Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen egy bántalmazó kapcsolat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen egy bántalmazó kapcsolat?

Figyelt kérdés
Hogy kell "elkepzelni"? Ahol nincs fizikai eroszak.
2021. márc. 6. 23:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából, ahogy fentebb írták, de azért vannak különbségek. Az enyém például soha nem szólt rám egy rossz szót sem, tehát így nézve verbálisan se bántalmazott.(A szakításig.) DE! Ahogy írta már valaki, elveszíted mellette önmagad. Pl.azon veszed észre magad, hogy azon gondolkodsz, mit akart azzal mondani, hogy...(megkérdezni nem opció, mert nem mondja meg), vajon úgy gondolta,hogy...? Megkérdőjelezed saját józan eszed. Mondjuk megbeszéltek valami fontosat, később viszont azt állítja, ő nem mondott olyat/nem emlékszik/nem úgy gondolta(természetesen itt se derül ki, hogy akkor mégis hogy). Ha bármi vita van, vagy nincs, csak simán megsértődik a semmin, szintén nem lehet vele megbeszélni. Hallgatással büntet, vagy elmegy. Ha visszajön, ld.fentebb:nem emlékszik/nem azt mondta stb. Mindig mindenki őt bántja, ő soha nem hibás semmiért, az egész világ gonosz. Ha valamivel kapcsolatban te ezt nem így látod, még gondolni se mersz rá, hogy nincs igaza, mellé KELL állnod annyira élethűen adja a hattyúk halálát. Egyszóval egy idő után arra jutsz, hogy veled van baj, gonosz vagy, demens(biztos te emlékszel rosszul), semmire se vagy jó. Végül tényleg nem mersz már önmagad lenni. Először mellette nem, aztán máshol sem, végül már nem is emlékszel, milyen voltál.
2021. márc. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

10. vagyok. Igen, #11, ezt kifelejtettem.


A toxikus személynek MINDIG más a hibás, ő sosem. Ha véletlenül más mellé állsz, akkor "Kösz szépen, hogy őt véded, persze ha valaki rólad mondana rosszat, repülne a feje". Mondanom sem kell, hogy nem akartam, hogy bárkinek is repüljön miattam a feje, viszont egy minimális megvédésnek én is örültem volna, és sokszor az sem történt meg.


Amíg tart a rózsaszín köd, odavan érted, addig te nem vagy hibás a szemében. Ellenben hibás bárki más: a szülei, a tanárai, főnökei, munkatársai, diáktársai. Engem sokáig nem hibáztatott semmiért, de egyszer csak elkezdte. Utána egyre gyakrabban tett engem felelőssé olyan dolgokért, amelyekről igazán csak ő tehetett.

2021. márc. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

11# válaszolóhoz hasonló exem volt. De nekem annyira jó a memóriám, hogy nem sikerült elhitetni velem azt amit "nem ezt mondtam" és hasonlók. Egy idő után kimondtam azt, hogy hazudik és onnantól kezdve tudtam, hogy nem én vagyok a rossz, de sokáig játszotta ezt a szerepet.

Hisztérikának tartott a családom, mert mindenki csak azt látta, hogy az exem egy tündéri ember, én meg egy hisztis p.a vagyok.

Aztán jött valaki, aki kinyitotta a szemem, rávilágított arra, hogy az exem egy passzív-agresszív személyiségű ember és onnantól kezdve ahogy utánna jártam a dolgoknak, mintha megvilágosodott volna minden. Minden kitisztult, az együtt töltött évek, a viselkedése, az én viselkedésem. Onnantól kezdve lejtőre került a kapcsolatunk és végül elváltam tőle.

2021. márc. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!