Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan változtathatnék magamon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan változtathatnék magamon pszihológus segitsége nélkül ? Többi lent.

Figyelt kérdés

Kezdeném is az elejétől. Meg próbálok elég érthetően fogalmazni.

Szóval egy olyan családban nöttem fell ahol apukám sajna rettentően betteges módon féltékeny volt az anyukámra. Mindig minden egyes nap tanúja voltam az alábbi eseményeknek mondatoknak és helyzeteknek.:

-Nem engedte dolgozni járni(féltékenységből nehogy meg ismerjen mást vagy csak rá nézzen másra.)

-Nem engedte ki a házból őt(csak ha engem is magával vitt anyu mikor kisebb voltam)

-naponta hivta fell telefonon és vádolta hogy mással van.

-Idővel amikor ell engedte dolgozni naponta mentek a cirkuszok a viták azon amiket a fejéhez vágot szóban féltékenykedésből kifolyólag apukám többször is.

Tulajdonképpen a mai napig ebben élek és az a problémám az egészel hogy teljesen át vettem ezt a szokást akkaratlanul mivel ebben nőttem fell szó szerint.

Volt eddig 2 komolyabb kapcsolatom is és azt kell mondjam hogy mind kettőnél betegesen féltékeny voltam ez miatt csak taszitottam magam körül mindig az akkori barátnőimet.

Mára ott tartok hogy a sok féltékenykedéseimből és a sok elkeseredésem miatt már a családom is ell hagyott a 3éves kisfiammal együtt. Hogyan lehetnék új ember és a múltam hátra hagyva boldog lenni ? Hiszen ez miatt az önbizalmam is teljesen elvesztettem.


2021. febr. 10. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Szakemberhez kellene fordulnod, ez nem fog magától megoldódni.
2021. febr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Félek ha magamtól nem fog menni megoldanom szakemberrel sem fog.Másrészt szakemberre sincs anyagi hátterem sajnos.
2021. febr. 10. 21:39
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

Nézz szembe a felelmeiddel. Sokkterapia.

Szedjél fel vkit es vidd el gruppenre vagy ilyesmi

2021. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
2 kapcsolatod volt,mindig fejlődünk ,mindig tanulunk. Mindenki hibázik. Én is betegesen féltékeny voltam az első páromra. Sokszor hoztam saját magam a semmi miatt megalázó helyzetbe .Aztán persze volt arra is példa ,hogy valóban megcsaltak. Most úgy élek a férjemmel ,hogy nem vagyok hajlandó féltékeny lenni ,nem nézegetem a telefonját sorhatnám.Előtte nem gondoltam,hogy így is lehet.Én azt tanácsolom ha megismerkedsz valakivel legyél őszinte,mond el a problémád.Ez és ez tesz féltékennyé,legyen őszinte van e okod rá,segítsen ezt leküzdeni,legyen türelme. Neked viszont önkontroll. Első lépésként teljesen jó,hogy felismerted a problémát.
2021. febr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
4 ez igy nem menne. Éles helyzetekben amikor 200 az ember vernyomasa ez mem mukodik amit irsz. Olyankor tornek fel az alap szemelyisegjegyek gyerekkorbol amikor a beivodott minta él.
2021. febr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Be isnerni be isnerem hiszem erre ment rá már 2komoly kapcsolatom is az életben. A legközelebbi kapcsolatom nem szeretném a féltékenykedésbe az ebből kialakult viták helyzetekben átélni.

Ez miatt sokszor van hogy inkább nem szólalok meg csendben maradok de belülről szabályosan emészt.

2021. febr. 10. 22:34
 7/7 BeefEater ***** válasza:

Menj el szakemberhez. Pont azért, mert magadtól nem tudod megoldani. Lehet, hogy sokáig fog tartani, vagy az elsőnek nem is sikerül, de ez nem jelenti azt, hogy lehetetlen.

Ez elég fontosnak tűnik ahhoz, hogy mondjuk ne menj nyaralni, hogy legyen szakemberre pénzed.

2021. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!