Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a megoldás, ha a párom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a megoldás, ha a párom nem akarja engedni, hogy befejezzem az egyetemet?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, 20 évesen kezdtem az egyetemen, de megcsúsztam vele, majd amikor már csak 1-2 tárgyam + szakdoga lett volna hátra, abbahagytam végleg. Éppen haláleset történt a családban, és mellé még anyagilag is összeomlott a család, szóval sürgősen el kellett mennem teljes munkaidőben dolgozni.

A párommal 2 éve vagyunk együtt, 1 éve együtt is élünk.

Most jutottam el oda, hogy nagyon zavar, hogy színvonaltalan irodai kulimunkát végzek, nem tudok ebbe beletörődni, és nagyon hiányzik, hogy abban a szakmában dolgozhassak, amit eredetileg tanultam. écs csináljak valami olyat, amivel hozzátehetek a világhoz. Jelentkeztem újra az egyetemre, és ha felvesznek, akkor beszámíttatom az elvégzett tárgyaimat, és 1-2 féléven belül le tudok diplomázni.

A párommal közöltem ezt, és azonnal kiakadt, hogy vele nem beszéltem meg, és hiába nincs szó arról, hogy otthagynám a munkahelyem a tanulás miatt, sem arról, hogy tandíjat kellene fizetni, egyszerűen hallani sem akar a dologról. Szerinte erről én már lecsúsztam, és visszataszító, hogy mások erejükön felül teljesítenek és időben elvégzik sokkal rosszabb háttérrel is mint én, én pedig a 20-as éveimet végigvergődve szenvedek össze egy diplomát 30 éves koromra, és erre még büszke is akarok lenni majd rá, és különben is, senki nem garantálja, hogy most majd nem hagyom megint abba. Szerinte szembe kellene néznem azzal, hogy elrontottam, nem éltem a lehetőségekkel, hiába toltak a fenekem alá mindent a szüleim, és tessék csak szépen dolgozni olyat, ami jut. Olyat is mondott, hogy az is kicsit visszataszító, hogy nő létemre ilyenek fogalmazódnak meg, hogy valós karrier, magas szintű diploma nélkül egy kulimunkás senki vagyok, lassan 30 évesen mégis mit akarok, miért nem a családon jár az eszem, meddig akarok még szórakozni.

Az a durva, hogy soha nem volt egyetlen hasonló beszólása sem, igazából a 2 év alatt alig volt konfliktusunk, de most meg már ott tart a dolog, hogy ha nem törlöm a jelentkezésem, akkor mehetek is már holnap, ahová akarok, mivel az ő lakásában élünk, ő keres többet, és ő ebben az egészben nem támogat.


Hogyan lehetne dűlőre jutni? Van valami tanácsotok?

Az kizárt, hogy töröljem a jelentkezésem, az nem opció, hogy ne vigyem véghez, amit terveztem, el fogom végezni az egyetemet.

Valahogy meg lehetne egyezni, vagy semmi értelme már az egésznek?



2021. febr. 13. 16:21
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
85%

Csatlakozom a többséghez: menj az egyetemre még annak árán is, hogy megszűnik a kapcsolatotok.

Nagyon ambiciózus nőnek látlak, aki valóban nem aktatologatói munkára való.

Ffi.

2021. febr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
98%
Ez a kapcsolat nem ér annyit, hogy eldobd érte a jövődet. Lesz jobb, hidd el!
2021. febr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
40%
Csak nekem akadt meg a szemem a "színvonaltalan, kuli munkán"? Bocs, de egyik munka sem színvonaltalan, vagy kuli, mert mindre szükség van. Még az irodaira is, a mai világban. Meg a pékre, meg a kukásra is...
2021. febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
97%
Mi van akkor,ha lemondasz a diplomarol, aztan par ev mulva tonkremegy a kapcsolatod, es se pasas, se diploma, se megvalosult alom? Akkor mihez kezdesz? Fejezd be az egyetemet, mert ha nem teszed,mindig ott lesz benned, hogy mi lett volna ha...?
2021. febr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
89%

#23,

úgy vélem, hogy ilyen ambiciózus személynek, mint Kérdező, bizony kuli munka az, aminél sokkal többre képes.

