Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

21-22 évesen párterápia?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés csak elméleti de mennyire életszerű hogy egy ilyen fiatal pár párterápiára menjen? Azért mondom hogy elméleti kérdés mert már teljesen lényegtelen igazából. Nyáron mondtam a barátnőmnek hogy lehet nem ártana elmenni egy terapeutához mert szeretném megmenteni a kapcsolatunkat, szeretnék újra boldog lenni mellette és őt is boldoggá akarom tenni, de azt mondta nem gondolja hogy ennyi idősen ilyen "drasztikus" lépést kéne tennünk, megoldjuk ezt saját erőből is menni fog. Fél évre rá szakított velem mert boldog akar lenni és mert elmúltak az érzései felém. Tényleg annyira elképzelhetetlen lett volna hogy ilyen segítséghez fordulunk? Helyette fél évig szart bele az egészbe és inkább szakított velem. Most itt félreértés ne legyen, tudom hogy nem csak az ő hibája hogy ide jutottunk, de én ebben a fél évben minden tőlem telhetőt megtettem azért hogy jobban menjenek a dolgok, de ehhez nem csak én kellettem volna, hanem ő is. Mert a saját életemet jobbá tudom tenni egyedül is, de egy párkapcsolatban ketten vannak, ott ha csak az egyik fél akar valamit az szerintem édes kevés. Két hónapja történt ez a szakítás, azóta nagyon magam alatt vagyok, mert tudom hogy segítséggel sikerült volna megmenteni. Azt mondta olyan dolgokkal löktem el magamtól mint amikor megvádoltam azzal hogy megcsal engem, meg hogy a karantén alatt két hétig minden nap összevesztem vele. Ezt az összeveszős dolgot aláírom hogy hiba volt, elég rossz hatással volt rám hogy hirtelen minden külvilági dolog megszűnt és sehova nem lehetett menni csak otthon ülni és egy kicsit bekattantam. Akkor még a szüleimmel éltem és a 3 testvéremmel voltam egy szobában. A másik dolog ez a megcsalás volt. Na most azt leszögezném hogy nem vádoltam meg semmivel. Nála volt a gumi mindig, mert ahogy fentebb írtam nekem semmi magánszférám nem volt otthon, neki pedig volt saját szobája ezért mindig akkor volt szex amikor ott voltam. Egy olyan helyen tartotta amiről csak mi ketten tudtunk. Igazából ez annyiból állt hogy tudtam hogy volt pár régebben vásárolt óvszer ami lassan le fog járni ezért megnéztem hogy melyikek azok, és feltűnt hogy a nemrég vett bontatlan 10 darabos csomagból 2 hiányzik. Nem vádoltam meg semmivel, nem álltam elé hogy kivel csalt meg, csak megkérdeztem hogy nem tud-e róla valamit, mert hogy kb azelőtt egy héttel vettem és az alatt az idő alatt mi nem voltunk együtt. Erre teljesen kiakadt hogy hát ő honnan tudja, nem nyúlt hozzá, miért vádolom azzal hogy megcsalt? Az hogy hova tűnt el azt azóta se tudni de akárhányszor szóba került mindig kiakadt ezen. Én ahogy őt megismertem tudom hogy nem csalt volna meg, legalábbis szeretném azt hinni hogy így volt. De rajtunk kívűl tényleg senki nem tudta hol van és senki nem nyúlt volna hozzá. Ezek miatt mondta hogy már nem tud úgy viszonyulni hozzám ahogy előtte. A veszekedést meg tudom érteni mert tényleg minden kis szarságon összekaptunk, viszont ezt a gumis dolgot nem, mivel én nem vádoltam meg semmivel, és meg se fordult a fejemben hogy megcsalna engem, csak megkérdeztem tőle hogy mit tud róla.


Én tényleg teljesen őszintén mondom hogy mindennél jobban szerettem ezt a lányt és minden tőlem telhetőt megtettem azért hogy megmentsem a kapcsolatunkat. Szerintetek segített volna a párterápia vagy hülyeség lett volna?



2021. márc. 3. 07:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor segit ha mindketten akartok tenni a dologert de nen tudjatok a modjat. O nekem nem ugy tunik mint aki akart volna is tenni erte
2021. márc. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Durván magamra ismertem a kérdésben. 22 voltam, mikor el akartam menni barátnőmmel, hogy ne menjen végleg tönkre. Ő hülyeségnek tartotta. Pár hónapra mintha megváltozott volna, aztán megcsalt. Az se érdekelte, hogy megtudtam. Azt mondta, hogy ez benne volt a pakliban és vállalta a kockázatot. Kegyetlenül fájt, hogy ennyire nem érdekli az egész.
2021. márc. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

A párterápia sem garancia semmire. :( Ott is előfordulhat, hogy a szakember azt mondja, jobb nektek külön.


Sajnos előfordul, hogy 2 ember olyannyira különbözik egymástól, hogy semmilyen terápia nem hangolja őket össze. 22 évesen érthető, hogy nem foltozgatni akarja, ami nem működik, és nem köteleződik el az elkövetkezendő 40-50 évre valakivel, akivel már az elején sem mennek jól a dolgok. Nem tudom, meddig voltatok együtt, de ilyen idősen gondolom, nem olyan régóta. Megértem a párterápiát azoknál, akik sok évet együtt töltöttek, akár együtt is éltek már, összeházasodtak, gyerek született. Akkor van mihez visszanyúlni, ott van egy hosszabb, boldog időszak emléke, amiből lehet táplálkozni. Ha jól olvasom, ti még együtt sem éltetek.


