Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem támadásból, kizárólag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem támadásból, kizárólag kíváncsiságból kérdezem azokat a nőtársakat, akiknek jópár évvel idősebb a pasija. Titeket ez nem zavar?

Figyelt kérdés

Volt 5 és fél évvel idősebb barátom 3 évig, már az is zavart. Úgy éreztem, mire eljutunk majd a gyerekvállaláshoz, lehetne 5 évvel fiatalabb, mert kicsit túl későn jön majd neki. Sokkal előrébb tartott az életben is, ami egyfelől segítség, másfelől szakadék.

Nekem fura, hogy mások 10 év körüli korkülönbséggel is elvannak, hogy kooperáltok?

Szerintem nekem az ideális az olyan -2 évvel fiatalabbtól +3 évvel idősebb pasi, tehát aki velem egyidős. A barátom, akivel 2 éve együtt vagyunk, több, mint 1 évvel fiatalabb nálam. Így alakult, nem terveztem. De el kell mondanom, hogy még régen, mikor összejöttünk, akkor felemelő érzés volt, hogy 5 és fél évvel idősebb pasi után lett egy velem egykorú, sőt, fiatalabb. Úgy éreztem, lekerült a vállamról az a nyomás, amit az exem kora váltott ki. Velem egykorúval a gyermekvállalás gondolata is sokkal kényelmesebb.

Na, de mások elvannak ugye 10 év korkülönbséggel is, gyermeket is vállalnak.


2021. febr. 24. 10:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Nekem 10évvel idősebb a párom. Az évek elteltével mostmár kezd kiütközni a nagy korkülönbség sajnos
2021. febr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Ez azért van mert nem mindenki a kort nézi, valakit abszolút nem zavar. Az én férjem velem egy korú, 2 hónap van az ő javára, és tök jó így. De sztem ha pár évvel idősebb lenne az sem zavarva, viszont ha tőlem fiatalabb lenne az igen. Nekem vhogy olyan abnormális, sztem vhogy úgy mint neked az idősebbek.
2021. febr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Nem, sőt. Rengeteg olyan probléma áthidalódott ezzel, ami a fiatalabb pasiknál fennáll. Pl.: diplomázási gondok, álláskeresési problémák, anyagi nehézségek, szexuális és élettapasztalatok, világnézeti beállítottság, kapcsolati háló kiépítése,...sorolhatnám napestig.
2021. febr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
Köztünk 11 év korkülönbség van a párom javára. Fél éve vagyunk együtt, eddig nem adódott semmi a gond a korkülönbségből.
2021. febr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%
7 évvel idősebb nálam a férjem, nem tudom minek kéne zavarnia.. Nekem az a lényeg, hogy minden fontos téren teljesen egy hullámhosszon vagyunk. Eszembe se jutna pár szaros éven problémázni, ez már nem az általános iskola.
2021. febr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
Te kérdező, ez alapján akkor azt is meg tudod majd érteni, és el tudod majd fogadni, ha 40 leszel, és a párod lecserél egy 20 éves diáklányra, mert zavarja, hogy öreg a nője?
2021. febr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a kérdező fogja lecserélni a vénülő,40 éves férjét egy fiatalabbra,ki tudja.
2021. febr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
En például azt nem tudnam elkepzelni, hogy 25-26 eves párom legyen. Én 25 éves vagyok, a férjem 35. Számunkra például ez a legidealisabb felállás. Ő korábban nem is akart volna se házassagot, se semmit, szóval ha egykoruak lennék, valószínűleg együtt se lennénk, hiszen pont akkor akarnánk teljesen más dolgokat az élettől. Arról nem is beszelve hogy alapvetően a férfiak később érnek még mindig. Szóval, én persze van kivétel, de a legtobb ilyen 24-26 eves férfit, meg inkabb fiúnak látom, akik buliznak, egyetemre járnak, most kezdenek bele az életbe, meg lehet az első albérleteben van, még tanul egy csomo mindent, nekem pedig a korulmenyeim miatt sokkal hamarabb kellett felnonom mint az átlagnak (emiatt pl. ha valaki így sokáig írásban kommunikál vele mindig meglepődnek, hogy te jo eg, te 25 éves vagy? :')), szoval erre nincs kapacitásom ezt vegigasszisztalni. Férjemmel mi pont most ezekkel az eletkorokkal akarjuk pont ugyanazt.
2021. febr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nyilván, akinek minden stimmel, azt nem zavarja a korkülönbség. De épp ez az, hogy a korkülönbség miatt szoktak nem stimmelni a dolgok, amik egyidőssel természetesen stimmelnek.

Valaki írta, hogy neki még megoldás is volt a gondokra, hogy idősebb a párja, na úgy értem is, hogy minden oké.

Amúgy, amit valaki írt, hogy fiatalabb pasit abnormálisnak érezne, megsúgom, én is így mondtam régen. :D Aztán mikor ismerkedtünk, és megtudtam, hogy fiatalabb nálam, ráadásul több, mint 1 évvel, elsőre nagyon fura volt... De aztán megszoktam, jól van ez így. Egyáltalán nem zavar oly módon, mint amennyire a több mint 5 év zavart, se semmilyen módon, örülök neki.

2021. febr. 24. 11:36
 10/19 A kérdező kommentje:

A kommentem előtti válaszolónál is értem, hogy tényleg stimmel a 10 év korkülönbség. Így érthető, hisz ilyen esetekben tényleg nem akadály, meg, gond, hanem még megoldás is. Tök érdekes amúgy, hogy valakiknek a +10 év a kényelmes, valakiknek pedig a +5 is túl távol van.


(De amúgy azt hozzátenném, hogy előbb jönnék össze egy 5 évvel idősebb férfival, mint egy 5 évvel fiatalabbal. :D)

2021. febr. 24. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!