometriózis, és akkor majd a makacskodásom miatt nem lehet gyerekünk, blabla, vagy a másik, hogy a vesémmel van valami baj, mert a peteérés miatt nem kéne vizelési gondjaim legyenek, és majd nézhetek, amikor ki kell venni az egyik vesémet.

Havonta 1-2x szokott kisebb hasmenésem lenni (pl. ha hirtelen eszem erős kávé után, vagy csípős kaját eszem), szerinte felelőtlenség, ha nem megyek el tükrözésre, meg szerinte nem kellene glutént és tejterméket fogyasztanom.

Folyamatosan azt mondja, hogy aggódik miattam, szerinte munkaképtelen lennék, ha nem lenne home office, ki kellene vizsgáltatnom magam, még a feminizmust is idekeveri, hogy anyukám ahelyett, hogy magamért való felelősségre tanítana, inkább tagadásra és beképzelt makacskodásra oktat, és ez a modern feminizmus műve.

Ha meg szerinte tényleg csak szorongás, hipochondria a bajom, akkor ezt be kell bizonyítani, és el kell mennem pszichiátriára, és szednem az antidepresszánst, különben egyre rosszabb lesz, és 40 éves koromra már le leszek százalékolva.

Nekem elegem van már ezekből, én rendesen dolgozom, sportolok, és 28 éves koromra már van önismeretem, kordában tudom tartani magam, és boldog lennék már végre, ha hagyná.

Van bármi ötletetek, hogy miért csinálja ezt?

Először aggodalomra gondoltam, de a stílus, amiben megnyilvánul, nagyon nem arra utal, hogy szeretetből aggódna, kifejezetten gyűlölködő, rosszindulatú, olyan, mintha szinte élvezné, ha tényleg beteg lennék és mondhatná, hogy ő megmondta.

Folyamatosan zsarol, hogy ha nem megyek el ilyen meg olyan vizsgálatra vagy nem szedek dilibogyót, akkor vagy szakít, vagy nem vállal velem gyereket, nem utazik el velem sehová.

99%, hogy szakítani fogok, csak gondoltam, meghallgatok előtte pár kívülálló véleményt.



2021. febr. 10. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Minek vagy együtt egy idiótával?
2021. febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen menekülj ebből a kapcsolatból, ő ezt használja fel ellened, így akar uralkodni rajtad, egyértelműen a teljes kontroll a cél.
2021. febr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kapcsolat! Te egy barom, pszchihopatával élsz együtt. :(
2021. febr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Dobd már ki ezt a toxikus barmot! Az ilyen nem a "párod", hanem az ellenséged, akinek te azért néha szétteszed a lábad. Ez egy erőszakos idióta, semmi más.
2021. febr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sajnos megerősítetek, én is így gondolom...

De miért jó neki ez?

2021. febr. 10. 14:23
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Azért mert egy beteg, barom, aki ezt élvezi, hogy a gyöngébbet bánthatja. Vélt, vagy valós sérelmeit Rajtad éli ki. Hasonló az állatkínzó, a gyerek molesztáló, a bombával fenyegető, sunyi kis barmok.
2021. febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon durva, hogy évekig tudta ezt palástolni, nem kicsit vagyok most krízisben...
2021. febr. 10. 14:35
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Különben meg kívánom, hogy mielőbb le tudj szakadni róla és találj egy igazi férfit, aki mellett ezek a bajok el fognak múlni nagyon hamar. Mert nem Benned van a hiba! ♥️
2021. febr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Dobd ki a fenébe, ez egy beteg uralkodó torz értékrendű ember...


Gondolom nem orvos, hogy ilyeneket mondogasson, de ha az is lenne, se tehetne ilyet. Mondjuk egy hasfájás miatt majd ki kell venni a vesédet meg hasonlók. Menekülj, a gyengeségedet használja fel ellened. Az egyik legalattomosabb dolog ezt a szerelemmel, szeretettel palástolni. Remélem, őt fogják leszázalékolni idejekorán...

2021. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
És orvos feleslegesen nem fog kiírni terheléses EKG-t meg antidepresszánst, ezt mond a pofájába. Ezeket meg kell indokolni, nem csak úgy pikk-pakk. Antidepit is komoly pszichiátriai betegségekben írnak fel, a te életviteled, ahogyan leírod, nem erre utal. Ne hagyd, hogy egy ilyen barom oda jutasson.
2021. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!