Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan és mikor mondjam el az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan és mikor mondjam el az elmondhatatlant a férjemnek?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz 2 éve, hogy összeházasodtunk, 5 éve vagyunk együtt, nemcsak a férjem, hanem lelki társam, barátom is egyben. Ennyi idő után is minden nap szoktunk mélyebben beszélgetni, a harmonikus kapcsolatunk fő pillére, hogy mindent megbeszélünk, és közösen keresünk a problémákra megoldást. A legnagyobb problémámra azonban biztos vagyok benne, hogy nincs jó megoldás, olyan kompromisszum, mely mindkettőnk számára egyaránt elfogadható lenne, pedig rengeteget rágódtam rajta már. Imádja a gyerekeket, közeli barátainak az elmúlt 1-3 évben sorra születtek a gyerekeik, szeretne sajátot is. Nagyon jól kijön a kicsikkel, a gyerekek is ösztönösen keresik vele a kontaktust. Beszéltünk még a kapcsolatunk legelején erről a kérdésről, akkor elmondtam neki, hogy először a karrieremben szeretnék egy bizonyos szintig eljutni, valamint nem kevés bakancslistás helyet bejárni a világon, utána esetleg beszélhetünk róla. Egyre erősebb bennem az érzés, hogy nem akarok gyereket, egyszerűen nem érzem magam jól a társaságukban, zavar a sírásuk, gügyögésük stb. Nem lenne tisztességes, ha a férjemet megfosztanám attól, hogy apa lehessen, másik oldalról nézve egy gyerek sem érdemel olyan anyát, aki nem szereti őt önzetlen szeretettel, tiszta szívvel. Arra gondoltam, hogy az lenne a legkevésbé ellenemre, ha egy iskoláskorú (min.6-7 éves) gyereket fogadnánk közösen örökbe a későbbiekben, néhány év múlva, mivel a nagyobbacska gyerekekkel jobban kijövök. Persze ez is csak félmegoldás lenne, de jobbat egyszerűen nem tudok kitalálni. Ti hogy viszonyulnátok mindehhez, ha a férjem helyében lennétek?

Kizárólag konstruktív véleményekre vagyok kíváncsi, gyalázkodó, válásra buzdító kommentekből nem kérek!



2021. márc. 16. 19:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
13%
Ha igazan szereted a parod, akkor szeretned vele tovabb orokiteni a genjeit.
2021. márc. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
23%
Miert is nE szulne ezert egy no, csak mert igazan szereti a parjatXDD
2021. márc. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%

Azt, hogy ezt a témát már az első randik egyikén illik letisztázni, mert későbbiekben csak bonyodalmat és szenvedést szül.

De minimum csak akkor összeházasodni ha ebben nem különböztök.

Egyébként rengeteg férfi nem más gyerekét akarja, hanem csak és kizárólag sajátot, de ezt nem velünk kellene megbeszélni.

2021. márc. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%

Abszolút nem rábeszélni akarlak, ha tényleg nem akarod, akkor ne, de azt is vedd számításba, hogy egy saját gyerekhez máshogy állnál, mint másokéhoz.

Ha ennyire szeretne gyereket, nem hiszem, hogy "beéri" egy iskolás korú örökbe fogadottal, viszont mivel nem ismerem és nem tudom hogy áll a kérdéshez, így nyilván nem biztos. De azért általában aki ennyire gyerekre vágyik, az sajátot szeretne. Idegenekként szerintem erre nem lehet jó választ adni, mert nem tudhatjuk, ezt tényleg vele kéne megbeszélned.

2021. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Úgy mondd el neki, ahogy ideírtad. Nekem furcsa, hogy 5 év alatt ez nem jött szóba, de nem akarok ítélkezni.


Mivel én sem akarok gyereket, nem tudom átérezni annak a helyzetét, aki akar.

2021. márc. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

Huhh.. Tapasztalatot tudok csak megosztani, tanács helyett.

Úgyanígy voltam a gyerekekkel. Egyszerűen nem. Nem akartam. Mindenki mondta hogy majd jön ez az érzés. És utáltam ha ezt mondták. Inkább háziállatok.

Aztán megszületett a nővérem kislánya, és mint a villámcsapás. Ilyesfajta szeretetet életemben nem éreztem.

Mondjuk mi nagyon Nagyon közel állunk a nővéremmel, szoros a kapcsolatunk, ez valószínűleg közrejátszott.

De most már el sem tudom képzelni, hogy a sajátomat tudom e majd jobban szeretni, egyszerűen annyira szeretem az unokahugaimat.

Találkoztam a gimis kolesztársaimmal, és amikor szóba jött a gyerektéma, le voltak döbbenve hogy beszélek róluk, mert emlékeztek hogy mennyire nem szerettem őket, és még csak meg se próbáltam úgy tenni, hogy akár csak kedvelem a gyerekeket.

Igen. Változhat a világ.

Velem megtörtént, pedig hajthatatlan voltam. De az a pici lány mindent megváltoztatott

2021. márc. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
31%

Konkrétan átvágtad.

Én elkösszönnék a helyében és keresnék olyan párt akivel családom lehet, te meg építgesd a karriered.

2021. márc. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
62%

Az örökbefogadás nagyon rossz ötlet. Vedd figyelembe hogy egy gyerek érző ember, nem lehet visszaadni és ugyanannyi gond van vele mint kiskorban, nagykorban,felnőttkorban.

1. pénzbe kerül, minél nagyobb annál többet eszik. ruháztatás, kabát, cipő minden évben több szett. a kínai kabát 6500, a h&m 9-10 ezer. Napi szükségleteken felül Milliók mennek el a tanítatására, kell neki életkezdő pénz, segítség a lakásvásárláshoz, minden szülő magától veszi el ezt a pénzt. nincs olyan, hogy a fölöslegből, ha csak nem vagytok milliárdosok.

2.mint minden ember, alapjáraton lusta, van olyan hogy biológiai agresszió.Sok sok türelemmel, energiaráfordítással lehet nevelni, de mindig lesz saját akarata.

3.dackorszak, kamaszkor, visszapofázás, kimaradozás, rendetlenség, örökös alkalmazkodás. még a legjobban nevelt gyereknél is van nem kevés fejfájás okozva a szülőnek. egy viszonylag jól nevelt gyerekbe egy szülő rengetek időt és energiát öl, hogy az olyan legyen, hogy azt mondják rá"milyen jólnevelt".

4. ha balesetet szenved és lebénul vagy maradandó fogyatékossága lesz, lemondhatsz az utazásról, de még a munkádról is, ápolhatod otthon életed végéig. és ez felnőtt korában is bekövetkezhet

5.felnőtt korában is lehetnek problémái, drog, válás és akkor hazacuccol a szülői házba, adósságot vesz a nyakába és az utcára kerül...

Ilyen attitűddel semmiképpen ne fogadj örökbe. inkább szülj. de a legjobb lenne ha nem szülnél és szétválnátok. mert amit fent írtam, azokat a terheket te mentálisan nem bírnád.

2021. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
60%

Azért elég nevetséges, hogy hosszan fejtegeted, milyen mély és őszinte a kapcsolatotok, de konkrétan aljas féreg módjára átverted.

Aki gyereket akar, az nem fogja beerni egy 6-7 éves, nem saját gyerekkel. Aljas dolog volt, hogy ezt nem mondtad el neki a házasság előtt.

2021. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%

Ne cseszegessétek már.. Nem vágta át. Írta, hogy a kapcsolat legelején tisztázta, hogy előbb x dolog és utána talán....


Mondd el neki amit ide leírtál!

2021. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!