Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Külföldön miért elfogadottabb,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldön miért elfogadottabb, ha a feleség háztartásbeli?

Figyelt kérdés

Ha természetesen nem is egy életre, de néhány évre, ha épp nem talál olyan munkát, amit szívesen végezne, tanulni szeretne, vagy épp csak otthon lenni egy kicsit.

A legtöbb kolléganőm részmunkaidőben dolgozott 20-30 órát maximum, nem nagyon emlékszem férjes nőre kortól függetlenül, aki teljes munkaidőzött volna.

Akinek karrierje van, az persze megint más.

De az ismeretségi körömben is azok a nők, akiknek a férje jól keres (3000-5000€ nettót), nem dolgoznak, vagy maximum részmunkaidőben. Volt, akinek már volt egy diplomája, csak itt nem tudott elhelyezkedni a szakmájában, és inkább elment másoddiplomázni, minthogy takarítani vagy felszolgálni menjen.


Szóval röviden: aki megteheti, hogy nem dolgozik 8-10-12 órában, az nem teszi, hacsak nem szereti annyira a munkáját.


Viszont nem vettem észre, hogy bárkit is lenéznének emiatt, simán bevallják a kérdésre, hogy részmunkaidőznek vagy nem dolgoznak épp, és nem fujjog senki.


Tudom, hogy otthon nincs erre pénz a legtöbb családban, de sokan még arról is undorodva beszélnek, akiknél van.


2019. máj. 2. 09:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Itt is elfogadott,csak a csóró pasikat zavarja.
2019. máj. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

... Meg a csóró nőket.

Nekem semleges a véleményem erről. Nem nekem kell őket eltartani, ha nekik jó így akkor jó így. Más ember véleménye nem számít.

2019. máj. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
37%
majd rájönnek ott is, hogy egy nagyra nőtt gyereket eltartani kerülendő, ha csak lehet
2019. máj. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
De te nem htb-t írsz, hanem aki részmunkaidőben dolgozik.
2019. máj. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Aki részmunkaidőzik sem keres annyit, hogy önállóan el tudja tartani magát, szóval majdnem ugyanott van, mintha htb lenne.


De akkor így: Nincs lenézve, aki nem dolgozik teljes állásban, ha nem szorulnak rá.

2019. máj. 2. 09:39
 6/21 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az itt sincs annyira lenézve, mint aki csak otthon van. Én úgy látom az van lenézve, ha valaki otthon van, de vagy nincs gyerek, vagy már nagyok és kb a házimunkát se csinálja meg.
2019. máj. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%

Itt ezt azért nézik le, mert két esetben fordul elő:

Nincs kedve teljes állásban dolgozni, de állandóan panaszkodik, hogy csóróság van. Rosszabb esetben mindenkitől kölcsön kér, a gyerekekre hivatkozva.

Vagy az a legfontosabb témája, hogy milyen jól keres a férje, hogy neki nem kell dolgozni. Mindezt úgy adva elő, mintha az dicsőség lenne rá nézve, hogy ügyesen választott.

Középút (ilyen keresetek mellett) nincs nagyon.

2019. máj. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%

Ez azért van így Magyarországon, mert itt több a csóró, mint nyugatra és kevesebben keresnek annyit, hogy egyedül fenn tudjanak tartani egy családot. Ezért persze megvetik a gazdagokat, vagy bárkit, aki sikeresebb náluk, jó magyar szokás szerint(dögöljön meg a szomszéd tehene is szindróma). Bár szerintem pont nem érdekel senkit, hogy a pórnép kit vet meg.


Amúgy szerintem érdekes, hogy pont Nyugat-Európáról gondolná azt az ember, hogy milyen liberális és feminista, holott a legtöbb családban tényleg csak az apa dolgozik, vagy legalábbis csak ő teljes munkaidőben. Még akkor is, ha van babysitter és takarítónő, az anyukák ritkán mennek el teljesbe dolgozni. De így kiegyensúlyozott a család, mindenkinek jut ideje arra, ami a feladata.

2019. máj. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
Én férfiként azt nem értem, hogy egyik pillanatban siratjuk a nemi szerepeket és átkozzuk a karrierista nőket, a másikban meg már az eltartott nők a közellenség.
2019. máj. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
97%
Mert Magyarorszagon azt szeretik az emberek, ha mindenki belegebed az eletbe, akarcsak ok. Sehol mashol nem hallottam olyan dolgokat, hogy "3 gyerekem van, teljes allasom, es megis ezt es ezt es ezr csinalom, es meg mellette a lakas is csillog stb.". Szerencsere masutt nem problema, hogyha te nem akarsz meggebedni csak azert mert, es ha megteheted, akkor inkabb nem dolgozol vagy hazvezetonod van, bebiszittered vagy akarmi mas.
2019. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!