Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rendmániás, (OCD) férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rendmániás, (OCD) férjem minden házimunkát egymaga szeretne csinálni, pedig háztartásbeli vagyok. Hagyjam rá vagy erőszakoskodjak?

Figyelt kérdés

Eleinte még uralkodott magán, hagyta hogy én is csináljam, aztán egyre többször kötött bele, vagy újracsinálta, amit épp előtte fejeztem be. Én belefáradtam ebbe, és elkezdtem ráhagyni, most ott tartunk, hogy mindent ő csinál a lakásban, a főzésen kívül, illetve a gyerekekkel is nagyobbrészt én foglalkozok.

A kisebbik fiunk illetve a jelenlegi helyzet miatt még egy ideig biztos háztartásbeli maradok, nem lesz munkám. Rossz nézni, hogy hazaér fáradtan és nekiáll takarítani, de képtelen vagyok olyan tökéletesen megcsinálni, ahogy ő szeretné. Az utóbbi időben rájöttem hogy megszoktam és belekényelmesedtem, hajlamos vagyok inkább sorozatot nézni miközben ő takarít, és emiatt folyton bűntudatom van.


2021. márc. 23. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Apám is ilyen volt, csak ő idősebbként kattant be. Amúgy csak bizonyos dolgokra volt kényes. Például nem voltak élére állítva az újságok és őrjöngve berontott a szobámba. Törülközők nem voltak szépen szín szerint. Őrjöngött. Tehát bármit csináltam nem volt jó. Lehet fura, de a végén ráhagytam (amitől még jobban kiborult), és egy eléggé leszarom felnőtt lettem és trehány. Viszont pár dologban mániás lettem én is pl kézmosás (ez nálam már beteges szint), külön szivacs mindenhez, közben legórom a ruháim az ágyra.

!!Lehet félreértik majd páran, nem azzal volt a baj, hogy rendes pedáns ember, hanem hogy zavarja ahogyan a másik megcsinálja a dolgokat és az csak úgy jó, ahogyan ő szeretné, kényszeresen állítgat be élére dolgokat, minden ut

n kézmosás (én ha hajamba túrok utána is kezet mosok) stb.

Emögött mindig van valami durva szorongás, szóval nem tudom, férjed nem szeretne pszichológushoz menni? Mert ez idővel súlyosbodik.

2021. márc. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

De ha neki ez így jó, akkor neked miért nem? Csinálsz délelőtt egy általános takarítást, hogy amikor hazaér hamarabb végezzen.

Gyerekezel, főzöl, eltakarítod magatok után, amit kell.

Ő dolgozik, hazaér, megcsinálja, ami nem tetszik neki.

Mindenki nyert.

2021. márc. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Álom férfi.
2021. márc. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedül élne, akkor is ezt csinálná.

Terápia és gyogyszer segíthet, de csodát ne várj, csak mérsékelheti a tüneteket, nem lesz tőle laza , inkább csak "átlagosan rendmániás".

2021. márc. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Te főzől, te foglalkozol a gyerekekkel. Mi a gond?

Örülj neki inkább.

2021. márc. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is az apámmal kezdődött, őrjöngött ha nem úgy volt ahogy ő akarta pakolni, rendszerezni, gyűjtögetni, felszegezni, bármit.

Aztán ahogy idősödött, egyre kevésbé volt ehhez ereje, oda kellett figyelnem néha, hogy ne legyek szerepcserében és ne toroljam meg rajta amikor már gondjavolt a higiéniával meg úgy egyáltalán mindennel.

A férfi akit szeretek ugyanez. Áttereget, átpakol a mosógépben, a mosogatógépben, mindenhol. Sokszor ha megérintek egy terméket a boltban azonnal lecsap rá, hogy az van otthon nem kell venni, persze általában nincs. Ezek berögződött termékek egyébként , most ezen el is mosolyodtam, hogy tényleg mindig ugyanazok.

Volt beszéljük meg és vita, kiborulás, ráhagyás. Egyik sem vitt előbbre.

2021. márc. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Apám is ilyen volt. Ezen csak a kor segít, nem fogja erővel bírni.
2021. márc. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az en ferjem ilyen. Teljesen rahagytam. Annak nincs ertelme, hogy ujracsinalja. Ha pedig nincs tennivaloja, fejebe vesz valami nagyobb dolgot, amitol rettegek. Nem akarom, hogy befesse a keritest, kivagjon egy fat, kerteszkedjen, mert az csak az teruletem.

Annyira latszik rajta, hogy lenyugtatja. Nem viszi utana durvan tulzasba. Vasalni azert nem hagyom.

2021. márc. 24. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Tutira OCD-s, de elharitja, ezert igyekszem tiszteletben tartani. De pl ha nem szolnek ra, elkesne mindenhonnan. Temetes, utazas, idopontra menes elott a furdoszobaban zuhanyozas utan eltunik es csiszatol. Olyankor kiabalok, hogy abbahagyni azonnal.
2021. márc. 24. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nőként vagyok ilyen szinten rendmániás és teljesen őszintén mondom, nem haragszok a páromra. Anyukám is ugyanez volt, féltem mikor jött haza, hogy mibe fog belekötni ezért mellette sok sok év alatt megtanultam mindent úgy megcsinálni, ahogy neki tökéletes volt és sajnos berögződött nálam is. Én nem tudtam ráhagyni, mert nem viseltem el a minden napos orditozást, veszekedést ezért inkább mindent 100%ra megcsináltam minden áldott nap.

Mikor összeköltöztünk ez baromira kijött kettőnk között, hónapokig veszekedtünk, csoda, hogy velem maradt.


Mindent elmosogattam utána mégegyszer, ha porszívózott mégegyszer megcsináltam mert nem tetszett stb. Olyan szintű OCD-m van, hogy ha filmet nézünk és észreveszem, hogy a szobában valami nem úgy áll, ahogy kéne, akkor leállítom a filmet és megcsinálom. Vagy pl. a kényszeres dupla-ellenőrzés MINDENBEN. Már az ágyban fekszünk, sötét van, kétszer is lecsekkoltuk hogy bezártuk-e az ajtót és lemegyek harmadjára is megnézni, hogy biztos-e... Már amúgy kezdünk full átállni a kaja rendelésre, mert a főzés nekem csak idegeskedés amiatt, mert látom, hogy koszolódik a tűzhely, gyűlnek a mosatlanok stb. És nem várhat délutánig ezeknek a megcsinálása, hanem a főzés elkészültével AZONNAL nekiállok, így égettem szanaszét a múltkor a kezem, hogy a még forró tűzhelyet kezdtem el takarítani, mert nem tudtam várni :(


Szóval ez amúgy kb. megkeseríti az életem, de párom borzasztóan türelmes és ezért hálás is vagyok neki, cseppet sem zavar, hogy a takarítás 90%-a az enyém, mert csak én tudom úgy megcsinálni, ahogy tetszik. Mosni, teregetni szokott amúgy, meg a macskaalomból kiszedi a kakit és eteti a cicákat. A többi az én munkám és ez így van jól.


22N - 24F és 3 éves kapcsolat

2021. márc. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!