Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlságosan féltékeny vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlságosan féltékeny vagyok, és birtokolni akarok?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel boldogak vagyunk szeretjük egymást és közösen tervezünk. Viszont nem hagy nyugodni, hogy rengeteg fiú barátja van, és rendszeresen chatel velük, találkozni nem igazán találkoznak. Az ország másik végéből is vannak barátai, és a többségük abban a reményben kezdett el ismerkedni vele, hogy valami több is lehet. Barátnőm beavat mindenbe, ezeket a dolgokat is ő mondta nekem. Engem szeret és boldog velem, és barátzónába teszi az ilyen pasikat, de mégsem értem, hogy mire jó ilyenekkel haverkodni amikor tudja hogy többet akarnak tőle. Nem tudok mit kezdeni ezzel a helyzettel, zavar. Tudni kell, hogy nagyon vonzó a barátnőm mind személyiségileg és külsőleg is tehát nem csodálom, hogy betalálják őt az ilyen pasik, csak hát nem értem, hogy akkor miért van szükség erre. Nem vagyunk egyformák ez tény, én például nem tudnék ilyen netes ismerettségeket fenntartani, és igényem sincs rá. Meg hát ha én bejönnék valakinek, már csak azért nem haverkodnék vele mert nekem az nagyon fura lenne. Bennem van a hiba, és szabályozni akarom a páromat? Félek attól, hogy valaki lecsapja a kezemről, vagy valakivel mélyebb kapcsolatot alakít majd ki. Elmondása szerint ilyen nem fog megtörténni, de azért mégis itt van bennem. Tisztában vagyok vele, hogy az ő döntése az, hogy velem van és nem nagyon tudok mást tenni mint önmagam lenni továbbra is, csak kínoznak ezek a gondolatok. Beszélgettünk már ilyen témákról, de ezzel azt vetítem felé, hogy nem bízok meg benne teljesen és kételkedem benne. Mit tudnék kezdeni ezzel a helyzettel?
2021. febr. 19. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
udv a klubban, en is bizalmatlankodtam, hogy kivel besszel, addig, hogy most mosolyszunet van koztunk, es engem ez vitt ra arra, hogy megertsem ertekeljem amit tole kapok, hogy teret adjak neki, meg azzal ha feltekeny vagysz beleuldozod a masikat, hogy meg is csinalja. Pelda, legelso kapcsolatomban a srac olyan feltekeny volt, ejjel 3kor is felhivott, hogy miert lajkoltam valakinek a kepet stb..megfolytott ezzel es megcsaltam vegul..de teny hogy nem is voltam szerelmes bele. A mostani parom volt, hogy megjegyzett valamit, de az az egeszseges feltekenyseg ami jolesik. Viszont mindig nezte a telefonom felszemmel, hogy kivel beszelek, es rajottem, hogy nem esett jol neki, hogy reklamoztam ennek is kellenek annak is...de hogy lassa, hogy o kell, kikapcsoltam a csettet, sok ismeretlen, akik ram irnak letoroltem...csak hamarabb kellett volna megtegyem, mert azota rosszul esett neki ez az, s akkor viszont en most megoltem a feltekenysegemmel, h emiatt visszfoggottabb lett es vane mas neki, ami vegkepp rosszzul esett. Baratnod is tehetne ez ugyben mint en, de se mutasd ki mert mindent megmergez.
2021. febr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Ez a szituáció sok mindent jelenthet. Én ugyanilyen voltam, mint a barátnőd, és nekem is volt egy szörnyen féltékeny exem, és nem voltam hajlandó semmit máshogy csinálni, az ő kedvéért sem, nem is értettem, hogy miért jött egyáltalán össze velem, ha tudta ezt rólam.

Aztán rájöttem, hogy csak miatta nem voltam képes erre.. A mostani barátomat annyira szeretem, és annyira megvan az összhang, hogy önként kezdtem őket leépíteni, mert igazából tényleg nincs szükségem erre. Tény, hogy sokat köszönhetek nekik, sokszor támogattak, ugyanakkor valahol belül mindig is éreztem, hogy ha igazán komoly párom lesz, akkor az ilyen barátságok nem férnek már felé (volt olyan is, akivel kavartunk régen, akit a Tinderről ismertem, csak végül nem volt kémia, aki régen többet akart, stb).


De ez persze nem jelenti azt, hogy akkor a te barátnőd sem szeret igazán, nem mindenki egyforma. Nővéremnek pl. a barátok mindig is sokkal fontosabbak voltak, mint bármi más, ő azonnal kidobott volna már téged. Ilyen szituációban szerintem nem tehetsz mást az elfogadáson kívül, ha ő nem akar ezen változtatni, mert a féltékenységből tényleg szakítás lesz. De azt megpróbálhatod esetleg, hogy nagyon törődj vele, igyekezz mindent neki lelkileg, hogy ne "szoruljon" arra, hogy másokkal lellizzen pl.

2021. febr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kettes, egyeskent kerdem, hogy a feltekenysegbol szaktias lesz, ha mi meg nem szakitottunk, ha valaki abba hagyja a feltekenyseget, helyrehozhato minden? pl az elso baratomnak mondtam, hogy tobb ter kell nekem, ha hagyott volna, nem csalom meg. Jaj most azon gondolkodom, hogy ha vki feltekeny, akkor attol nem lehet levegot kapni?
2021. febr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Azért a megcsalás szerintem nem feltétlenül ezzel függ össze, én sosem tudtam volna megtenni, mindegy volt, hogyan viselkedett. De tény, hogy idővel elgondolkodtatott egyre inkább, hogy miért érem be egy ilyen emberrel, aki csak tönkretesz?

Volt olyan, hogy nem akart kiengedni az utcára, mert szerinte túl rövid volt a ruhám.. Feltörte az email fiókomat, hogy megtudja, kik írnak nekem Facebookon.. Ha belegondolsz, ez abszolút nem szeretet, közé sincs hozzá, hiszen teljesen kontrollálni akarod a másikat/megváltoztatni.

2021. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
na jo, hat azert ilyet nem csinaltam..csak egyszeruen, hogy nekem nem valaszol uzenetben, de megis elerheto, akkor kivel beszel. Vagy, hogy miert nem volt elerheto este, kozben aludt, vagy o olyan faradt volt, s kevesebbet talalkoztunk, de akkor biztos van valakije...ez is azert benne lakas es nem bizom benned kifejezese
2021. febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerinted az jobb, ha nemcsal meg, de olyan szinten kiábrándul belőled a féltékenykedésed miatt, hogy teljesen kiszeret belőled? Végül is megcsalni nem fog, csak szeretni se. Garantált, hogy idővel ezt fogod elérni ugyanis egyetlenegy ember se fog egy ilyen bizalmatlan társat élete végéig szeretni, lehetetlen évekig szeretni valakit aki ennyire megfojt.
2021. febr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!