Egyébként igazad van, de Kérdező esetében én elhiszem, hogy kulimunkának véli, amit csinál.

2021. febr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig igenis fontos a papír,Magyarországon meg főleg csak azt nézik.Az egyik hozzászóló írt jó nagy hülyeségeket.Egyik munkahelyen sem kérdezik,hogy mire emlékszel az egyetemi tanulmányaidból,hanem csinálod a munkát,és kapod a pénzt.Én 26 évesen fejeztem be az egyetemet,30 évesen sikerült a szakmámban elhelyezkedni.Ami neked alap,az sokak szàmára igenis tudás.Én sem emlèkszem mindenre,amit tanultam,de pont hogy a munkatapasztalattal áll össze a kép.Ez miatt ne aggódj.Te csak folytasd az egyetemet.Van egy olyan érzèsem,hogy a párod is majd belenyugszik.
2021. febr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
21%

Az a baj,hogy ti nem tudtok együtt élni.Csak együtt laktok.Ezt értem itt a legtöbb válaszolóra is.Merevek vagytok,rugalmatlanok,semmi ötletetek nincs a kompromisszumra,arra,hogy megértsétek a másikat is.Na,ezért fut zátonyra a legtöbb kapcsolat is mindeféle piszlicsáré dolgok miatt is.


Festem a hajam,de a paromnak nem tetszik.Szakítsak?

Hobbim a filmezés,a párom nem szereti amit én szeretek.Mit csináljak?Szakítsak?

Ez a mérhetetlen egoizmus,ez a "csak én vagyok, senki más" felfogás egyszerűen lehetlenné tesz bármilyen komolyabb probléma közös megoldására.

Az első próbán elbukik az egész.Akár több éves kapcsolat is.

Ez mutatja,hogy semmi ertéke nincs mar semminek,és senkinek.


Amúgy én támogatnám a tanulásod,de feltételként megkérnélek,hogy ne évekig nyúzd ezt az egyetemet,hanem tegyél pontot a végére,és többé ne hozakodj elő vele.

Tema lezárva.Mindenki mehet a dolgára isten áldásával,és ennyi.

2021. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

#27,

azért ne keverjük a hajfestés és filmezés tiltását a továbbtanulással!

Itt a kérdező jövőjéről, az élete minőségéről van szó!

2021. febr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
88%

Tudom, picit más, de mégis...

Gimi alatt volt egy párom, ő sem akarta, hogy egyetemre menjek, mert ott mennyire sok pasi lesz és félt, hogy elhagyom majd... ( no comment). Természetesen a pali ment, és ugyan később,mint egyből gimi után, de elmentem egyetemre.

Az ilyen emberek, akik ennyire elemi szinten sem támogatnak... hát szépen el kell tőlük köszönni.

2021. febr. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%

28#

Ha esetleg értelmeznéd,amit írtam,akkor nem böffentesz ide valani hülyeséget.

Nem kevertem semmit,csak peldát írtam pont itteni hozzáállásokról.Látlelet.

Nomost,ha valaki ezek miatt képes egy kapcsolatot semmivé tenni,akkor mi van egy valóban fontos kérdés megoldasakor??


A jövő mindenki saját felelőssége.Nem vagyok bíró,hogy ítéleteket hozzak.Ha neki az egyetem a fontos,akkor elmegy arra az egyetemre.

Ha képtelen megoldani úgy,hogy ne kelljen felrúgnia egy több éves kapcsolatot,akkor az is az ő felelőssége.Ha a társa nem egyezik bele,az meg az ő felelőssége.

Felnőtt emberek.Nem te mondod meg,de nem is én,hogy mit kell csinálnia.

Ha az első "próbán" ennyit tudnak együtt,akkor csak gratulálni tudok,semmi többet.

2021. febr. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!