Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem, összeomlottam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, összeomlottam a gyerekkori "élményeim" és a párom hatására. Sorstársakat keresek. Budapesten hol, milyen szakember tudna segíteni? Lassan öngyilkos gondolataim vannak már.

Figyelt kérdés
Egész gyerekkoromban rámerőltettek mindent. Egyedüli gyerekként teljesítenem kellett mindenben, de közben folyamatosan kiszolgáltak és azt kaptam, hogy amúgy se vagyok elég ügyes ahhoz, hogy magamtól megcsináljak valamit. Apám teljesen rámfügött, mert sajnos a féltestvérem halálát át kellett élnie. Felnőttként egész életemben ez ellen küzdöttem, úgy érzem, jól haladtam vele. Elkezdtem önálló lenni, dolgozni, kialakítani a személyiségem és a véleményem. Az elmúlt időben teljesen elvesztettem önmagam. Folyamatosan a gyerekkori megfelelési kényszer sémája jön elő nálam. Teljesen le vagyok fagyva, bepánikoltam, nem akarom elhinni, hogy ez újra megtörténik. A párom bántalmazott kisgyerek volt, rajtam kívül senkije sincs. Ugyanazt a rajongást és alárendeltséget érzem nála, mint édesapámnál. Tőlem függ a kedve, a napja, nélkülem semmit nem akar csinálni, senkivel nem akar találkozni, idealizál folyamatosan (pl. ha mesélek valamit neki magamról, ami nem tetszik neki, látom rajta, hogy csalódik bennem és ettől automatikusan bepánikolok, mondogatja, hogy ez szerinte nem illik hozzám vagy nem nézte ki belőlem). Hosszabban is írhatnék, de az egész lényege, hogy kezdek megőrülni. Itt a covid is, be vagyok zárva, nem tudom, mit csináljak, ez elől az érzés elől menekültem egész életemben és ebbe belepusztulok. Nem tudom hogyan viszonyuljak hozzájuk és önmagamhoz normálisan, folyamatosan váltakozik a gyűlölet és a szeretet bennem irántuk és magam iránt is. Sürgősen találnom kell szakembert, mert sokszor már az jut eszembe, hogy belevágom a kést magamba, remegek, hányingerem van, harapdálom magam. Tizenévesen párszor megvágtam már magam illetve ájulásig ittam magam, folyamatosan visszajönnek az önpusztító gondolataim.

2021. márc. 29. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Tulajdonképpen mi a problémád, mitől akarsz megszabadulni?

Tőlük, attól, hogy meg akarj felelni nekik, ami ugye belőled jön.


Vagy csak egyszerűen egyedül akarsz lenni, csak magadban, legalább egy ideig?

2021. márc. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem te magad se tudod mit akarsz, ilyen katyvaszt rég olvastam már.
2021. márc. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

[link]


Kis általános összefoglaló. Lényeg hogy kezdd el egy szakemberrel egy elképzelésed szerint és nézd meg mennyire érzed biztonságosan magad, mennyire tudsz beszélni vele, mennyire bízol meg benne. Utánuk tudsz keresni mi az esetleges szakterületük, mivel foglalkoznak inkább, milyen véleményeket kapnak és hasonlók. Ismerősi körben kérdezd meg jár-e valaki valakihez, mit gondol róla, ajánlja-e.


Sajnos a járványhelyzet brutális módon kikészítette az embereket és tudtommal elég sűrűek a naptárak. Ne add fel ha az elején nem sikerül vagy nincs hely, próbálkozz tovább másnál.


A sok hülyére ne hallgass itt, imádnak még egyet belerúgni a földön fekvőbe.


---


Ez már nem ide tartozik, de az okos korlátozásoknak ilyen következményei lesznek; a következő 10-15 évben súlyos árat fogunk fizetni a pánikoltatásért és a gyávaságért.

2021. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Nézz utána a borderline személyiségzavarnak. Sajnos tudat alatt olyan párt választunk, amelyek megfelelnek a szülői mintának
2021. márc. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Te is és a párod is keressetek pszichológust minél előbb. Ne ugyanazt, úgy nem lehet.

Ajánlani nem tudok, mert nem budapesti vagyok, de hidd el, segíteni fog. Én is jártam. Tarts ki!

2021. márc. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos eléggé át tudom érezni a helyzeted, mert egy picit az enyém is hasonló.

Elég hülye családban nőttem fel, emiatt kiskorom óta szorongok, és nagyon durva megfelelési kényszerem van. Ezáltal viszont nekem párom sincs jelenleg, a párkapcsolattól is félek, hogy a másik fél olyasmiket vár el tőlem, amik alap dolgok lennének, de én nem tudom megadni neki, mert a szüleim annyira lenyomták nullára az önbizalmamat. Kb. folyamatosan igyekeztek "kiszolgálni", de semmilyen szeretetnyelvük nem volt, állandóan azt éreztették, mekkora teher vagyok nekik, és bármit csinálok, nem jó.


Tudom, hogy nem segít, hogy ezt leírtam, de csak annyi volt a célom vele, hogy nem vagy egyedül, és semmiképp ne add fel.

Nekem a meditálás amúgy sokat segített. Olyankor az agyad más üzemmódba kapcsol, és lehetőség van "átírni" a múltbeli hibás "programokat". A tudatalattidba nagyon sok hülyeséget beraktak gyerekkorodban, de ha pozitív, megerősítő dolgokat mondasz magadnak meditálás közben, akkor azok kerülnek a régiek helyére. Youtube-on, google-ban is találsz erre ötleteket (vezetett meditációk, pozitív mantrák stb).

2021. márc. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit normális társaságot kéne keresned. Jó, hogy jót akarsz a bántalmazott párodnak, de te is hasonló hátterű vagy. Keress először is egy szociális hobbit, ahol tudsz ismerkedni, jó családból jövő emberekkel, nap közbe ki lehet menni, meg mindjárt itt a nyár és minden kinyílik ismét.


Meg nem ártana egy jó családból jövő ember neked. És szintén a párodnak vagy tereljétek a hangulatot jó irányba. Hátránnyal indultok, de nem kell benne maradni.

2021. márc. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem találnod kéne egy olyan hobbit, amibe jó vagy és örömet okoz és énidőt ad a töltekezésre. Ezek segítenek abban is hogy egy kialakult program mintát felülírj.


Ha élvezed amit csinálsz akkor az érzés erősebb lesz és megvéd a berögzült program mintáktól. Próbáld első körben megélni a szabadság érzését, a jelen örömét, a rácsodálkozást, és miután ez sikerül te is rájössz hogy tulajdonképpen a megfelelési kényszer programod csak egy hatástalan valami amit már jóval korábban át tudtad volna programozni magadban.


Kell találnod egy olyan emléket gyerekkorodból amikor még a gondtalanságot és a kiváncsi örömtől csorduló rácsodálkozást érezted. Mikor rátaláltál akkor csak érezd és aztán jön a motíváció is. A pároddal beszélned is kéne. Elmondani neki hogy mikkel küzdesz majd. Valószínűleg csak kivetíted a mintát de ha beszéltek ezt gyorsan ki tudod deríteni. Ilyenkor keress olyan tulajdonságokat mikor úgy érzed, hogy hasonló, amik nem emlékeztetnek gyerekkori emlékekre.

2021. márc. 30. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
* Elmondani neki majd, mikkel küzdesz.
2021. márc. 30. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!