Engedd el ezt a lányt. Hidd el, fogsz még így, de még jobban is szeretni mást! Már nem éri meg azon törni a fejed, hogy mi lett volna, ha. Ő meghozott egy döntést, amit el kell fogadnod. Ha így történt, sajnos nem ő volt neked az igazi, amit a folyamatos veszekedések is alátámasztanak. Egyébként az én volt párom sem érezte olyan súlyosnak, amikkel megbántott néha, és vele is hiába mentem volna terápiára, ha alapból nem olyan ember, aki szeret tenni a dolgokért, kapcsolatért, hanem inkább a kifogást és a bűnbakot keresi. Én sokkal több esélyt adtam neki, mint neked a te exed, de abszolút nem érte meg. Ugyanúgy szakítás lett a vége. Az ember csak önmagáért képes változni, és igen, előfordul, hogy nem vagyunk kompatibilisek.

2021. márc. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%
22 évesen nem fogja venni egy nő sem a fáradtságot hogy terápiára menjen. Akad bőven f^sz amire felülhetnek, így ők minden problémázás nélkül továbbállnak.
2021. márc. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

A párterápia nem korhoz kötött. Családterápiára is mennek gyerekkel, pedig az is több ember együttműködéséről szól.

Ez nem drasztikus lépés, csupán egy következő lépés, amikor már saját magatok és barátok nem tudnak segíteni.

2021. márc. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég meglepő (jó értelemben) látni, hogy több fiatal srác is van, aki hajlandó lenne ilyenre, én mindig azt látom, hogy az ilyesmit a nők erőltetik, a férfiak egyrészt nem ismerik be ha külső segítség kell, vagy ha beismerik hogy gond van, akkor is cikinek érzik ezt. Azért látom, a fordítottja is előfordul :D. Nekem amúgy erről az a véleményem, hogy felénk rohadt drága egy ilyen, nem 2 fiatal pályakezdő vagy egyetemista fizetéséhez van mérve, meg amúgy is egy fiatal könnyen talál új párt, nagyeséllyel egy 20-22 éves nem azzal öregszik meg amúgy se, akivel akkor együtt van, így talán sajnálják az időt, pénzt, energiát főleg ha nincs gyerek. Na meg ti együtt sem éltek, azért több év együttélést, ha kvázi a másik a családod, azt talán érdemesebb megmenteni, mint egy járogatós kapcsolatot. Legalábbis a fejekben nyilván ez van, meg is tudom érteni. Mi tök szívesen elmennénk a párommal egy ilyenre, biztosan érdekes tapasztalat lehet, és lehet más szemmel nézel a kapcsolatra utána. minket legalábbis nagyon érdekelnek ezek a pszichológiai dolgok, csak hát a pénzt sajnáljuk rá...ugyanezt gondolom az egyéni terápiàról is, az is nagyon hasznos. De nem szégyellnénk elmenni akkor se, ha minden rendben van. Egyszer befizetjük magunkat úgyis :D
2021. márc. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Ribi dög. :) Fix, hogy megcsalt, elvégre hova lett a 2 gumi a dobozból? Netán felfújta és vízbombát csinált belőle? Kétlem. Félrebhaszott és eszébe se jut javítani bármin is.
2021. márc. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
12%

“ Nekem elég meglepő (jó értelemben) látni, hogy több fiatal srác is van, aki hajlandó lenne ilyenre, én mindig azt látom, hogy az ilyesmit a nők erőltetik, a férfiak egyrészt nem ismerik be ha külső segítség kell, vagy ha beismerik hogy gond van, akkor is cikinek érzik ezt. ”



Az ALFÁK nem mennek ilyenekre. A BÉTÁK mennek, hogy megtartsanak egy olyan nőt, aki már eleve félreqrt. Alfa nem terápiázik, dugja a következőt. Béta bevet mindent, csak hogy kapjon kegyelem nunit meg ne legyen magányos.

2021. márc. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a sok incel már megint? 😂

1- lehet félrekúrt a csaj, lehet nem, a kérdés a terápiáról szólt, nem csak erről a szituàcióról. Meg lehet, ráhúzta valami vibrire vagy más játékra, és szégyellte bevallani a srácnak :D.

2- frászt kapok már ettől az alfa-béta dumától, megint csak nem erről volt szó. Nemtől függetlenül vannak olyanok akik hajlandók rá, és olyanok is, akik nem. Általában nincs összefüggésben azzal, hogy ki milyen pasi vagy csaj, lehet pl. egy jó pasi is kíváncsi rà, hogy mi történik egy ilyen ülésen. A kérdezőnél most így jött ki, hogy ő akarta, a lány nem, nyilván ilyenkor értelmetlen ezen rágódni. Egy 20 éves lánynak meg lehet bocsátani, hogy kipróbálná mással is a kapcsolatot, főleg ha nem éltek együtt. Nem kell ehhez ri**ancnak lenni, rengetegen idegenkednek a terápiától, általad emlegetett “béta” férfiak is. Fordított esetben amúgy fiút is megérteném, ha ő nem akarna és a lány igen. Nyilván a kérdezőnek ez most rosszul esik.

2021. márc. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

#9. Igen, pont ez az, hogy nem éltek együtt, maximum ilyen délutáni talik voltak. Ott még nincs mit "megmenteni".

Ha passzol az együttélés, vannak közös célok, de valamiért mégsem megy a kommunikáció, egymás megértése... Na, akkor támogatom a párterápiát.

2021. márc. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!