Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Már a kapcsolat elején túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már a kapcsolat elején túl sok a vita, mégis olyan biztos pontnak érzem az életemben. Van értelme várni?

Figyelt kérdés

Mit tegyek? Jóformán még csak pár hónapja találkozgatunk, de már volt 2 nagyobb félreértés is kettőnk között.

Ilyen helyzetben ti folytatnátok a dolgot?


És befolyásolna-e bármiben az, hogy évek óta ő az első akit még ezek ellenére is biztos pontnak éreztek az életetekben? Tudom, hogy keresni fog, hogy megakarja velem majd beszélni a dolgot, hogy nem mondd le erről és ez egy nagyon nagyon fontos dolog nekem.


2021. márc. 11. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Te döntsd el, de szerintem menthető még. Az elején vagytok, össze is kell csiszolódni. Legalább mertek egymással konfrontálódni, ez pozitív.
2021. márc. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Legalább mertek egymással konfrontálódni, ez pozitív."


Megmondom az őszintét ezt érzem kicsit én is. Másokkal ilyen "nyíltan vitazkozni" még nem tudtam, mint vele.


Én nemtudom eldönteni, mert ezen az oldalon sűrűbben láttam már, hogy ohh ahol legelején probléma van azt már hagyni is kell.

2021. márc. 11. 22:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi miatt alakultak ki a viták? És azokat hogy kezelte, kezeltét?
2021. márc. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kezeltétek*
2021. márc. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek egyet ezekkel. Mármint természetesen ha bántalmazás, verekedés, becsapás, hazudozás, ilyesmin megy a vita, akkor nem szabad folytatni. De ha ártalmatlan dolgokon, akkor egész nyugodtan. Pont a napokban azon röhögtünk a párommal, akik hangsúlyozzák "köztünk sooohhhha egy hanngos szó nincs!". Aztán ezek általában rá nem sok időre hirtelen szakítanak, elhagyják egymást másért stb. Mi meg szoktunk vitázni már a kezdetektől fogva, ha úgy adódik, és mégsem mi válunk el.:) Érdekes.
2021. márc. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez sem fekete-fehér, nagyban függ például a félreértések miértjétől/milyenségétől is, a viták minőségétől, a problémák kezelésétől, stb.. Nem lesz automatikusan szr egy kapcsolat, mert vannak viták az elején, de benne van, hogy nem lesz jó és intő jel. Nehéz megítélni, mert a külső szemlélő nem igazán látja milyen a kapcsolat, aki benne van, az pedig elfogult és nem fog tudni érzelem nélkül szemlélni.


Nagyon egyszerű példa direkt túlzó helyzettel: tapasztalatlanabb koromban volt egy személyiségzavaros párom, akivel szintén voltak viták és ne aggódj, egy idő után visszajött mindig ő is. A kapcsolat ettől még szr volt nagyon, de ezt csak akkor éreztem igazán, miután vége lett és eltelt egy kis idő, mikor rendesen helyére tudtam tenni a dolgokat magamban.

2021. márc. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi az első fél évben szerintem minden héten vitáztunk valamin, sokszor átment veszekedésbe is... aztán ahogy összecsiszolódtunk szép lassan, ezek is abbamaradtak... ennek már 3 éve és együtt élünk. Nagyon ritkán, akkoris valami apróságon (házimunka) szoktunk csak vitázni. Szóval mondhatni mi "kiéltük" magunkat ebben az elején, most meg csönd van :D

Nyugi, nem szégyen ez. Én is azt vallom, inkább vitázzunk, minthogy konfliktus-kerülő legyen bármelyikőnk is, és elnyomjunk dolgokat.


Mi is ismerünk olyan párokat, akik állandóan azzal fényezik magukat, hogy ők max évente vitáznak, meg sose veszekszenek... aztán hopp, kiderül, hogy a férfibe mennyi elnyomott dolog van, amit nem mert elmondani... vagy hopp, kiderül, hogy a nő egy oltári nagy papucsként "neveli" a férfit és konkrétan a levegővételét is megszabja... persze ezt a 4 fal között, nehogy kitudódjon :)


Szóval nyugi, normálisak vagytok. Persze rengeteget számít, hogy megtudjátok-e értelmesen beszélni ezeket, letudjátok-e őket zárni. A vitázás is úgymond "tanulható", mert nem mindegy, hogy csak vagdalkoztok aztán besértődve várjátok a bocsánatkérést, vagy vitatkoztok, aztán leültök és megbeszélitek, hogy amúgy minden okés, csak eltér a véleményetek valamiben. :)


22N

2021. márc. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy miken vesztetek össze. De nekem nagyon az elején annyira nem pozitív...
2021. márc. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!