Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy esne nektek, ha a barátot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy esne nektek, ha a barátotok alig kedveskedik ajándékkal, de egy lány barátjának pedig szülinapra nagyobb értékben vett valamit?

Figyelt kérdés

4 éve jöttem össze a barátommal március folyamán, de már a kapcsolat elején sem vitt hivatalos randira. Elmentünk fagyizni, kávéztunk, gyors étterembe ültünk, de soha nem volt olyan, hogy közös vacsira mentünk, vagy kirándultunk. Abszolút nem éreztem őt romantikus személynek. Miután összejöttünk, csak összevissza csokikat vásárolt a szülinapomra, karácsonyra azt hiszem tusfürdő és deo szettet kaptam. Aztán Valentin-napra kaptam egy gyönyörű virágcsokrot, amiért nagyon odavoltam. Pár hónappal később pedig a középsulis ballagásomra kaptam tőle szintén egy hasonló rózsacsokrot, és karkötőt és nagyjából itt be is zárul a kör. Ez 2 éve volt, és azóta semmilyen ünnepre, se Valentin-napra, se nőnapra, se évforduló, se szülinapra nem kedveskedett semmivel.

Tavaly januárban szünetet tartottunk a kapcsolatban, és közben tavasz folyamán megismerkedett egy csajjal, akit a barátjának nevezett, és júniusban volt a szülinapja, és a csajszinak pedig kb 4-5 ezer ft értékben vett valami becsomagolt ital-szettet. De egyébként a barátságuk megis szűnt már nyár óta( állítólag nem volt közöttük semmi, még egy ölelés sem, hiszen a legjobb barátjának a húga volt a csaj, de az a fülembe jutott, hogy a barátomnak tetszett a lány). Azután pedig a mi szünetünk is véget ért, és novemberben összejöttünk újra. És mivel akkor volt a szülinapja, én kedveskedtem neki, illetve karácsonykor is. Ő pedig egy tábla csokit vett. Idén Valentin-napra sem vett semmit, és most Nők napjára sem fog venni.

Nagyon zavar, hogy szinte soha nem visz randira, és alig-alig akar nekem valamit ajándékozni, én pedig minden ünnepet a fejemben tartottam, és kapott tőlem valamit. Amikor felemlítem, hogy menjünk randira, vagy szóvá teszem, hogy ha én adok, akkor jól esne, ha viszonozná, de mindig kifogást keres, hogy neki soha nincs pénze ilyesmire. De a kapcsolatunk elején, 3-4 évvel ezelőtt még is képes volt erre, illetve rosszul esik, hogy a lány barátjának szülinapra tudott venni ajándékot. Én meg úgy érzem, hogy abszolút nem is szeret már, nem tetszek neki és nem becsül meg. Rosszul esik, hogy minden csaj facera, instára kiteszi, hogy mindig mennek randira, vagy hogy a párja mit vett neki, az én kapcsolatom pedig ilyen besült. 20 évesek vagyunk.

Szoktatok egyáltalán ajándékozni egymásnak?


2021. márc. 7. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Többé-kevésbé egyetértek veled és megértem a dolgot, kivéve ezt a részt: "Rosszul esik, hogy minden csaj facera, instára kiteszi, hogy mindig mennek randira" - ez nem pozitív dolog. Mármint ha tényleg ez a baj, hogy "nem lehet kitenni a közösségi médiára" az úgy önmagában elég baj. Bár nem akkora, hogy nem kapsz semmit soha...


Ő ismer téged annyira, hogy tudja, hogy mi az amit szeretnél? Mert ez sem mindig evidens, volt olyan kapcsolatom régen, ahol ha lelőnek se tudnám megmondani, hogy mit kellett volna venni, mivel a legtöbb dologra flegmatikusan reagált az illető, így meg nem nagyon láttam értelmét foglalkozni a témával. Te mennyire vagy flegmatikus?

