Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg ott kell hagyni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ott kell hagyni a párunkat, ha nem támogat eléggé válság idején?

Figyelt kérdés
Elsősorban hölgyek véleménye érdekel, de férfiakéra is kíváncsi vagyok, ők hogy látják. Itt nem egy kommentet olvastam már arról, ha a nő munkanélkülivé válik és a párja ezt szóvá teszi, akkor dobja. Én is ebben a cipőben járok, tavaly március óta alig dolgoztam, de jövedelmem volt szerencsére, bár jóval megcsappant. Olyan területen dolgozom, ahol a járvány miatt sok a bezárás és én ilyenkor nem tudok home office-ra váltani. Amúgy számtalan önéletrajzot küldtem el, hogy váltsak, de ez most nem a megfelelő idő, mert épp nincs felvétel, vagy vissza se hívnak. Rááadásul már felépítettem egyfajta karriert, amit nem szívesen adnék fel más jellegű munkáért amit újra meg kellene tanulnom. Most viszont eljött az idő, hogy kénytelen leszek, ugyanis párom egyre rosszabbul viseli az anyagi nehézségeket és hogy neki többet kell a lakbérbe stb adnia miattam. Ezt gyakran szóvá teszi és ebből vita lesz.Én meg már teljesen kikészültem. Különösen rosszul esik, hogy hozzám hasonló helyzetben lévő nőt látok, akivel nem így bánik a párja, nem teszik ezt szóvá, nem veszekednek, sőt sokszor ezeknek a nőknek már több éve nincs is bevétele. Ehhez képest nekem hivatásom van, és a felesleges időt se pazaroltam el, hanem továbbtanultam és képeztem magam, mégsincs értékelve.Sőt ott tartunk, hogy dobjam sutba és dolgozzak teljesen mást csak pénzt keressek. Plusz pont még,hogy a párom majd szeretné ezt az összeget "behajtani" rajtam, amivel lemaradtam. Szerintetek is ez már bőven ok egy szakításra?
2021. febr. 18. 23:29
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy a családalapításról én lemondanék a helyedben (már ha van ilyen ambiciód vele) vagy előre gyűjtögetnék.

Amúgy ha úgy érzed nem ért meg a párod, akkor lépj tovább. Bár kérdés, te mit csinálnál, ha az ő bevétele is megcsappana?

2021. febr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Amit írtál, hogy rajtad kívül álló okból csappant meg a bevételed, de ha ez tartós, akkor lehet, hogy számba kéne venni más jellegű munkalehetoseget is. Viszont a párod részéről ez a bahejtos mondat azért szerintem erős. Soha nem mondanék ilyet a páromnak ilyen helyzetben. Nem tehet róla. F
2021. febr. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 peca1000 ***** válasza:
11%

Pedig igaza van a párodnak, én egy ilyen lusta herét rég kivágtam volna a helyébe.


Mi az, hogy nem végzel addig más munkát?


Nem szégyenled magad, hogy az asszonynak többet kell fizetnie, mert a nagyságos úrnak derogál a más munka, és van pofád felemelni a szavad, hogy az asszony a különbözetet majd behajtja rajtad?


Neki nem kell a pénzéért megdolgozni?

2021. febr. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Nos nőként mondom, hogy akármilyen karrier ide vagy oda, ha a bevételem jelentős részétől elesek közel egy éve, akkor takarítani is elmegyek, ha nincs más mód.

Értem hogy közben csináltál mást, de én eleve nem vártam volna 2, de max 3 hónapnál tovább.

2021. febr. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, látom eléggé vegyes..Akkor tisztázzuk, hogy én vagyok a nő ebben a felállásban. Mint írtam, kerestem sokfelé más munkát, nem vettek fel. Takarítani is el akartam már menni, igen, de azt a párom leszólta, megalázó dolgokat mondott..így is kivoltam már, ezért azt hagytam. Most van az a pont, hogy már mindegy lenne mi, mert kiidegel.Egyébként durván 5 hónapot tudtam ebben az egy évben dolgozni, még ha nem is annyi pénzért, de magamra nem költöttem, hanem odaadtam a lakbérRe vagy kajára..És összesen kb 3-4 havi lakbér árát nem tudtam neki odaadni, de ez is óriási gond.
2021. febr. 19. 00:13
 6/48 anonim ***** válasza:
58%

Megalázó dolgokat mondott?

Na ő se kutya...a munka munka. A muszáj meg nagy úr.

Mondjuk nekem aztán mondhat a párom bármit, ha menni akarok akkor megyek is, tehát valódi szándékod neked sem volt.

2021. febr. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Abban a részében igaza van, hogy ha lassan egy éve nem tudsz dolgozni a szakmádban, akkor kénytelen vagy váltani, mert ennyi idő után igazán nem várhatod el, hogy ő tartson el csak azért, mert amúgy van egy jó karriered és nem akarsz egy másikat felépíteni más területen. Ez érthető indok amúgy, csak nem ennyi idő után. Viszont közben meg írtad, hogy kerestél te munkát, csak sehova nem vettek fel, a takarítás meg neki nem tetszett volna. Így mégis hogy keresnél pénzt?

Őt is részben megértem, nem kellemes szituáció ez egyik félnek sem, de az utolsó mondatod azért eléggé kivágja a biztosítékot. Komolyan behajtaná rajtad, hogy pár hónapig nem tudtad fizetni a lakbér rád eső részét? Ennél igazán lehetne kicsit megértőbb...

2021. febr. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Igen..számokkal is szokott dobálózni, ami persze néha túlzó. Mintha egy uzsorással beszélgetnék. Egyébként az ő ötletére költöztünk egy éve egy elég drága lakásba, én még nem akartam költözni, mert éreztem, hogy ez nem megfelelő pillanat és még gyűjtögetni akartam. Előtte egy olcsó kis helyet béreltem. Aki meg lustának titulál, annak mondom, hogy a háztartást itthon csak én viszem, neki egy fűszálat se kell keresztbe tennie sehol. És emellett tanultam meg munkát kerestem, ha épp üresjáraton voltam. Mostmár beláttam, hogy muszáj lesz váltanom, de gondolom valahol ti is szívesebben dolgoznátok a szakmátokban. Vagy nem?
2021. febr. 19. 00:57
 9/48 anonim ***** válasza:
21%

Én részedről is inkább takarózást meg kifogásokat érzek.

Egyedül viszed a háztartást mint sokan mások is, munka meg gyerekek mellett is

2021. febr. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
58%
De, de ha hónapok óta nem lenne bevételem elmennék egy gyárba is több műszakba, senki se mondta hogy onnan kell nyugdíjba menni de a semminél jobb lenne. Ha meg visszáll minden, mehetsz a szakmádon belül dolgozni valahova.
2021. febr. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!