Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A kapcsolatunk a végét járja,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kapcsolatunk a végét járja, viszont nem akarom megbántani a párom családját. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy kapcsolat, ami lassan 9 éve tart. Házasság lett belőle, viszont pár éve kiderült, hogy nem egészen egy irányba tartunk. Alapvető kérdésekben tér el a véleményünk, ezt most nem részletezem. Ha valaki kíváncsi rá, leírom. Lényeg, hogy nem tudunk dűlőre jutni, én már feladtam az egészet. Ez az állapot lassan egy éve tart.


Részemről rég véget vetettem volna az egésznek, ha a feleségem családjával nem lenne ilyen kiváló kapcsolatom. A szüleit szüleimként szeretem és tisztelem, papákat, mamákat, tesókat szintén. Sokkal jobban kijövök velük, mint pl. a saját anyámmal. Rengeteget segítenek nekünk, ezt természetesen igyekszem viszonozni is.


A lányukkal viszont nem bírom tovább egy fedél alatt. Az utóbbi egy évet is csak a miliő miatt viseltem el - illetve reménykedtem, hogy a kommunikációs kísérletek miatt majd valami pozitív-irányú változás áll be.


Nem így történt. Most pedig tépelődöm. Közben bekerült egy harmadik személy is a képbe, megcsalás viszont nem.


Kérjük egy párterapeuta segítségét? Ha a szakítás mellett döntök, hogy tudnám ezt a család irányába a legkíméletesebb, légtisztelettudóbb módon megtenni? Biztos furcsán hangzik, de anyósom, apósom nélkül el sem tudom képzelni az életem. Járt már közületek valaki hasonló cipőben?


Üdv nektek,

F / 35



2021. márc. 22. 11:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Apa is ezért vált el a 2. házasságában. A nő kamasz gyerekei tettek mindent tönkre. Főleg a lány.


A helyedben en csak azon agyalnék hogy a távozásom jol sikeruljön azza ne hordjanak el a végén, emelt fővel tudjak tàvozni.

2021. márc. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
*azaz
2021. márc. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#1 Ez is egy szép történetnek hangzik. Gondolom hiába próbálták a felek megbeszélni a dolgot.
2021. márc. 22. 11:58
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Voltam hasonló helyzetben. Nagyon jó kapcsolatunk volt az ex szüleivel, olyannyira, hogy amikor közöltem az édesanyjával, hogy elhagyom a fiát, azt mondta, bár megtehetné, hogy engem örökbe fogad és a fiát kiteszi a lakásból. Sokáig még jóban voltunk, néha beszéltünk, de egy idő után ritkultak a beszélgetések és egy ideje már nem beszéltem vele. Az én döntésem volt, ugyanis rájöttem, hogy ha új életet akarok kezdeni, akkor a réginek az emlékét ugyan megőrzöm, de nem viszem tovább magammal.


Azt gondolom, hogy ha tényleg nagyon jó a viszonyod velük és leülsz, elmagyarázod a döntésed okát, meg fogják érteni. Persze az is lehet, hogy olyannyira védelmezni fogják a gyereküket, hogy ez rajtad fog csattanni. Nagyon kétesélyes.


Utóbbihoz is volt szerencsém, a szülők hirtelen elmondtak minden szemétnek, mert elhagytam a fiukat. Évekkel később futólag találkoztam velük és csak annyit mondta, hogy már bánják, hogy akkor úgy viselkedtek velem.

2021. márc. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

1-es, szerintem te félre értetted. A "lányuk" az az anyósa-apósa lányára, vagyis a saját feleségére utalt.


Kérdező, ha ilyen helyzetben vagy, a párterápiát mindenképp próbáljátok meg. Nincs semmi vesztenivalód.

Az nem értem, a szülei semmit se vesznek észre abból, hogy a feleségeddel nem jössz ki? Gondolom a feleséged észre veszi, hogy köztetek sok feszültség van. Gondolod, hogy erről ő semmit se mond a szüleinek? És amikor együtt vagytok anyósodékkal (ami úgy látszik, elég gyakori), akkor nem veszik észre ők maguk is a feszültséget köztetek?

2021. márc. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#4 Így van, ez is benne van a pakliban, hisz elvégre az ő kutyájuk kölyke. Örülök, hogy Te szerencsésen túljutottál ezen!


#5 Az utóbbi években eléggé eltávolodott a szüleitől, akikkel egyébként sem volt soha túlzottan jó kapcsolata. Igen, ez pedig utólag nekem kellett volna, hogy annak idején feltűnjön.

Lényeg, hogy a büszkesége miatt nem tartom valószínűnek, hogy túl sok mindent megoszt az édesanyjával. Továbbá az is lehet, hogy a feleségem nem tatja ennyire drámainak a helyzetet.

2021. márc. 22. 12:07
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Továbbá az is lehet, hogy a feleségem nem tatja ennyire drámainak a helyzetet."


Akkor először vele ülj le beszélgetni. És ha látja, hogy nagy a baj, akkor talán nyitott lesz a párterápiára.

2021. márc. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első szerelmem családjával ugyanígy jártam, mi 6 évig voltunk együtt, és az utolsó kettőben már a családjához ragaszkodtam, nem a fiához (bár szerettem).

Hamarabb kellett volna lépnem. Mind megsínylettük , saját gyerekükként a tesók pedig tesójukként szerettek, és meg is maradt a jó kapcsolat 10+ éve már. Túl lehet élni , mindkettőnknek született gyereke is azóta, és jól megvannak a választottjáva is a családtagok.

Hidd el: a mindennapokat nem ők szívják végig a feleségeddel, hanem te. Nem őket rombolja a légkör , hanem téged és a jelenlegi feleségedet. Akik valóban szeretnék benneteket, azt akarnák, hogy boldogok legyetek: akár együtt, akár külön.

A párterapeutáknak nincs varázspálcájuk: abban tudnak segíteni, hogy egy általatok közösen megfogalmazott cél elérésében támogatnak titeket: ez lehet az is, hogy dűlőre akartok jutni abban,hogy együtt vagy külön folytatjátok-e.

2021. márc. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#7 Megpróbáltam, finoman, több ízben, sokféleképpen. Nehéz jelleme van, ahogy nekem is, nem könnyű vele konszenzusra jutni. Egyébként valószínűleg igazad van, más oldalról közelítem meg legközelebb.


#8 Jó szavak, köszönöm!

2021. márc. 22. 12:14
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Próbálj meg kilábalni valahogy.. mert ha nem akkor a sajat boldogságod megy rá. Ha nincs értelme folytatni, jobb minél hamarabb kiszállni belőle.

Lehet mással boldog lennél.

2021. márc. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!