2021. márc. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A fagyizás, kávézás miért nem számít randinak? Csak az étterem a "hivatalos"? És komolyan az fáj a legjobban, hogy mindenki teszi ki, hogy randizni megy, te meg nem teheted? Bocs, de ezek szerintem hülyeségek. Szerintem nem azon múlik, szeret-e, tetszel-e neki, és pláne megbecsül-e a barátod, hogy vesz ajándékot vagy nem...
2021. márc. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem ajándékozós típus a párod, akkor szerintem a csaj is csak azért kapott tőle, hogy magához tudja édesgetni. Ismerkedéskor mindenki igyekszik jobb színben feltüntetni magát.


Egyébként más részei hogyan működnek a kapcsolatnak? Meg tudtok beszélni mindent, van közös jövőképeket, amiért tesztek is?

2021. márc. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a haver elott nem akart beégni hogy vmi olcso vmit ad a hugának.
2021. márc. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#1 Sok év alatt kiismertük egymást, és tudja, hogy mire vágynék. Anno a rózsacsokor után nagyon sokszor felemlítettem, hogy imádtam az ajándékát, és a mai napig a szobámban tartom mindkettőt (igaz azóta már kiszáradtak, de nem akarom kidobni). Akármilyen virágnak örülnék, akár csak egy rózsaszál miatt is a fellegben érezném magam, és ezt többször felemlítettem neki, de általában csak azt a választ kaptam, hogy túl drága... A karkötőt is úgy kaptam, hogy mondtam, hogy szeretnék venni ilyesmit, és ő azután megvette. Ezenkívül tudja azt is, hogy a szenvedélyem a smink vásárlás, és örültem volna, ha meglep valami ilyesmivel, de ő ezekre csak annyit mondott, hogy szerinte csak feleslegesen pazarlom az időm és a pénzem ilyesmire...

Ő is általában elárulta, hogy mit szeretne, és én kielégítettem a vágyait, tudtam minek örülne, és azt is tudtam, hogy mi az, aminek abszolút nem örül ( pl közös képes keret, közös nyaklánc, bögre, párna, és a többi szerinte haszontalan dolog tuti a kukában landolna).

#2 Randinak tartom azt is, de pl a fagyizás nyaranta csak 2x történt meg, vagy hogy beülünk valahova kávézni, az is fél évente egyszer történik. Mindig bent rohadtunk a házban, és soha nem akart kimenni velem, ami elszomorít.

#3 Nem igazán haladunk a jó irányba sajnos, ezenkívül még sok más gondunk is van a kapcsolatban, csak jelenleg most ez a téma van a fejemben. Sok időt már együtt töltöttünk fiatalabb korunkban, de egyre több a szünet a kapcsolatban. Még 1,5 éve azt mondtam volna, hogy minden jó, és valószínűleg feleségül vett volna, de jelenleg ez nagyon homályos, hogy hogyan alakul a kapcsolatunk. :(

2021. márc. 7. 21:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok megint csak, hát szinte sejtettem, hogy ezt fogod írni. :(


"Ezenkívül tudja azt is, hogy a szenvedélyem a smink vásárlás, és örültem volna, ha meglep valami ilyesmivel, de ő ezekre csak annyit mondott, hogy szerinte csak feleslegesen pazarlom az időm és a pénzem ilyesmire..."

Ezt faragatlanságtam tartom. Tény, hogy a sminkvásárlás nem egy esszenciális összetevője az életnek, ami nélkül összedől a világ, de biztos vagyok benne, hogy ha neked ez a hobbid, akkor boldoggá tesz. Én sem értem sok embernek a hobbiját, mégsem szólok bele.


Igazából örülhetsz is, ha nem vesz el, mert a házasságban is ilyen garasoskodó lenne. Megérteném ezt a nagy spórolást, ha tényleg azért nem akarna költeni rád, mert mondjuk az esküvőre, lakásra, autóra, esetleg a későbbi gyerekek költségeire tesz félre. Itt viszont szerintemegyáltalán nem erről van szó.


Az sem hangzik túl izgin, hogy folyamatosan csak a szobában vagytok. Nem kell folyton költeni a pénzt, meg fancy helyekre járkálni, de azt mondom, hogy egy sétára, kirándulásra vagy párszáz Ft-os fagyira jogosan van igényed.

2021. márc. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!